Ekoklima

Įspūdingą pastatą vietiniai kinai praminė „pretenzingu turtuolių apskritimu“

Įspūdingi pastatai Kinijoje

Neįprastos disko formos pastatas tapo ne tik pietinės Guangdongo provincijos, bet ir visos Kinijos įžymybe. Jo kūrėjas tvirtina kopijavęs senovinį kinų nefrito diską, bet aplinkiniai gyventojai jį vadina „pretenzingu turtuolių apskritimu“.

Daugiausia klausimų kelia viduryje esanti 47 m pločio skylė, bet architektas to ir tikėjosi – emocijų dėl tuščio centro. Pastato atspindys šalia tekančioje Perlo upėje panašus į aštuonetą. Tai Kinijoje – laimingas skaičius.

Projekto autorius – architektas iš Italijos Josephas di Pasquale. Jį įkvėpė muziejuje matytas senovinis kinų nefrito diskas. Pastatą stačiusios bendrovės vadybininko nuomone, šis diskas – harmonijos ir kinų kultūros pilnatvės simbolis, o miestas Guangdžou, kuriame jis iškilo, – pietiniai Kinijos vartai.

„Mūsų pastatas yra pietinių vartų pietiniai vartai. Visi, kas atvyks į Guangdžou naujuoju greitkeliu, pietuose matys disko pastatą. Jis – mūsų naujų laikų simbolis, rodantis miesto norą tapti pasaulio prekybos centru“, – teigia architektūros bendrovės vadybininkas Johnas Ma.

Viena iš Kinijos plastmasės ir chemijos gaminių bendrovė į pastatą ir aplink pastatytas parduotuves iš pradžių investavo daugiau negu 16 mln. dolerių, bet galutinės projekto, kuris buvo įgyvendinamas penkerius metus, vertės nenurodo.

Dar įrenginėjamas disko vidus, tvarkomas įėjimas. Nors pastatas baigtas, bet oficialaus įžymybės atidarymo dar nebuvo.

„Mano nuomone, pastato architektas drąsus, jis sukūrė tai, kam kiti nesiryžtų – apskritą pastatą“, – žurnalistams sako architektūros studentė Asha Sze

Statybą finansavusi bendrovė buvo paskelbusi konkursą, kad išrinktų pastatui vardą. Nugalėjo paprastas „Guangdžou ratas“, o vardą sugalvojusiam atiteko 16 tūkst. dolerių premija.

REKOMENDUOJAME