Pinti baldai sode
Paskutiniu metu labai populiarūs pinti sodo baldai. Iš vienos pusės – tai tarsi sugrįžimas prie retro stiliaus – kaip nostalgija ar prisiminimas apie mūsų močiučių ir senelių jaunystę. Tuo laiku miesto ir kaimo namuose kaip dekoratyviniai elementai pasirodė lengvi ir patogūs kolonijos stiliaus baldai. Šiandien pintų baldų asortimentas sodui neapsiriboja tradiciniais baldais- supamąja kėde, staliukais ir kėdėmis. Galima įsigyti ir komodų, ir sofų, ir spintelių, ir rašomųjų stalų, virtuvės ir prieškambario baldų komplektų, lovų ir spintų.
Pintų baldų gaminimo principas yra toks: ant karkaso (jis gali būti iš metalo, plastmasės arba medžio) “užpinamas” dekoratyvinis pagrindas iš smulkių rotangos stiebelių, alksnių šakų, jūros žolių, palmių lapų ir net sintetinių virvučių. Detalės sutvirtinamos specialiais sujungimais arba jos sujungiamos naudojant odines juosteles, o sujungimų vietos “užmaskuojamos” tokiu pačiu pynimu, kuris suteikia baldui tvirtumo.
Natūralūs rotangų stiebeliai padengiami bespalviu laku (baldai tada išsaugo savo natūralų gelsvą toną) arba su kokiu nors atspalviu (tada baldai įgauna rausvų, žalių, juodų ir kitų spalvų tonus). Jeigu pirmą kartą atsisėdote į pintą kėde ir išgirdote įtartinus garsus- neišsigąskite. Traška lakuotos stiebelių sutvirtinimo vietos.
Tačiau nei jums, nei baldui niekas negresia. Svarbiausia pintų baldų savybė – lengvumas. Tokius baldus labai lengva pernešti sode, kiekvieną kartą pasirenkant norimą poilsio vietą. Be to, pinti baldai atrodo patraukliai ir estetiškai. Tačiau jokiu būdu negalima palikti pintų baldų lauke esant minusinei temperatūrai. Juos būtina įnešti į patalpą, kur termometras rodo bent kelis laipsnius aukščiau nulio. Tačiau nereikėtų galvoti, kad visi pinti baldai gaminami tiktai iš rotangos. Baldai pinami ir iš bambuko, ir nendrių, ir vandens jacintų, ir Manilos kanapių, naudojami ir polimeriniai junginiai (bet tai jau atskiras pasakojimas).
Kai kurie gamintojai siūlo pintus baldus iš karklo. Aišku, šie baldai ne tokie elegantiški kaip pagaminti iš rotangos (karklai daug trumpesni negu tropinė liana, taip pat sujungimo vietų yra daugiau), tačiau vietinė produkcija yra daug pigesnė. Be to, karklai nebijo drėgmės ir jiems charakteringas gintarinis blizgesys.
Sodo baldų pasirinkimasDar vienas svarbus dalykas – kuo brangesni ir prestižingesni baldai, tuo rūpestingiau juos reikia prižiūrėti. Pavyzdžiui, rotangos baldams netinka ir labai sausas oras, ir tiesioginiai saulės spinduliai. Jie gali sutrūkinėti ir išdžiūti. Problemą galima išspęsti – reguliariai valant baldus su drėgna (bet jokiu būdu ne šlapia!) kempine. Periodiškai reikia padengti baldus skystu baldų vašku.
Dulkes nuo tokių baldų taip pat patariama valyti minkštu šepečiu arba naudoti dulkių siurblį. Jokiu būdu negalima naudoti cheminių ir abrazyvinių valymo priemonių. Jeigu ant bambuko baldų pasirodo plyšių, sugadintą paviršių geriausiai pakeis meistras. Nedidelius ir nereikšmingus defektus ir patys galite užtepti baldų laku.
Viskam sava vieta
Atskira sodo baldų rūšis – medinės dėžės, kuriose galima saugoti smulkius sodo ir daržo darbų instrumentus. Ant tokios dėžės galima ir sėdėti. Prie tokių dėžių galima pritvirtinti atlošus ir rankų turėklus. Pasirenkant baldus sodui, reikia juos priderinti bendram stiliui. Patariama baldus pasirinkti taip, kad jie sukurtų bendrą komplektą- ir sodo suolelis, ir sodo baldai prie namų.
Sodo baldų pasirinkimas priklausys ir nuo to, koks yra Jūsų sodas. Jeigu jame auga seni medžiai su plačiu lapų vainiku, tai ir sodo baldai turi būti atitinkami – masyvūs ir solidūs. Jeigu jūsų sode takeliai iš grindinio ir gėlės vazonėliuose, tai jūsų sodui reikia prabangaus garnitūro. Ant žalios žolės fono gerai atrodys kontrastiški baldai. Labai svarbu ir tai, koks jūsų gyvenimo būdas: jeigu patinka būti vienam, tai užteks nedidelio staliuko ir kėdės. Tačiau jeigu pas Jus dažnai svečiuojasi draugai ir jūs dažnai ruošiate pobūvius, reikės daugiau ir didesnių baldų.
Aišku, pasirenkant sodo baldus, reikia atsižvelgti į savo norus bei galimybes ir, žinoma, pasirinkti mėgstamiausią stilių. Jeigu jums patinka senovė (kaimiškas stilius), tiks masyvūs, truputėlį grubūs baldai, kurie kartais primena kalades. Čia vienas patarimas: kadangi tokie baldai gaminami iš nelabai patvarios medienos, tai nereikėtų jų laikyti po atviru dangumi visus metus. Geriausiai juos kuo nors apdengti, kas apsaugos nuo lietaus, saulės ir pan. Tiems, kuriems patinka taip vadinamas “rytietiškas stilius”, reikėtų pasirinkti pintus baldus, o tiems, kuriems patinka Europos stilius, – griežtus klasikinio modelio baldus. Tačiau nesvarbu, kokius sodo baldus jūs pasirinksite, atsiminkite – visus gaminius, kurie ilgesnį laiką būna po atviru dangumi, reikia labai rūpestingai prižiūrėti.