Nepriklausomai nuo kambario paskirties, niekam nekyla abejonių, kad vieną svarbiausių vaidmenų kiekvienoje patalpoje atlieka grindys. Siekiant, kad jos nekeltų rūpesčių ir patikimai tarnautų ilgus metus, pravartu pasirinkti tinkamą dangos tipą ir kruopščiai atlikti klojimo darbus. Šį kartą aptarsime abu šiuos aspektus.
Pasirinkite tinkamą grindų dangą
Tai – vienas svarbiausių veiksnių, kuris turi įtakos ir klojimo darbams, ir galutiniam rezultatui. Pastaruoju metu ypač populiaru rinktis laminuotas grindis, kurios nestokoja privalumų. Jos yra tvirtos, atsparios, nesudėtingai prižiūrimos ir lengvai montuojamos. Tačiau galima pagalvoti ir apie kitas alternatyvas. Pavyzdžiui, plyteles: nors jų savybės iš dalies priklauso nuo gamybos medžiagų, visos šios apdailos medžiagos garsėja kaip tvirtos ir patikimos.
Nepriklausomai nuo to, kokią dangą nuspręsite pasirinkti, pravartu daugiau pasidomėti jų techniniais niuansais. Atkreipkite dėmesį į atsparumo klasę – kuo ji aukštesnė, tuo didesnę apkrovą gaminiai galės atlaikyti. Ar šis rodiklis bus svarbus, priklausys nuo to, kuriame kambaryje klosite atitinkamas grindis. Jei ketinate dangą kloti ant šildomų grindų, turėtumėte įsitikinti, jog toks scenarijus bus įmanomas.
Nors klojimo darbams įtakos tai neturės, taip pat reikėtų įvertinti ir grindų dizainą. Ši danga ženkliai prisidės prie puoselėjamo interjero, tad pravartu iš anksto įsitikinti, kad galutinis rezultatas tenkins Jus pačius ir leis sukurti jaukią atmosferą.
Daug dėmesio skirkite pagrindo paruošimui
Bet kokią grindų dangą reikėtų tvirtinti ant atitinkamai paruošto pagrindo. Pirmiausia jis turi būti lygus: vienam metrui leistini maždaug 2-3 mm nelygumai. Jei nuokrypiai bus didesni, juos reikės išlyginti šlifuojant ar naudojant išlyginamuosius mišinius. Taip pat reikėtų įsitikinti, ar nuolatinis pagrindo drėgnumas nėra pernelyg aukštas. Tai galima padaryti pasitelkus polietileninę plėvelę: lipnia juosta priklijuokite 1×1 m dydžio gabalą ir palikite porai parų. Jeigu vidinėje pusėje rasite kondensatą, tai reikš, kad pagrindas nėra pakankamai sausas. Šią situaciją ištaisysite įjungdami šildymą ir užtikrindami gerą patalpos ventiliaciją – tuomet jis turėtų išdžiūti.
Atsižvelkite į konkrečios dangos poreikius
Priklausomai nuo konkrečios dangos, tolimesni klojimo etapai gali šiek tiek skirtis. Pavyzdžiui, jeigu klojamas laminatas, ant paviršiaus patiesiamas paklotas, kuris sumažina kaukšėjimus, išlygina minimalius nelygumus ir netgi užtikrina papildomą atramą. Prieš klojant jį, reikia pasirūpinti ir drėgmei atsparia plėvele, išskyrus tuos atvejus, jeigu paklotas turi drėgmę izoliuojantį sluoksnį. Tuo tarpu klojant plyteles, paviršius yra nugruntuojamas, o kai jis išdžiūsta, pradedami plytelių klijavimo darbai. Tiesa, jeigu plytelės klijuojamos drėgnose patalpose, papildomai gali būti klijuojama hidroizoliacija. Sekanti užduotis – plytelių tarpų glaistymas. El. parduotuvėje Pigu.lt glaistai pasižymi plačiu asortimentu, tad tikrai rasite tokius, kurie tiks Jūsų plytelėms.
Nepamirškite rūpintis grindimis
Priežiūros darbai taip pat priklauso nuo konkretaus grindų dangos tipo – turėtumėte atidžiau susipažinti su jų poreikiais. Pavyzdžiui, laminatą geriausia valyti pasitelkus šluostę ar dulkių siurblį, o nuo vandens tokią dangą rekomenduojama pasaugoti. Lygiai taip pat, kaip ir nuo įbrėžimų ar įspaudų. Daugeliui dangų gali būti naudojami ir impregnantai, kurie užtikrina, kad skirtingi paviršiai ilgesnį laikotarpį išliks nepakitę ir išorės veiksniai neturės jiems neigiamos įtakos. Šie produktai dažnai yra skirti mediniams paviršiams, tačiau rasite ir įvairioms kitoms medžiagoms tinkamų priemonių – renkantis impregnantus, tai bus vienas svarbiausių kriterijų.
Žinodami šiuos aspektus, daug lengviau atliksite grindų klojimo darbus – rezultatas turėtų pranokti lūkesčius. Su šia užduotimi tikrai įmanoma susitvarkyti ir patiems: svarbiausia apgalvoti kiekvieną detalę.