Ekoklima

Sienų paruošimo etapai

Sienų paruošimo etapai

Vienas svarbiausių paviršiaus apdailos etapų – paviršiaus paruošimas. Nuo blogai paruošto paviršiaus gali nusilupti dažai arba atsirasti kitokių defektų.

Pagrindiniai paviršiaus paruošiamieji darbai – tai plovimas, šlifavimas, senų dažų pašalinimas, tinko remontas, glaistymas, paviršiaus sustiprinimas.

Plovimas. Pagrindinė ploviklio užduotis – pašalinti nešvarumus, suminkštinti ir padaryti matinį seniai dažytą paviršių, tai pagerina dažų sukibimą, palengvina šlifavimą. Paviršiai paprastai plaunami šarminiais plovikliais. Pelėsiai šalinami hipochloritu.

Paprasčiausias šarminis ploviklis – vandenyje tirpi valgomoji soda. Kokybei pagerinti į ploviklius dedama šarminių junginių, vandens minkštiklių ir vandeniu skiedžiamų tirpiklių.

Dažytų paviršių plovikliai yra vandeniu skiedžiami koncentratai, kuriuos galima skiesti pagal poreikius. Valomas paviršius suvilgomas plovikliu, kuriam laikui paliekamas ir kruopščiai nuplaunamas.

Hipochloritu (pavyzdžiui, „Anti”) plaunami apipeliję paviršiai.

Tirpalas paruošiamas iš 1 dalies ploviklio ir 4 dalių vandens. Išdžiūvęs paviršius nušveičiamas ir perplaunamas šiltu vandeniu.

Šlifavimas. Šlifuojami nauji ir anksčiau dažyti paviršiai, siekiant nuo jų pašalinti nešvarumus, išlyginti nelygumus, suapvalinti kampus. Tai svarbus darbo etapas, todėl jį reikia atlikti ypač kruopščiai. Šlifuoti dažyti paviršiai pasidaro matiniai, todėl pagerėja dažų sukibimas.

Dažų pašalinimas. Seni dažai pašalinami cheminiu ir terminiu būdu. Šalinant cheminiu būdu, paviršius padengiamas dažus tirpdančia chemine medžiaga, paskui dažai pašalinami mechaniniu
būdu. Dažų šalinimo priemonės skirstomos į šarmines ir pagamintas tirpiklio pagrindu. Alkidinius ir aliejinius dažus lengviau pašalinti šarminiais dažų valikliais. Priemonės su tirpikliais naudojamos lateksiniams ir alkidiniams dažams šalinti.
Šalinant terminiu būdu, dažų sluoksnis kaitinamas, kol pasirodo burbuliukai. Tada dažai nuskutami gremžtuku arba glaistymo mentele. Dažus įkaitinti galima dujiniu arba benzininiu bei acetileniniu degikliu, taip pat elektriniu karšto oro pūtikliu.

Tinko remontas. Užtaisomos nubyrėjusio, suskilusio ar kitaip pažeisto tinko vietos. Kai tinkas tik truputį įtrūkęs, plyšius reikia padidinti – pagilinti ir paplatinti, taip juos lengviau užpildyti skiediniu. Nubyrėjusio ar numušto tinko vietas reikia gerai išvalyti ir prieš užtaisymą gausiai suvilgyti vandeniu. Skiedinį tinko remontui paruošti kiek galima panašesnės sudėties, koks buvo senasis paviršius.

Glaistymas. Sienų, lubų ar grindų nelygumai išlyginami glaistu. Glaistas parenkamas priklausomai nuo patalpų sąlygų bei pagrindo ypatybių. Glaistoma keliais etapais. Pirmiausia glaistu užpildomi didžiausi nelygumai. Glaistui sukietėjus, patartina išlyginti visą paviršių. Išdžiūvęs glaistytas paviršius dažniausiai dar šlifuojamas, o šlifavimo dulkės nuvalomos.

Paviršiaus sustiprinimas. Blogos būklės paviršiams sustiprinti naudojami labai ploni audiniai ir juostelės, pagamintos iš stiklo pluošto audinio. Prieš dedant stiprinamąjį audinį, seną dažytą paviršių reikia gerai nuplauti, pašalinti nešvarumus ir dulkes. Audinys bei juostelės klijuojamos tinkamais klijais, dažais arba dažų ir klijų mišiniu. Juostelės turi uždengti ne tik defektą, bet ir bent po 3 cm nepažeisto paviršiaus aplink jį. Išdžiūvusi sutvirtinta vieta dar kartą lyginama glaistu ir dažoma atitinkamais dažais.

REKOMENDUOJAME

Būsto atnaujinimas planavimas

Kaip suplanuoti būsto atnaujinimą?

Protingi namai Anza Pro. Dažymo įrankiai Tikkurila. Dažai ir kitos dangos Protingas grindų pasirinkimas ilgam! Išskirtinės kokybės vinilinės grindys Stoun:

Sienų dažymas

Sienų dažymas: meistro patarimai

Protingi namai Anza Pro. Dažymo įrankiai Tikkurila. Dažai ir kitos dangos Protingas grindų pasirinkimas ilgam! Išskirtinės kokybės vinilinės grindys Stoun: