Franke

Naujos kartos televizija – jau po mėnesio

Naujos kartos televizija

Skaitmenines antžemines transliacijas pradedanti „Teo LT” mokosi iš kitų klaidų

Kitą mėnesį startuos telekomunikacijų bendrovės „Teo LT” skaitmeninės antžeminės televizijos (DVB-T) paslauga. Bendrovė žada siūlyti 35 DVB-T kanalų paketą, iš jų 11 – lietuviški.

Tiesa, naujos „Teo LT” paslaugos startas – nelengvas uždavinys. Mat pagrindinis bendrovės konkurentas „Viasat”, siūlantis skaitmeninės palydovinės televizijos (TV) paslaugas, jau seniai įsitvirtinęs rinkoje ir nuolaidomis toliau vilioja klientus.

Palydovinė TV populiaresnė

Lietuvoje yra apie 50 tūkst. skait-meninės televizijos vartotojų, dauguma jų įsigiję „Viasat” skaitmeninę palydovinę TV.

„Teo LT” iki šiol siūlo tik skait-meninės internetinės televizijos (IPTV) paslaugą „Gala”. Nors ši TV rūšis bene moderniausia ir inovatyviausia rinkoje, ji nesulaukė didelio populiarumo. Šalyje yra vos 18 tūkst. „Galos” vartotojų. Tačiau, pasak „Teo LT” Paslaugų plėtros ir rinkodaros tarnybos vadovo Nerijaus Ivanausko, įdiegus skaitmeninę antžeminę TV iki šiol bendrovės siūlyta IPTV technologija ateityje bus adresuota tik tam tikram vartotojų ratui.

Veikiausiai ją rinksis daugiau kanalų ir papildomų paslaugų norintys vartotojai, galintys už šias paslaugas papildomai mokėti. „Jau kovą pradėsime masiškai siūlyti DVB-T paslaugas ir tikimės, kad pagaliau išjudinsime skaitmeninės televizijos diegimą šalyje. Planuojame, kad DVB-T Lietuvoje taps pagrindine skaitmeninės televizijos technologija”, – Maltoje surengtoje konferencijoje kalbėjo Lietuvos bendrovės atstovas.

„Teo LT” taip pat neatskleidžia, kokiu pavadinimu siūlys DVB-T paslaugas. Neatmetama galimybė, kad bus pasirinktas tas pats „Galos” prekės ženklas.

Patirties sėmėsi Maltoje

Norėdami išvengti kitų padarytų klaidų ir susipažinti su skaitmeninės televizijos diegimo problemomis „Teo LT” atstovai vyko net į Maltą – pas kolegas iš bendrovės „Go” (buvusi „Malta telecom”). Malta pasirinkta dėl jos ir mūsų šalies rinkos panašumų. Be to, šioje šalyje neseniai baigta diegti skait-meninė TV.

Tarp Lietuvos ir Maltos nemažai panašumų: ir toje, ir mūsų šalyje skaitmeninė TV – gana naujas reiškinys, abiejose šalyse yra du stambiausi rinkos žaidėjai (Lietuvoje „Teo LT” ir „Viasat”, o Maltoje – „Go” ir „Melita Cable”), tarp jų verda arši konkurencinė kova, o rinka, palyginti su kitomis Europos šalimis, ir Lietuvoje, ir Maltoje gana nedidelė.

Tiesa, Maltos bendrovėms vilioti klientus kiek lengviau, nes 70 proc. gyventojų ir taip moka už televiziją. Lietuvoje patys žmonės skaitmeninę TV diegiasi itin vangiai, mat analoginė – nemokama, o už skaitmeninę vienaip ar kitaip reikės mokėti: pirkti apie 600 litų kainuojančius priedėlius arba pasirašyti kelerių metų trukmės sutartis ir paslaugos tiekėjams mokėti abonentinį mokestį.

„Teo LT” yra įsipareigojusi subsidijuoti televizorių priedėlių, reikalingų žiūrėti skaitmeninės televizijos kanalus, įsigijimą. Tačiau norėdami žiūrėti tik nemokamas ir nekoduotas programas priedėlį turėsime pirkti už savo lėšas.

Paslauga nenauja

„Teo LT” praėjusį mėnesį užbaigė 100 proc. įmonės Nacionalinės skaitmeninės televizijos akcijų įsigijimo iš bendrovės „Mikrovisata TV” sandorį. Iki tol „Teo LT” su valstybės valdomais Lietuvos radiju ir televizija šalyje tik siuntė DVB-T signalus. Dabar bendrovė turi ir retransliuotojos licenciją. Teoriškai skaitmeninės televizijos kanalai DVB-T būdu Lietuvoje buvo pradėti retransliuoti dar 2006 m. liepos 1-ąją, tačiau per pusantrų metų „Mikrovisatos TV” šias paslaugas pradėjo teikti tik kelioms dešimtims vartotojų.

REKOMENDUOJAME