Bėgantys metai keičia ne tik mūsų skonį ir poreikius – į savo namų interjerą taip pat pradedame žiūrėti kitomis akimis. Tačiau kad ir kokio amžiaus būtume, noras turėti jaukų būstą išlieka. Žinoma, jaunuolio ir brandaus amžiaus žmogaus poreikiai skiriasi, tad kitoks bus ir jų kambarys.
Ryšku ir originalu
Jaunas žmogus retai kada galvoja apie praktiškumą – jam svarbiausia, kad daiktas būtų gražus. Kadangi daugelis tokio amžiaus negali pasigirti stora pinigine, lėšų trūkumą kompensuoja laki fantazija ir mokėjimas improvizuoti. Paprasčiausia sofa gali tapti jaukiu kampeliu pačiam ilsėtis ar bendrauti su draugais. Tereikia priderinti pagalvėles, priešais pastatyti pufą. Jis – ir viena papildoma vieta bičiuliui atsisėsti, ir, kai esi vienas, nuvargusioms kojoms ištiesti.
Jaunuoliai baidosi monotonijos, tad jų kambaryje viskas turi būti lengvai perkeliama, nukabinama, išnešama, kad atsibodus vienam interjerui, jį tuoj pat pakeisti galėtų kitas.
Puikiausiai galima apsieiti be pūkuoto didžiulio per visas grindis kilimo – patiesi nediduką, bet pritaikytą prie sienų spalvos, ir daug jaukiau pasidaro.
Jauno šeimininko ryškios spalvos nevargina, o neįprastos detalės ir paveikslai būstui suteikia originalumo.
Madinga, stilinga, praktiška
Trisdešimtmečius taip pat domina originalus interjeras, bet ne kiekvienas iš jų nori gyventi taip, kaip studentiškais laikais. Ir jiems stinga pinigų savo butą apstatyti prabangiais baldais, tačiau įsigyti vieną kitą daugiau kainuojantį daiktą tikrai įmanoma. Pavyzdžiui, ryškios spalvos odinis krėslas, pritaikytas prie kambario stiliaus, bus interjero akcentas. Ne bėda, kad prie jo pastatyta nebrangi sofa, – užtat praktiška.
Visi baldai turi būti patogūs. Sofa, foteliai, žemi staliukai sustatomi taip, kad susėdus būtų patogu kalbėtis. Toks poilsio kampelis turi būti atokiau nuo tako. Knygas galima sustatyti į negilias lentynas. Jos pagyvina sieną, nesumažindamos kambario.
Butą pagyviną ir įvairių spalvų kombinacijos. Svarbiausia, kad deriniai išlaikytų pusiausvyrą: jei sienos ir grindys yra neutralaus, ramaus atspalvio, ryškumo suteiks šilti, sodrūs tonai, pavyzdžiui, raudonos arba vyšninės spalvos gali būti pagalvėlės, užuolaidos, šviestuvo gaubtas, paveikslai.
Subtili harmonija
Bebaigiant ketvirtąjį dešimtį vis labiau norisi ramybės ir harmonijos. Daugelis tokio amžiaus moterų renkasi pastelinius tonus ir neryškų raštą. Kai kas pirmenybę teikia baltai spalvai – rūpestingai šeimininkei ji asocijuojasi su švara ir sterilumu. Bet tai – šalta spalva ir svetainei vargu ar tinkama. Tačiau išeitį galima rasti. Bene paprasčiausia – baltą erdvę išmarginti spalvingomis detalėmis, tarp kurių vyrauja pagalvėlės. Jos – laiko patikrintas jaukumo simbolis.
Keturiasdešimtmečiams neverta gailėti pinigų kokybiškiems ir patogiems baldams nusipirkti. Nemažai kainuojanti sofa, minkšti krėslai, brangus kilimas tarnaus ilgai. Jei svetainė atrodo nejauki, prie sofos galima pastatyti žemą natūralaus medžio staliuką arba kampe įkurdinti originalų toršerą.
Kambarį puošia tikrai vertingi dailės kūriniai – vazos, paveikslai. Ir, žinoma, gėlės. Ant žemo stalelio tiks maža ir apvali puokštė.
Nepriekaištinga klasika
Penkiasdešimtmečiai vertina natūralias medžiagas – odą, medį, tegul brangius, bet ilgaamžius baldus, klasikinius ir nuosaikius. Svarbiausia – neįsileisti tamsios spalvos, antraip kambarys taps niūrus. Nereikia bijoti klasikos derinti su šiuolaikinio dizaino elementais.
Grakštus stiklinis staliukas tarsi išplečia erdvę, pagyvina kambarį, jei jis apstatytas tamsesniais baldais. Prie jų derinami sienų apmušalai, užuolaidos, grindų danga. Ir visi jie turi būti daug šviesesni nei tamsūs baldai.
Nereikia bijoti eksperimentuoti – galbūt svetainė taps jaukesnė, jei atsisakysite kokio nors baldo arba įsigysite dar vieną, nuostabiai derantį prie viso interjero.