Kadaise valgomojo komplektai buvo gaminami tik iš medienos. Vėliau rinkoje pasirodė ir metaliniai, plastikiniai bei netgi stikliniai valgomojo komplektai, bet visų tipų baldai dažnai gan greitai praranda savo prekinę išvaizdą dėl netinkamos priežiūros. To galima išvengti ir jūsų valgomojo komplektas gali ilgą laiką atrodyti kaip naujas. Kaip to pasiekti? Patarimais su mumis pasidalino Pigu.lt ekspertai.
Dažnai išvalykite dulkes
Dulkės ir įvairios kitos dalelės atrodo visai nekenksmingos, tiesa? Klystate labai smarkiai! Būtent visos mažos dalelės ir yra pavojingiausios. Savaime jos nieko nedaro, bet jeigu ant daugybės tokių mažyčių dalelių uždėsite puodelį kavos, sunkesnę lėkštę su maistu ar net vazoną su gėle, yra didelė tikimybė, kad subraižysite stalą, net jeigu jo paviršius yra pagamintas iš stiklo – paprastai tos mažos dalelės savo kietumu neprilygsta tik safyrui, deimantams ir panašaus tvirtumo medžiagoms.
Taigi, bent jau kartą į savaitę išvalykite dulkes nuo valgomojo komplekto su šiek tiek drėgna servetėle. Be abejo, jeigu valgydami pritrupinate ar kitaip išpurvinate stalą, jį reikia valyti dažniau!
Statykite savo baldus tinkamoje vietoje
Nei vienai medžiagai nuolatiniai temperatūrų pokyčiai ir tiesioginiai saulės spinduliai nėra naudingi. Todėl, jeigu galite, statykite savo valgomojo komplektą kiek toliau nuo lango, taip pat venkite radiatorių, šaldytuvo ar kitų daiktų, kurie gali sukelti netikėtus temperatūrų svyravimus.
Jeigu jūsų valgomojo komplektas yra pagamintas iš medienos, namuose turėtų būti palaikomas ir 40-45% drėgnumo lygis. Skirtingai negu temperatūrą, drėgnumą reguliuoti yra labai sunku, bet tam galite įsigyti specialius prietaisus arba naudoti tradicines priemones. Žemesnis drėgnumo lygis gali sukelti baldų skilinėjimą, o aukštesnis – brinkimą. Taigi, jeigu tikrai mylite savo naująjį valgomojo komplektą, žiemą ruoškitės naudoti oro drėkintuvą, o vasarą – sausintuvą.
Būkite atsargūs su karštais patiekalais
Vėlgi, šiuo atveju praktiškiausi yra metaliniai baldai. Tokių yra labai mažai, todėl šitą patarimą paskaityti rekomenduojame kiekvienam – karštis gali pakenkti jūsų baldams, todėl stenkitės nedėti karšto puodelio tiesiai ant stalo, verčiau po juo ką nors pasidėkite – lėkštutė ar laikraštis tiks puikiai.
Ant stiklinių baldų dėl karščio gali atsirasti neįprastos dėmės, mediniams baldams kontaktas su karščiu nerekomenduojamas dėl medžiui naudojamo lako, plastikiniams baldams – dėl savaime suprantamų priežasčių, t.y. galimos plastiko deformacijos.
Tegul jūsų baldai nuolat spindi
Jeigu jūsų valgomojo komplektas yra pagamintas iš medienos, nuolat jį poliruokite su vašku. Jokiu būdu nenaudokite produktų, kurių sudėtyje yra silikono!
Na, o kitus paviršius galite blizginti įprastomis priemonėmis, kurios yra skirtos stiklui ar plastikui. Blizginimą rekomenduojama atlikti kartą į pusę metų – jeigu savo komplekto neblizginate du metus ar ilgiau, kažin, ar jis jau kada nors blizgės ir atrodys kaip naujas.
Būkite atsargūs su kėdėmis
Valgomojo kėdės dažnai gali būti padengtos labiau tepliomis medžiagomis, todėl jeigu turite mažų vaikų, rekomenduojame naudoti specialius apdangalus arba būti itin apdairiems.
Taip pat perkeldami kėdę iš vienos vietos į kitą, visada ją pakelkite ir nestumdykite jos. Kiekvieną kartą stumdami kėdę ir nekeldami jos nuo grindų, jūs žalojate kėdės kojeles ir ilgainiui jos gali pradėti gana smarkiai klibėti. Tuo tarpu atsargiai perkeldami kėdę, galėsite būti užtikrinti, kad kėdės kojelės bus kaip naujos itin ilgą laiką.