Franke

Dažniausiai užduodami klausimai apie naująjį teritorijų planavimą

Dažniausiai užduodami klausimai apie naująjį teritorijų planavimą

Nuo 2014 m. sausio 1 d. įsigaliojo naujos redakcijos Teritorijų planavimo įstatymas. Kaip ir buvo galima tikėtis, naujasis įstatymas sukėlė didelį šurmulį, nes į šią sritį įnešė daug naujovių. Aplinkos ministerija iš anksto numatė, kad taip gali nutikti, todėl ir buvo sugalvota paskelbti teritorijų planavimo informacinį numerį.

„Ne paslaptis – nuo pat metų pradžios informacinis telefonas netyla ir ministerijos specialistai sulaukia begalės įvairių klausimų. Neretai jie kartojasi. Norime, kad naujovės kuo greičiau taptų kasdienybe, todėl reguliariai informuosime apie tai, kas labiausiai rūpi žmonėms“, – sako aplinkos viceministrė Daiva Matonienė.

Dažniausiai užduodami klausimai per teritorijų planavimo informacinį numerį:

1. Kaip pertvarkyti žemės sklypus, kur kreiptis dėl žemės sklypų pertvarkymo?

Kaimo gyvenamųjų vietovių (išskyrus miestelius) teritorijose formuojant ar pertvarkant sklypus reikia kreiptis į Nacionalinės žemės tarnybos vadovą ar jo įgaliotą teritorinio padalinio vadovą, o miestų ir miestelių teritorijose – į Savivaldybės administracijos direktorių.

2. Ar nereikia rengti detaliųjų planų norint statyti?

Norint vystyti statybas žemės sklype detaliojo plano gyventojams rengti nereikia, vadovaujantis Teritorijų planavimo įstatymo 20 str. nuostatomis, kurios nustato, kad žemės sklype, esančiame urbanizuotoje ir urbanizuojamoje teritorijoje, kuriai neparengti detalieji planai, arba žemės sklype, esančiame neurbanizuotoje ir neurbanizuojamoje teritorijoje, gali būti vykdoma statyba, atitinkanti savivaldybės lygmens bendrojo plano ir (ar) vietovės lygmens bendrojo plano, jeigu jis parengtas, sprendinius, vadovaujantis Statybos įstatymo nuostatomis.

3. Kaip elgtis, kai pradėtos teritorijų planavimo procedūros pagal iki 2014-01-01 galiojusį Teritorijų planavimo įstatymą?

Iki naujos redakcijos Teritorijų planavimo įstatymo įsigaliojimo pradėti rengti teritorijų planavimo dokumentai, dėl kurių rengimo kreiptasi planavimo sąlygų, gali būti baigiami rengti, derinami, tikrinami ir tvirtinami pagal iki š. m. sausio 1 d. galiojusį teritorijų planavimo teisinį reguliavimą, Tačiau priklausimai nuo to, kokioje stadijoje buvo jūsų pradėtos procedūros, galimas ir toks variantas, kad detaliojo plano jums rengti nebereiks. Kiekvienu konkrečiu atveju siūlome pasitarti su savivaldybės vyriausiuoju architektu.

4. Kur galima rasti informaciją apie pasikeitusį teritorijų planavimo teisinį reguliavimą?

Paprasčiausias būdas susipažinti su teisės aktais reglamentuojančiais pasikeitusią teritorijų planavimą sistemą yra apsilankyti Aplinkos ministerijos internetinėje svetainėje (www.am.lt), kurioje rasite ne tik nuorodą į teisės aktų sąrašą (tiksli nuoroda: http://www.am.lt/VI/index.php#a/14089), bet ir informacinį telefono numerį (8-646-67920), kuriuo paskambinus galėsite pasikonsultuoti klausimais susijusiais su naujuoju teritorijų planavimo reguliavimu. Taip pat visi teisės aktai oficialiai, nuo sausio 1 d., registruojami ir viešai skelbiami Teisės aktų registre.

Informacinio telefono numeris: 8-646-67920. Darbo laikas: 9 – 18 val. Gyventojus konsultuoja Aplinkos ministerijos specialistai. Klausimus taip pat visuomet galima siųsti elektroniniu paštu info@am.lt.

Visuomenės informavimo skyrius

REKOMENDUOJAME

Kompensacija už servitutą

Kaip nustatoma kompensacija už servitutą?

Vaikų žaidimų aikštelės Statybinės ir apdailos medžiagos Želdinimo projektai, konsultacijos Tabariškių žaluma, UAB Protingi namai Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) dažnai