Pagal „Rustic“ dizaino principus įrengta virtuvė pasižymi savita šiluma ir žavesiu. O kai ateina laikas susikurti šį jaukų vaizdelį namų širdyje, tikrai netrūksta dekoravimo idėjų – nuo sendintą įvaizdį turinčių medinių sijų, dažytų spintelių iki akmens grindų, masyvių stalų. Šis klasikinis stilius suteikia patalpai ramybės, saugumo jausmą bet kuriuose namuose. Didelis privalumas, kad toks įvaizdis atrodo prabangiai tiek mažose erdvėse, tiek dideliuose būstuose. Įsirengti „Rustic“ stiliaus virtuvę ganėtinai lengva, tik reikia vadovautis keliais patarimais. Taip pat dera atminti, kad pasirenkami virtuvės baldai, medžiagos, spalvos turėtų būti įkvėpti gamtos.
Atidžiai parinkite spalvas
Projektuodami tokią virtuvę, namų savininkai kaip pagrindinį akcentą neretai pasirenka baltą spalvą, ypač jei patalpa ankštoka: tai vizualiai padidina erdvę. Tačiau jei norite virtuvei pridėti tikro žavesio, charakterio, rekomenduojama naudoti ryškesnes spalvas – svarbiausia įsitikinti, kad nepersistengiate.
„Rustic“ stiliaus patalpose dažniausiai įkomponuojami natūralūs tonai, tarpusavyje derinami kreminiai, žemės, žalumynų, medienos atspalviai. Jei atrodo, kad tokios spalvos atrodys niūriai, apsvarstykite galimybę pridėti dangiškos mėlynos, raudonos spalvos dekoracijų, indų.
Nepamirškite medienos, akmens gaminių
Šios dvi medžiagos – esminiai stiliaus elementai. Naudojami iš medienos pagaminti virtuvės baldai, sienų papuošimai, kitos dekoro detalės. Tinkamas bet koks tipas, natūralus ar perdirbtas, svarbiausia, kad susidarytų įspūdis, jog jie gaminti rankomis.
Akmuo – gausiai gamtoje randama medžiaga. Populiarus pasirinkimas – grindis dengti medinėmis lentelėmis, tačiau taip pat žaviai atrodo ir klotos akmenį imituojančiomis plytelėmis. Kitokių uolienų elementai, pavyzdžiui, kvarco ar granito, gali būti pritaikomi prie virtuvės stalviršių. Iš esmės bet koks natūralus mineralas – puikus pasirinkimas „Rustic“ virtuvei.
Įkomponuokite raštus
Languoto rašto antklodės ir tvido gaminiai šiame stiliuje naudojami dažniausiai. Tačiau yra ir daugiau tipų, kuriuos galima lengvai įtraukti į naujos virtuvės dizainą. Virtuvės baldai, papuošti juostuotais, gėlėtais, gyvūnų raštų audiniais atrodys žaismingai ir suteiks aplinkai džiugesio jausmą.
Taip pat verta apmąstyti ir indų bei stalo įrankių pasirinkimą. Atsižvelgiant į jų stilių ir spalvą, stalo reikmenimis galima sukurti darnią erdvės spalvinę schemą, ypač jei juos pasirenkate eksponuoti lentynose. Virtuvės aksesuarai taip pat svarbūs. Rekomenduojama įsigyti margus virtuvinius rankšluosčius, puodkėlius. Šie daiktai suteikia kambariui jaukumo, šilumos, todėl nebijokite derinti skirtingas spalvas ir raštus.
Pridėkite antikvarinį įvaizdį turinčių detalių
Jei nenorite, kad jūsų „Rustic“ virtuvė atrodytų per daug moderni, įkomponuokite keletą senovinių elementų. Jie ne tik patalpai suteiks tradicijų pojūtį, bet kartu ir ją pagyvins. Virtuvės baldai – pietų stalas, kėdės – gali būti iškeisti į sendintos medienos variantus, o jei to nenorite daryti, pakanka į lentynas, ant stalviršio padėti keletą mažų antikvarinių dekoracijų.
Jos gali būti įvairios: laikrodžiai, šviestuvai, vazonai, puošnūs metaliniai įrankiai, žvakidės, padėklai, indai ir dar daugiau. Šie žvilgantys akcentai sudaro balansą tarp natūralių ir modernistinių kambario elementų. Rekomenduojama rinktis tokias detales, kurios geriausiai atspindi jūsų charakterį ir atitinka estetinius lūkesčius.
Nebijokite derinti skirtingo dizaino elementus
Tokio tipo virtuvė neturi atrodyti tobula – tiesą sakant, jos atrodo žymiai patraukliau, šilčiau, jei suderinami priešingų stilių daiktai. Tie patys virtuvės baldai, jų dalys puikiai tinka tam pasiekti. Pavyzdžiui, aplink stalą galite sustatyti keturias skirtingas kėdes arba prie spintelių durelių pritvirtinti kontrastingų dizainų rankenas. Taip lengvai padidinamas patalpos žavesys, jai suteikiamas nerūpestingumo, kūrybiškumo, žaismingumo pojūtis.
Eksponuokite savo indus bei įrankius
Kai kuriems gali pasirodyti, kad šiame kambaryje viskas turi būti itin švaru, griežtai tvarkinga. Iš tikrųjų daugelis žmonių, kurie renkasi šį stilių, kaip tik daro kitaip – nuo rankšluosčių iki puodelių, jie viską, ką turi, nuoširdžiai eksponuoja. O tai, vėlgi, suteikia erdvei jaukumo, sufleruojama, kad čia išties maloniai praleidžiamas laikas.
Tą galite padaryti ir jūs. Apsvarstykite galimybę į spinteles įdėti stiklines duris, čia sustatyti turimas lėkštes, dubenėlius, puodelių kolekciją. Taip pat žavus variantas – ant sienos įmontuoti kabliukus, o ant jų sukabinti orkaitės pirštines, rankšluosčius, prijuostes.
Nesvarbu, ar gyvenate triukšmingame miesto rajone, ar ramiame, mažame miestelyje – „Rustic“ stiliaus virtuvė tinka bet kokiam būstui. Dera prisiminti, kad čia virtuvės baldai, spalvos, dekoro detalės turėtų būti įkvėptos gamtos, todėl kiekvienas elementas turi ją vienaip ar kitaip atspindėti. Virtuvė išties yra namų širdis – tad pasinaudokite šiais patarimais ir įsirenkite jaukią, šiltą, svetingą aplinką.