Tikkuurila

Išplėskite galimybių ribas

Interjeras galimybės

Vietos ir tvarkos – štai ko kartais galite pasigesti savo namuose. Ne todėl, kad gyventumėte netvarkingai, tiesiog mūsų namų erdvė neauga kartu su mūsų poreikiais. Bet ir erdvę galima šiek tiek „apgauti” – pavyzdžiui, įsirengti slankiąsias sistemas: stumdomų/slankiojančių durų pagrindu įrengti spintas (sienines, korpusines), drabužines bei pertvaras.

Reikia vietos?

Maksimalus ploto panaudojimas – aktualus klausimas, ypač, jei kalbama apie standartinius daugiabučius. Juk ir labai norėdamas sienų nepraplatinsi, o sutilpti reikia visiems – tiek žmonėms, tiek jų reikmes patenkinantiems daiktams. Čia, žiūrėk, kampelis kompiuteriui, čia – žaislų dėžei, šalia pastatome spintą ir sofą, tarp lango ir sofos dar įtalpiname komodą, ir prašom – daiktai gal ir sutilpo, bet ar telpate jūs? Ar galite pilnavertiškai ir komfortiškai jais naudotis? Kiekvieną kartą spintoje ieškant kokio daikto, klupinėti ant sofos nėra nei labai patogu, nei praktiška, bet ką padarysi – duris atidaryti juk reikia… O ką daryti, jei kliūna ne tik spintos, bet ir kambario durys? Tebūnie palaimintas minimalistinis interjeras, tačiau ar „minimalūs namai” patenkins jūsų poreikius?

Vietos yra!

… tik ne visada ją efektyviai išnaudojame. Vienas iš būdų, kaip sumažinti ploto „išeigą” funkcionaliam baldų bei durų eksploatavimui – įsirengti slankiojančių durų principu veikiančias spintas ir pertvaras. Pavyzdžiui, sienines spintas ar drabužines stumdomomis durimis galima įrengti ir sunkiai panaudojamose vietose, kur tiesiog nebūtų galimybių įdėti standartines duris (palėpė, sandėliukas, erdvė po laiptais, nišos, nestandartinės patalpos ir pan.), arba erdvėse, kurios pakaktų jums ir, pavyzdžiui, spintai, tačiau dar ir standartinėms jos durims – ne. Juokais galima sakyti, jog galimos ir kitokios spintos, standartinių durų ir žmogaus „grupiruotės”, tačiau bet kuriuo atveju kas nors netilps.

Naujesnės statybos namuose galima rasti specialiai suprojektuotas nišas, skirtas drabužinėms, sieninėms spintoms įrengti. Sienines spintas ir drabužines galima suformuoti nuo sienos iki sienos, nuo lubų iki grindų, taip išnaudojant visą jai skirtą plotą, vidinį išplanavimą – lentynų, stalčių, kabyklų, apšvietimą ir t. t. – pasirenkant pagal savo poreikius ir prioritetus. Tinkamai išnaudojama net ta tarpinė erdvė, kuri dažniausiai susidaro tarp korpusinės spintos viršutinės dalies ir lubų, stumdomos durys neatima nė centimetro iš patalpos ploto, be to, realu, kad kainuos mažiau nei korpusinės spintos.

Korpusinės spintos gauna pliusą už savo mobilumą, taip pat neatsilieka funkcionalumu, tačiau korpusas taip pat turi savo kainą, juk sieninės spintos korpusą natūraliai atstoja sienos. Sieninei spintai reikalingos trys sienos, o jei tiek nėra, ją galima sumeistrauti iš plytų ar gipso kartono plokščių.

Dažnai nutinka taip, kad skirtingas paskirtis turinčios patalpos susimaišo vienoje erdvėje, pvz., svetainė kartu ir darbo kambarys. Sieninėse bei korpusinėse spintose atitinkamai suprojektavus lentynėles, galite paslėpti buitinę techniką, pvz., televizorių, kompiuterį – pakanka lengvu judesiu pastumti duris, ir atsiveria darbo ar poilsio kampelis.

Erdvių „organizatorius”

Kitas būdas taupyti erdvę, išvengti namų-„dėžutės” pojūčio bei atskirti skirtingų funkcijų patalpas – stumdomos pertvaros. Jos pakeičia senąsias vidines gan gremėzdiškas duris, kurios varstyti reikia vietos. Be to, po erdvių jungimo į vieną bangos, nusinešusios ne vieną (standartiškai) virtuvę ir svetainę skyrusią sieną, taip nukentėjusių būstų šeimininkai pasigedo privatumo. Naujesnės statybos būstuose virtuvė apskritai dažniausiai yra sujungta su svetaine. Tad ką daryti tokių namų šeimininkams, jei svetainėje norisi jaustis kaip svetainėje, o ne pridegusių blynų „aromato” pilnos virtuvės tęsinyje?

Privatumas parūpsta ir tada, kai netikėtai užklydę svečiai pirmiausia pastebi kriauklėje pūpsančią neplautų indų krūvelę… Išties neblogas sprendimas, kuris visai neįpareigoja atsisakyti nei vientisos erdvės pojūčio, nei privatumo – slankiųjų sistemų pertvaros. Virtuvės ir svetainės pavyzdys – tipinis, tad išlaisvinę fantaziją galite erdves organizuoti labai įvairiai. Pavyzdžiui, atitvertą svetainės kampą (dalį) paversti darbo kambariu ar padalinti vieną kambarį dviem vaikams. Aišku, galima visai nenaudoti durų ir gyvenamąjį plotą paversti kone vientisa erdve, bet, pripažinkite, būna akimirkų, kai kiekvienam žmogui reikia vienatvės, o kurgi „pasislėpti” tokiame bute? Pertvaros čia būtų protingas pasirinkimas, nes išlaiko erdvės vientisumą, o prireikus – garantuoja privatumą.

Kaip veikia?

Slankiosios sistemos yra mechanizmas, kuris leidžia duris stumdyti horizontaliai. Pagrindinės dalys yra bėgeliai, viršutinė ir apatinė kreipiančiosios, profiliai, į kuriuos tvirtinami durų įsprūdai, ratukai. Sistemos gali būti plieninės arba aliumininės. Aliuminio sistemos, palyginti su plieninėmis, turi keletą pranašumų – naudojant aliuminio profilius durų įsprūdoms galima jungti įvairias medžiagas, didesnis pasirinkimas renkantis išvaizdą, spalvą, juos taip pat galima dengti natūralia faneruote, galima drąsiai naudoti drėgnose patalpose, pvz., voniose, nes aliuminis nerūdija. Plieninės sistemos dažniausiai naudojamos baldų gamyboje, tvirtinant jose vientisą durų plokštę, o aliumininės – tiek baldų, tiek pertvarų gamyboje. Štai pertvaroms naudojamos aliuminio sistemos išlaiko savo reprezentacinę išvaizdą iš abiejų pusių – ratukai yra paslėpti.

Sistemose dažniausiai naudojama konstrukcija, kai durų svoris tenka apatiniams ratukams, tačiau, jei pasirinksite įsirengti pakabinamą sistemą, svoris teks viršutinei sistemos daliai, o apačioje beliks stabilizuojantis laikiklis. Pakabinama slankiosios sistemos pertvara suteikia galimybę išvengti bėgelio slenksčio atsiradimo, bet nepamirškite, jog kartu reikia ir pakankamai tvirto viršutinio paviršiaus, pvz., gipso kartono plokštės čia jau netiks.

Slankiosios sistemos ratukuose glūdi jos reguliavimo mechanizmas, kuriuo galima išlyginti nedidelius aukščio skirtumus, ir jų apskritai nejusti. Ratukus galima rinktis su guoliais arba paprastus. Guoliniai ratukai sistema važinėja itin tyliai, o tai aktualu, jei šeimoje yra kūdikis.

Individualus ir originalus interjeras

Kitas aspektas, stipriai veikiantis mūsų pasirinkimą ir investicijas į namų kūrimą – individualaus interjero paieškos. Išeiti už standarto ribų, kurti namus tokius, kuriuose gera ir patogu gyventi, – štai ko paprastai ieško kiekvienas savo namus tobulinantis žmogus. Ir čia šalia patogumo įsigeidžiame ir grožio.

Nusprendę namuose įrengti spintą ar pertvarą, veikiančią durų slankiojimo/stumdymo principu, galimybėmis pasirinkti jų fasadinę pusę tikrai neturėtumėte nusivilti. Spintos ar pertvaros išvaizda iš esmės priklausys nuo to, kokius sistemos įspraudus pasirinksite, o jie gaminami iš labai įvairių medžiagų. Dizaino sprendimai nebus apriboti. Štai, norėdami suteikti interjerui lengvumo ir nesuvaržytos laisvės pojūtį, tikrai ką nors pasirinksite iš stiklo ar plastiko asortimento. Stiklas gali būti spalvotas, padengtas plėvele – matine, spalvota, marginta juostelėmis, dryželiais ir pan., sistemoje galite panaudoti veidrodžius – paprastus ir tonuotus, organinio stiklo plokštes. Stiklą taip pat galima dekoruoti lakuojant, apklijuojant foto tapetais bei klijuojant plėvelę, dažant, graviruojant visą stiklą ar jo dalį pagal pasirinktus ar netgi paties sukurtus ornamentus. Stiklas ir veidrodis saugumo sumetimais klijuojami apsaugine plėvele, stiklas gali būti ir grūdinamas – jis tampa daug atsparesnis aplinkos poveikiui, o ir netyčiomis sudaužytas subyra į smulkias, neaštrias šukes. Veidrodžiai iš „blogosios” pusės yra dengiami specialia apsaugine plėvele, kuri, sudužus veidrodžiui, jam tiesiog neleidžia iškristi iš rėmų.

Kitas dažnai naudojamas įspraudas – presuotų drožlių plokštės. Jos gali būti faneruotos, laminuotos, dengiamos audiniu, dirbtine ar natūralia oda, dažomos, apklijuojamos tapetais, foto tapetais, dengiamos pinta vytelių plokšte.

Pastaruoju metu itin aukštinamas natūralumas atsispindi ir slankiosiose sistemose – įsprūdoms madinga rinktis presuotų drožlių plokštes, dengtas natūralaus plaušo tapetais, medžio imitacijos plokštes, sistemos profilius dengti faneruote – natūraliu pluoštu, taip namuose kuriant šilumos ir jaukumo nuotaikas.

Aliuminio profiliai suteikia galimybę jungti įvairias medžiagas, formuojant durų plokštę. Plieninėse sistemose dažniausiai naudojamos ištisinės plokštės. Nepamirškite, kad šoniniai profiliai sistemoje taip pat atlieka rankenėlės funkciją – taigi, skirkite pakankamai dėmesio ir jų išvaizdai.

Kaina – individuali

Slankiosios sistemos yra vienas funkcionaliausių sprendimų, įrengiant tiek gyvenamąsias, tiek darbines patalpas. Jos leidžia maksimaliai išnaudoti kiekvieną centimetrą bei gali tapti ryškiausiu namų interjero akcentu. Šiandien tai jau nebe prabanga, bet ir kiekvienam vartotojui prieinamas sprendimas, tarnausiantis ne vienerius metus – paprastai tokioms sistemoms suteikiama iki 10 metų garantija, tinkamai eksploatuojant jomis džiaugsitės ir dar ilgiau.

Slankiųjų sistemų kainos priklauso nuo sistemų projekto sudėtingumo, naudojamų medžiagų, dydžio, tad viskas yra labai individualu. Pavyzdžiui, spintą galima įsigyti ir už maždaug 1 000 litų.

Reklama: leojar.lt

Audejo baldu centras

REKOMENDUOJAME

Svetainės baldai

Kokius baldus rinktis svetainėje?

Išskirtinių užuolaidų salonas Kiekvienas suras svajonių baldus Reljefinės juostelės sienų dekorui Tavo buitinė technika Protingi namai Viskas voniai Puiki scena

Darbo kėdės

Darbo kėdės pasirinkimas

Išskirtinių užuolaidų salonas Kiekvienas suras svajonių baldus Reljefinės juostelės sienų dekorui Tavo buitinė technika Protingi namai Viskas voniai Puiki scena

Virtuvės kriauklės

Virtuvės kriauklė. Ką montuoti?

Išskirtinių užuolaidų salonas Kiekvienas suras svajonių baldus Reljefinės juostelės sienų dekorui Tavo buitinė technika Protingi namai Viskas voniai Puiki scena