Lauko durys turi saugoti ne tik nuo pašalinių žmonių, bet ir nuo triukšmo. Tad kokybiškomis vadinamos tik tokios durys, kurių triukšmo atsparumo rodiklis ne mažesnis kaip 30 decibelų. Lietuvoje jau galima įsigyti lauko durų, nepraleidžiančių 41 ir daugiau decibelų triukšmo.
Durų garso izoliacija – kriterijus, toks pat svarbus kaip saugumas. Juk vienas iš šešių gyvenamosioms patalpoms keliamų saugumo reikalavimų – apsauga nuo triukšmo. Pasak specialistų, šis reikalavimas ilgai nebuvo vykdomas, projektuotojai tam neskirdavo pakankamai dėmesio. Šiandien taip pat mažai žmonių žino, kas apsaugo būstą nuo triukšmo. Verta įsidėmėti, kad kokybiškos lauko durys – vienas iš tokių „sargų”.
Daugiabučių namų gyventojams dažnai tenka saugoti savo namus nuo laiptinėje sklindančio triukšmo. Pirmas ir galbūt vienintelis žingsnis komforto link – įstatyti ne tik tvirtas, bet ir triukšmo nepraleidžiančias lauko duris.
Durų ypatybę nepraleisti triukšmo apibūdina oro garso izoliacijos rodiklis, išreiškiamas decibelais (dB). Lietuvoje durų akustinio klasifikavimo sistema orientuota į Šiaurės šalių standartų sistemą. Tad pagal laboratorinių matavimų rezultatus skiriamos keturios pagrindinės garso nepralaidumo klasės. Intervalas tarp šių klasių – 5 dB.
Pasak specialistų, renkantis lauko duris svarbu iš anksto žinoti, ar jos iš tiesų saugos patalpas nuo išorės triukšmo.
C klasės (žemiausia apsaugos nuo triukšmo būstų klasė) pastatuose rekomenduojama naudoti duris, kurių garso izoliavimo rodiklis ne mažesnis kaip 33 dB. Pastatuose, priskiriamuose B klasei (pagerinto akustinio komforto būstų klasė), specialistai pataria įstatyti duris, kurių garso izoliavimo rodiklis būtų ne mažesnis kaip 38 dB. Blogiausiu atveju galima rinktis lauko duris, kurių garso izoliavimo rodiklis būtų ne mažiau kaip 27 dB.
Akustinės lauko durų ypatybės priklauso ne tik nuo konstrukcijos, bet ir nuo tarpinės tarp varčios ir staktos. Tai, kad tarpinė yra, dar nieko nereiškia. Svarbiausia, kad uždarant duris ji prisispaustų visu plotu. Be to, siekiant, kad durys būtų dar saugesnės, dažnai naudojamos ištisinės standumo briaunos, storos konstrukcijos arba tuščiavidurės staktos. Pasak specialistų, dėl to suprastėja viena pagrindinių durų ypatybių – garso izoliacija.
Šarvuotų durų briauna turi būti nepriekaištingai tiesi, o staktos ir plokštumos briaunos – lygiagrečios.
Šarvuotų durų garso izoliavimo ypatybės priklauso nuo varčios konstrukcijos, sandarinamųjų tarpinių tarp varčios ir staktos bei užrakto sureguliavimo. Specialistai įsitikinę, kad durų gamintojai kartais į tai neatsižvelgia ir pagamina išoriškai gražias, tačiau triukšmo nesulaikančias duris.
Mažai tikėtina, kad neturint reikiamos patirties pavyks pagaminti šarvuotas duris, kurių garso izoliavimo rodiklis būtų didesnis kaip 33 dB.
Pagal garso izoliavimo ypatybes klasifikuotos durys beveik visada brangesnės už paprastas šarvuotas duris. Tokių durų poreikis Lietuvoje kol kas sudaro nedidelę visos durų rinkos dalį.