Net ir turėdami stilingai bei apgalvotai įrengtus namus, vyrai dažnai pagalvoja apie kampelį sau, kuriame galėtų praleisti laisvalaikį bei trumpam atitrūkti nuo rutinos. Ne be reikalo dažnai juokaujama, kad tokia vieta dažnai tampa garažas, o kartais net ir namo rūsys. Siekiant išpildyti šią tylią svajonę, vis daugiau vyrų savo namuose įsirengia vadinamuosius „man cave“. Ar kada pagalvojote apie atskirą kampelį sau? Susipažinkite su tobulo „man cave“ idėjomis ir patarimais.
Kas yra „man cave“ ir kodėl verta turėti asmeninę erdvę?
„Man cave“ – pažodžiui išvertus iš anglų kalbos yra „vyro urvas“. Nors tiesiogiai šios reikšmės suprasti nereikėtų – tiesos tame yra. Iš tiesų „man cave“ terminas yra skirtas apibrėžti atskirą erdvę namo viduje ar jo kieme, skirtą laisvalaikio praleidimui, kuris dažniausiu atveju yra orientuotas į vyrišką kompaniją ar vyriškus interesus.
Dažniausiai tokio tipo erdvėse įkuriami žaidimų kambariai su žaidimų konsolėmis, biliardo stalais, smiginio lenta ar kitais žaidimais. Jeigu norite sužinoti daugiau apie žaidimus, galite skaityti čia. Pati „man cave“ erdvė yra apstatoma poilsiui skirtais baldais, sėdmaišiais, patogiomis kušetėmis ar sofomis. Dažnai šią erdvę papildo ir mini baras ar gėrimų šaldytuvas bei milžiniškas televizorius.
Iš pirmo žvilgsnio – tai pramogų ir gero laiko praleidimo vieta, tačiau už to slypi kur kas daugiau. „Man cave“ taip pat yra ir asmeninė erdvė, kuri suteikia laisvės ir veikia raminančiai. Tai tarsi komforto zona, į kurią sugrįžęs šeimininkas gali pasijausti saugus bei atsipalaiduoti. Tokių erdvių egzistavimas turi didelę psichologinę naudą – padeda valdyti stresą, nusiraminti po įtemptos darbo dienos.
„Man cave“ paskirtis
Nors pavadinimas ir iš pirmo žvilgsnio pati erdvė gali būti labai vyriška, tačiau tai nebūtinai bus uždrausta zona visai šeimai. Tokią erdvę visa šeima gali panaudoti ir bendriems vakarams, poilsiui, svečių priėmimui bei kitoms pramogoms. Tai gali tapti ir atskira vieta šventėms. „Man cave“ namuose dažniausiai tampa vieta, kur galima atsipalaiduoti, užmiršti rutiną ar kasdienį stresą ir tiesiog praleisti laiką užsiimant mėgstamais hobiais.
„Man cave“ asocijuojasi su pramogomis ir triukšmingu laisvalaikiu, tačiau šią erdvę galima panaudoti ir visai priešingam tikslui. Kadangi erdvė dažnai atskirta nuo bendrų gyvenamųjų patalpų – ji gali tapti ir ramybės zona. Ši erdvė dėl to gali tapti ir ramia vieta darbui, kur pašaliniai neužklys vaikštinėdami po namus. Taip pat nieko netrukdoma tai gali tapti ir vieta skaitymui, mokymuisi ar net meditacijai.
Pagrindiniai „man cave“ elementai
Kad „man cave“ atitiktų savo paskirtį ir temą, svarbu sukurti tokią erdvę, kurioje bus tiek patogu, tiek smagu leisti laiką. Kuriant tokio tipo vietą reikia apgalvoti daugelį sprendimų, nuo dizaino, baldų išdėstymo, apšvietimo bei pramogų turinio.
Turbūt svarbiausias elementas – tai poilsio vietos skirtos atsisėsti ar net prigulti. Svarbu apsvarstyti, kiek tokių vietų norėsite savo erdvėje – ar tai bus vieta, kurioje galės susirinkti būrys draugų, ar tik keletas artimiausių. Jeigu planuojate susibūrimus su daugiau žmonių, rinkitės vienos ar kelių sofų variantą, jei tai vieta tik jums ir dar keliems žmonėms – puikiai gali tikti ir sėdmaišiai ar patogūs foteliai.
Kiti baldai taip pat svarbūs – apgalvokite, ar jums reikės stalo, ką ant jo laikysite, kokio jis turėtų būti dydžio. Jei neplanuojate šioje vietoje vakarieniauti – puikiai užteks ir TV staliuko. Taip pat įsivertinkite kiek turėsite papildomų daiktų – jiems laikyti gali prireikti papildomos lentynos.
Ne ką mažiau svarbus elementas – apšvietimas. Per didelis ir per ryškus apšvietimas gali sukurti nejaukią atmosferą, varginti akis bei blaškyti. Tokio tipo erdvėse puikiai tinka reguliuojamas apšvietimas, šoninės ar nešiojamos lempos bei toršerai, kurie blankia šviesa gali prilygti sporto barui bei sukurti jaukią aplinką.
Kone svarbiausia dedamoji – tai pramoginiai elementai – pastatomi ar stalo žaidimai, televizorius, garso sistema. Šie elementai ne tik įprasmina jūsų „man cave“, bet dažnai yra ir pagrindinė priežastis dėl ko čia norisi užsukti ir praleisti laiką. Puikiai šiai erdvei tinka biliardo ar stalo futbolo stalas, smiginio lenta bei kitas smagus žaidimas, kurį galėtumėte žaisti tiek vienas, tiek su kompanija. Televizorius ko gero neatsiejama „man cave“ dalis – jį skirkite žiūrėti sporto varžyboms, žaisti konsole ar stebėti geriausiems filmams.
„Man cave“ idėjos
„Man cave“ dažnai atspindi jo savininko hobius ar interesus, todėl tai gali tapti dar viena vieta išreikšti save ar įprasminti savo pomėgius. Pasirinktas dizainas ir atributika jūsų „man cave“ gali paversti temine vieta, kurioje laisvalaikis gali būti susijęs būtent su jūsų mėgstamu laisvalaikiu.
Pavyzdžiui, jeigu esate konkrečios krepšinio komandos fanas, savo „man cave“ galite sukurti būtent tokia tematika. Pradėkite nuo dizaino – baldus stenkitės parinkti būtent tokios spalvos, su kuria asocijuojasi jūsų palaikoma komanda. Jei esate Bostono „Celtics“ fanas – į jūsų erdvę puikiai tiks, pavyzdžiui, žalia sofa.
Labai svarbu nepamiršti dekoracijų – viskas čia gali suktis apie sporto šaką bei pasirinktą komandą – krepšinio kamuoliai, komandos žaidėjų marškinėliai, fanų šalikai ar kita komandos palaikymo atributika. Pramoginei daliai – įsigykite televizorių ir žaidimų konsolę, kur galėsite žaisti pačius įvairiausius tiek sporto, tiek veiksmo žaidimus.
Jeigu mėgstate baro atmosferą – jo mini versiją įsirengti galite ir savo „man cave“. Pasistatykite baro stalą bei aukštas kėdes, įsigykite mini šaldytuvą gėrimams, pasirūpinkite gražiausiomis, skirtingiems gėrimams pritaikytomis taurėmis ar bokalais. Dekoracijoms naudoti galite plakatus ar neoninius ženklus, kurie suteiks jūsų erdvei žaismingumo. Na ir kone svarbiausia dalis – gera garso aparatūra, kaip tikrame bare.