Pastaruoju metu Lietuvoje sparčiai plinta supaprastinta išmaniosios pastatų automatikos alternatyva – „eNet“ sistema. Vos prieš kelis mėnesius mūsų šalyje pristatytosinovacijos išskirtinumas – ji valdoma radijo bangomis, todėl yra pigesnė ir žymiai lengviau įrengiama. „O svarbiausia – ši sistema orientuota į naujuose ir senuose butuose gyvenančiųjų poreikius, tad nuo šiol pastatų automatikos teikiamas gyvenimo komfortas bei galimybėtaupyti prieinami ne tik privačių namųsavininkams“, – sakė automatizuotų namų valdymo sistemų mokymo bei techninės priežiūros centro „Jung Vilnius“ direktorius Raimundas Skurdenis.
Belaidė pastatų automatikabus pristatoma balandžio 22-25 dienomis „Litexpo“ vyksiančioje statybų ir remonto parodoje „Resta“, „Jung“ stende.
„eNet“ sistema leidžia sukurti komfortiškesnes gyvenimo sąlygas ne tik naujuose butuose, bet ir modernizuoti anksčiau pastatytus būstus. „Milžiniškas „eNet“ sistemos privalumas –tai belaidė pastatų automatika, todėl neprireiks kaštus išpučiančio remonto, susijusio su naujų laidų išvedžiojimu seniau statytuose pastatuose“, – sakė R. Skurdenis.
Sistema skirta elektros instaliacijai atnaujinti bei būsto funkcijoms išplėsti. Pavyzdžiui, galima įrengti apšvietimo ir žaliuzių, telefonspynės ar pakeliamų garažo, kiemo vartų, šildymo valdymą, ko senuose butuose dažniausiai nėra, nes jų statymo metais tokios technologijos dar nebuvo paplitę. „eNet“ sistemos dėka galima pagerinti gyvenimo sąlygas bei mėgautis didesniu komfortu bute.„Ir sykiu tai galimybė atsinaujinti bei taip padidinti nuolat nuvertėjančio nekilnojamojo turto vertę“, – sakė R. Skurdenis.
„eNet“ sistema leidžia valdyti įvairių bute esančių įrenginių funkcijas centralizuotai.Kaip ir išmaniajame name, į bendrą „eNet“ tinklą galima sujungti visus bute esančius prietaisus, pvz., muzikos ir garso aparatūrą, buitinę techniką bei kitus įrenginius. Lyginant su išmaniuoju namu, „eNet“ privalumas – smarkiai sumažėjęįrengimo kaštai ir dar paprastesnis sistemos įdiegimas. „eNet“ gali įrengti praktiškai kiekvienas elektrikas, prieš tai susipažinęs su gamintojo rekomendacijomis.
Valdymo blokas tvirtinamas prie sienos, lygiai taip pat tinka medžio ar net stiklo paviršiai. Besirūpinantiems namų estetika ne mažiau svarbu ir tai, jog valdymo blokai atrodo kaip tradiciniai „Jung“ dizaino šviesos jungikliai – jokių gremėzdiškų ir neestetiškų valdiklių ant sienų.
Sistemą galima valdyti jungiklių dizaino sieniniais siųstuvais (valdymo blokais), nuotolinio valdymo pultais, taip pat kompiuteriais, planšetėmis ar išmaniausiais telefonais. Sistemos valdymas intuityvus ir paprastas. O galimybė susisiekti su savo protingu butu ar namu per internetą leidžia valdyti būstą ir nuotoliniu būdu
„Jung Vilnius“ vadovas pastebėjo, jog nors „eNet“ sistema pradėta diegti dar gana neseniai, jau susiduriama ir su ją lydinčiais mitais. Vienas jų – baimė gyventi neva radijo bangų apgaubtose patalpose. „Šiai baimei pagrindo nėra, nes pati sistema nesiunčia jokių signalų tol, kol nepaspaudžiamas joks mygtukas, o ir jį paspaudus signalas išsiunčiamas vos per keletą milisekundžių. Palyginimui, sistemos siųstuvėlių galingumas yra dešimtis kartų silpnesnis nei bet kurio mobilaus telefono“, – sakė R. Skurdenis.