Vonios kambarys yra ta namų vieta, kur galima atsipalaiduoti ir pailsėti po įtemptos darbo dienos. Visgi, norint pasimėgauti ramybe ir kūną puoselėjančiomis procedūromis, labai svarbu, jog vonios kambarys būtų tvarkingas, jaukus, jo interjeras jus džiugintų. Ne paslaptis, jog dažnai būtent vonios plytelės gali daryti didelę įtaką bendram šios patalpos vaizdui. Ar jis bus geras, ar blogas, priklauso ne tik nuo pasirinktų plytelių dizaino, bet ir nuo to, kaip jos bus suklijuotos. Taigi, jei ruošiatės atnaujinti savo vonios kambarį ar jei įsirenginėjate naują būstą, kaip tik šiame straipsnyje žingsnis po žingsnio aptarsime, kaip teisingai klijuoti plyteles vonioje, jog galutinis vaizdas džiugintų ir jog jos tarnautų ilgai.
Tinkamai paruoškite paviršių
Vienas iš pirmųjų žingsnių, nuo ko rekomenduojama pradėti, norint klijuoti plyteles – tinkamai paruošti paviršių. Taip paruoštas paviršius užtikrins, jog plytelės gerai prilips ir leis išvengti tokių problemų, kaip plytelių nelygumai ar atsiradę plyšiai tarp jų. Tad, pirmiausia pašalinkite senas plyteles ar dažus. Paviršius turi būti švarus, sausas, be dulkių ir šiukšlių, kurios gali susilpninti klijų mišinio sukibimo savybes. Jei yra skylių ar įtrūkimų, juos reikėtų užlyginti specialiu remontiniu išlyginamuoju mišiniu, o po to nušlifuoti, kad paviršius būtų visiškai lygus. Taip pat, jei pagrindas įgeria daug drėgmės, tai galite išspręsti, padengiant paviršių tinkamu gruntu. Būtent jis ne tik sumažina įgeriamumą iki reikiamo lygio, bet ir sustiprina pagrindą, pagerina jo ir plytelių sukibimą.
Pasirūpinkite reikiamomis priemonėmis
Kad plytelių klijavimas būtų sėkmingas, viena svarbiausių priemonių tam – kokybiški plytelių klijai. Visgi, turėkite omenyje, jog tai, kokie klijai jums bus reikalingi, priklauso tikrai ne nuo vieno kriterijaus. Dažniausiai tam įtaką daro tokie veiksniai, kaip: plytelių tipas (keraminės, akmens masės, klinkerio), jų dydis (standartinių išmatavimų, mozaikinės, didelio formato), naudojimo vieta (sienoms ar grindims), pagrindas (jo įgeriamumas, lygumas bei kita). Plytelių klijų pasirinkimą gali lemti ir tai, ar vonios kambario grindys yra šildomos. Dėl temperatūros pokyčių betonas ima plėstis bei trauktis, o tai neigiamai veikia plyteles, jos gali trūkti. Tad, tokiu atveju reikėtų naudoti elastingus klijus, kurie nuo to apsaugotų. Rinkdamiesi klijus, perskaitykite prekės aprašymą – čia visuomet rasite visą informaciją, kokiais atvejais jie yra tinkami naudoti.
Išklijuokite plytelėmis vonios kambario sienas
Atlikus paruošiamuosius darbus, laikas klijuoti plyteles. Pradėkite nuo vonios kambario sienų – čia plyteles geriausia klijuoti nuo centro, slenkant link kraštų. Tokiu būdu yra išgaunamas simetriškas vaizdas. Užtepkite klijų ant nedidelio sienos ploto, naudodami dantytą mentelę. Plytelę įspauskite į norimą vietą ir šiek tiek pasukite, taip užtikrindami, jog ji gerai prilipo prie paviršiaus. Nepamirškite pasinaudoti plytelių tarpikliais, kurie padės išlaikyti vienodus tarpus tarp jų. Sudėję kiekvieną plytelių sienoms eilutę, ją patikrinkite gulsčiuku – tokiu būdu įsitikinsite, ar viskas yra išlyginta. Tiesa, verta paminėti, jog artėjant prie kampų, gali būti, jog teks plyteles pjaustyti. Atidžiai išmatuokite, kokio dydžio turėtų būti kampinės plytelės bei jas išpjaukite specialiu pjaustytuvu.
Išklijuokite plytelėmis grindis
Vonios kambario grindų klojimas plytelėmis yra labai panašus, kaip ir sienų klijavimas plytelėmis. Visgi, prieš pradėdami, dar kartą įsitikinkite, jog grindys – visiškai lygios. Jei taip nėra, pasinaudokite savaime išsilyginančiu mišiniu, kuris padės sukurti tobulai lygų pagrindą grindų plytelėms. Tai padarę, plyteles pradėkite kloti nuo kambario centro ir judėkite link sienų. Visiškai taip pat, kaip ir sienų plytelėms, šioms naudokite tarpiklius, o kraštines plyteles supjaustykite pagal poreikį.
Tiesa, jei norite, jog sukibimas tarp plytelių ir paviršiaus būtų kuo geresnis, bei norite sumažinti plytelių atšokimo riziką, labai svarbu leisti plytelių klijams pilnai išdžiūti. Kiek laiko tai truks, priklauso nuo plytelių klijų, užtepto jų sluoksnio, paviršiaus tipo, aplinkos temperatūros bei drėgmės lygio ore. Visgi, įprastai sakoma, jog reikėtų palaukti bent parą laiko, prieš vaikščiojant ant jų ar imantis glaistymo darbų. Jei abejojate, visuomet atsižvelkite į gamintojo nurodytas rekomendacijas.
Glaistykite
Galiausiai, kai sienų ir grindų plytelės jau bus suklijuotos, o klijai išdžiūvę, imkitės kitos užduoties – jų glaistymo. Tam pasiruoškite paviršių – drėgna šluoste nuvalykite plyteles ir sudrėkinkite tarp jų esančias siūles. Tuomet pasigaminkite specialių skiedinį pagal gamintojo nurodytas rekomendacijas ir gumine glaistykle užtepkite jį ant plytelių, didžiausią dėmesį skirdami tarpams tarp jų. Skiedinio perteklių pašalinkite drėgna kempinėle ir leiskite jam išdžiūti. Tokiu būdu yra užsandarinami net ir mažiausi tarpai tarp plytelių, todėl galite būti ramūs, jog pro juos neprasiskverbs drėgmė.
Taigi, nors plytelių klijavimas vonios kambaryje iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti itin sunki užduotis, tačiau tinkamai pasiruošus ir apsišarvavus kantrybe, tai tikrai pavyks įgyvendinti. Įsitikinkite tuo patys ir nieko nelaukę imkitės darbo!