Franke

Ketinantiems parduoti namą – patarimai, leisiantys išlaikyti jį patrauklų rinkoje

Būsto pardavimas. Patarimai

Nekilnojamojo turto (NT) rinkos pokyčiai neretai sukelia sunkumų ne tik norintiems įsigyti nuosavą būstą, bet ir siekiantiems jį parduoti. Šiemet individualių namų pardavimų skaičius, palyginti su ankstesniais metais, pastebimai sumažėjo. Be to, pastebima, kad visame segmente išaugusios būstų kainos keičia pirkėjų įpročius – kur kas svarbesnis tampa patogumas, geras susisiekimas ir išvystyta infrastruktūra, todėl dažniau pasirenkama didmiesčiuose įsigyti butus, o ne namus. Visgi, kokie aspektai leidžia individualiems namams išlikti aktualiems rinkoje ir kaip tai pasiekti? 

Atsižvelgiant į Registrų centro duomenis, per 2024 m. pirmąjį ketvirtį individualių namų sandorių sudaryta 13 proc. mažiau nei prieš metus, o lyginant su 2023 m. paskutiniu ketvirčiu, net 24 proc. mažiau – tai mažiausias sandorių skaičius per pastaruosius ketverius metus.

Pirkėjai gręžiasi į patogumą ir yra linkę taupyti laiką

Bendra ekonominė situacija, išaugusios palūkanų normos per pastaruosius metus lėmė, kad kur kas mažiau žmonių pasiryžo įsigyti individualius namus. Visgi, išryškėjo tam tikros tendencijos, pavyzdžiui, daugiausiai sandorių įvyko didžiųjų miestų teritorijose, kur yra išvystyta infrastruktūra, įkurtos poilsio erdvės, yra geras susisiekimas.

Be to, ekspertai pastebi, kad nepaisant visą NT rinką liečiančių kainų pokyčių, būsimiesiems būsto pirkėjams itin svarbūs tampa ne tik finansiniai, bet ir laiko kaštai, susiję su namo priežiūra ir įrengimu. Pastaruoju metu itin ryškėja tendencija, kad pirkėjai nori naudotis namo privalumais iš karto ir kuo mažiau laiko bei finansų investuoti į papildomus statybos bei remonto darbus. 

Dėl šios priežasties, namai, kurie yra išbaigti, pasižymi apdailos kokybe ir tuo pačiu aukštesne energetine klase, rinkoje išlieka aktualūs ir patrauklūs.

Kaip padidinti parduodamo būsto vertę?

Nors ne visus veiksnius galima koreguoti, tačiau pardavėjams, siekiantiems padidinti būsto vertę ir išlikti aktualiems rinkoje, pravartu atsižvelgti į kelis būdus, padedančius tai pasiekti. 

„Visų pirma, svarbu atkreipti dėmesį į erdvės estetiką ir pasirūpinti, kad būstas iš tikrųjų kurtų jaukių namų įspūdį. Žinoma, tokie elementarūs aspektai kaip švara ar interjeras didelio poveikio gali neturėti, nes kur kas efektyvesni yra ilgalaikiai sprendimai, pavyzdžiui, tvarkinga santechnikos sistema, elektros instaliacija, namo energetinis efektyvumas ar fasado apdaila, kuriems jau prireikia papildomų investicijų“, – pasakoja „Koderus“ atstovas Gerardas Petraitis.

Taip pat vertėtų atkreipti dėmesį, ar name nėra pelėsio arba puvimo pažeistų vietų ir jas atnaujinti. Be to, svarbu atkreipti dėmesį ir į renovacijai naudojamų medžiagų kokybę – nereikėtų rinktis pigiausio varianto ir ypač verta naudoti ekologiškas bei tvarias medžiagas, nes jos leis pasiekti efektyvių rezultatų.

„Svarbu nepamiršti, kad protingai investavus į parduodamą namą, jo vertė gali padidėti net kelis kartus, o daugiausiai dėmesio naudinga skirti ne išvaizdai, o ilgalaikiams sprendimams“, – pažymi G. Petraitis.

Fasado apdaila nebūtinai reikalauja didelių laiko ir finansinių resursų 

Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, jog norint padidinti būsto vertę, remontui prireiks skirti daug laiko ir pinigų, todėl teks ilgai laukti rezultatų. Visgi, svarbu suprasti, kad šiais laikais galima rinktis iš įvairių modernių sprendimų, palengvinančių atnaujinimo darbus ir padedančių pasiekti norimus rezultatus. Vienas iš jų – namo fasadui naudojamos betoninės plokštės, atliekančios tiek apdailos, tiek apšiltinimo funkcijas.

„Atnaujinant namo išorę fasado plokštėmis galima sutaupyti ir laiko, ir finansų, kadangi darbai atliekami dvigubai greičiau nei įprastai. Tai padaryti leidžia pats metodas – plokštės yra klijuojamos prie išorinių sienų, be to, montavimo darbai gali vykti ir šaltuoju metų sezonu, kol temperatūra nepasiekia -25 laipsnių šalčio“, – teigia „Koderus“ pardavimų vadovas.

Šiose plokštėse faktūrinis betonas yra sulietas su apšiltinimo sluoksniu, nenaudojant jokių papildomų jungimo priedų. Toks dviejų medžiagų sujungimas užtikrina stabilesnį medžiagų sukibimą ir kokybiškumą, todėl plokštės yra atsparios bet kokiam atmosferos poveikiui, atšiaurioms klimato sąlygoms ir pasižymi ilgaamžiškumu.„Kadangi technologija apjungia tiek apšiltinimą, tiek apdailą, šis atnaujinimo būdas leidžia sutaupyti ir pinigų. Pavyzdžiui, siekiant estetinio rezultato, šiuo metodu galima atkartoti įvairias tekstūras: nuo akmens ir plytelių, iki medžio raštų, o paviršius galima nudažyti norima spalva. Atkūrus šiuo metu itin populiaraus klinkerio išvaizdą, sutaupoma nuo 30–35 proc. Rezultatas – modernus ir kokybiškas fasadas už prieinamą kainą bei didesnė jo vertė rinkoje“, – sako G. Petraitis.

REKOMENDUOJAME