Rockwool

Nesutvarkei dūmtraukio – lauk nelaimės!

Nesutvarkei dūmtraukio – lauk nelaimės!

Atvėsus orams, padaugėja gaisrų dėl krosnių, židinių ir dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo taisyklių pažeidimų. Šiemet dėl šios priežasties Vilniuje kilo net 52 gaisrai. Gaisrus lemia ne tik neatsargus krosnių ir židinių kūrenimas, bet ir neteisingas jų įrengimas bei priežiūros stoka.

Apklausus būstą krosnimis šildančius gyventojus paaiškėjo, kad šildymo sezonui pasirengė ir dūmtraukius išvalė kiek mažiau nei 50%. Dūmtraukius valyti tik šalčiams prasidėjus planuoja 11% gyventojų. Nors už priešgaisrinę namo saugą atsakomybė tenka pačiam savininkui, 11% mano, jog tuo turi rūpintis atitinkamos tarnybos. Beveik 29% apklaustųjų priežiūra visai nerūpi.

Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos specialistai pataria būti atsargiems ir primena svarbiausias priešgaisrinio saugumo taisykles šildymo sezono metu

Prieš intensyvų kūrenimą krosnis būtina sutvarkyti bei išvalyti dūmtraukius. Dažniausiai gaisrai kyla krosnis perkaitinus, kai prakurai naudojami degalai bei kiti greitai užsiliepsnojantys skysčiai.

Jei kyla balti dūmai – kaminas yra tvarkingas, jei juodi – išsiskiria dispersinė anglis (suodžiai) ir sunkiai degančio kreozoto garai. Pro suodžių priskretusius dūmtakius blogiau išeina dūmai, prarandama dalis šilumos, gali kilti gaisras. Suodžiai dūmtraukių kanaluose gali užsidegti savaime.

Kūrenant šlapiomis malkomis dūmtraukiai užsikemša greičiau, todėl juos reikia apžiūrėti kas 2 savaitės, kūrenant sausomis – privalu valyti prieš kiekvieną šildymo sezoną. Suodžių kamine ar židinyje bus mažiau, jei retkarčiais kūrensite drebulės malkomis.

Ypač pavojingi įrenginių sienelėse atsiradę įtrūkimai ir plyšiai, nes pro juos gali išlėkti kibirkštys ir sukelti gaisrą. Atsiradusius įtrūkimus ir plyšius būtina nedelsiant užtaisyti.

Kad iš krosnies iškritusios žarijos neuždegtų grindų, prie jų reikia prikalti skardos arba įrengti nedegų pagrindą. Negalima malkų ir kitų degių medžiagų džiovinti bei laikyti ant krosnių arba arti jų, palikti atvirų pakuros durelių.

Neišeikite iš namų, kol krosnis kūrenasi, nepatikėkite jos priežiūros mažamečiams. O iškūrenę krosnį, per anksti neužstumkite sklendės. Pavojų gyvybei kelia ne tik ugnis, bet ir kūrenimo metu susidariusios smalkės.

Įsigykite bei gyvenamosiose patalpose įsirenkite autonominius dūmų detektorius, kurie įspėtų apie gaisro pavojų. O kilus gaisrui ar įvykus kitai nelaimei, nedelsdami kvieskite ugniagesius bendruoju pagalbos telefonu 112.

Parengta pagal Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos
Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus informaciją

REKOMENDUOJAME