Trečiadienį Vyriausybė pritarė Aplinkos ministerijos parengtam Aplinkos apsaugos įstatymo pakeitimo projektui. Jis sudarys teisines galimybes efektyviai valdyti gresiančią ar susidariusią ekstremaliają situaciją, ekstremaliają energetikos padėtį, taip pat jų keliamą pavojų gyventojų saugumui, sveikatai, šalies ūkiui.
Atsižvelgiant į sudėtingą geopolitinę situaciją, didėjančią energetinės krizės grėsmę, pasikartojančias ekstremaliąsias situacijas bus galima esant būtinybei operatyviai nustatyti laikinąsias ūkinės veiklos vykdymo aplinkosaugines sąlygas, atitinkančias konkrečios ekstremaliosios situacijos suvaldymo poreikius.
Sprendimą dėl konkrečių laikinųjų ūkinės veiklos objekto eksploatavimo ir veiklos vykdymo sąlygų gresiant arba susidarius ekstremaliajai energetikos padėčiai ar ekstremaliajai situacijai priimtų už jos valdymą atsakinga ekstremaliųjų situacijų komisija, ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas, Vyriausybė, jos įgaliota valstybės institucija arba savivaldybės administracijos direktorius.
Jiems sudaroma galimybė priimti minėtoms ekstremaliosioms situacijoms valdyti būtinus sprendimus, kai juos įgyvendinant būtina eksploatuoti ūkinės veiklos objektą ir vykdyti ūkinę veiklą ne leidime nustatytomis, o kitomis aplinkosauginėmis sąlygomis.
Įstatymu fizinis ar juridinis asmuo, eksploatuojantis ūkinės veiklos objektą ir vykdantis ūkinę veiklą pagal laikinąsias ūkinės veiklos objekto eksploatavimo ar veiklos vykdymo sąlygas, įpareigojamas taikyti visas įmanomas neigiamą poveikį aplinkai mažinančias priemones.
Taip siekiama užtikrinti efektyvų gresiančios ar susidariusios ekstremaliosios situacijos arba ekstremaliosios energetikos padėties valdymą, likvidavimą, jos padarinių šalinimą.