Rytai tęsia vakarietiško pasaulio užkariavimą! Rytietiška kultūra šiuo metu populiari ne tiktai dizaine.
Rytietiškiems motyvams nėra jokių ribų, gali būti tiktai keli akcentai, bet gali būti ir detalus namų išplanavimas. Visa tai priklauso nuo užsakovo norų ir galimybių.
Rytietiškuose motyvuose dominuoja Indijos, Azijos ir Japonijos kraštams būdingi kultūros ir religijos elementai bei vaizdiniai.
eigu kalbame apie Japonišką stilių, tai patalpoje būtinai turi būti japonams būdingos popierinės arba bambukinės širmos, kurios, reikalui esant, padalina patalpą į atskiras zonas. Svarbiausia – kai širmos nebereikalingos, jas galima nuimti.
Čia tinka smulkūs pynimai, juodi baldai, nedideli, 30 cm aukščio mediniai staliukai. Taip pat šiam stiliui tinka oda aptraukti baldai, popierinės lempos, aukso spalvos aksesuarai.
Indijos motyvams tinka ryškūs raudonos ir auksinės spalvos deriniai, dramblių figūros, induistų ir budistų sakraliniai daiktai, veidrodžiai auksiniuose rėmuose, įvairūs prie lubų kabinami aksesuarai, žvakidės, nuolatinis smilkalų kvapas. Ne veltui Indija vadinama spalvų karaliene – raudona, mėlyna, žalia, geltona, violetinė- šios spalvos sutinkamos ne tik nepaprastame moterų apdare – saryje, bet ir interjere.
Tereikia atsiminti, kad ryškiai raudona spalva ne tik aktyvina energiją, bet ir nuvargina, todėl šią spalvą reikia derinti su kitai tonais. Gerai atrodo raudonos ir auksinės, raudonos ir sidabrinės, raudonos ir geltonos, raudonos ir oranžinės spalvų kombinacijos. Tokie spalvų deriniai tinka ir aksesuarams, ir baldams, ir sienoms.
Šiame stiliuje labai populiarūs įvairūs spalvoto stiklo, perlų, kristalų gaminiai. Jie naudojami ir kaip aksesuarai, ir kaip interjero elementai. Juos galima panaudoti šviestuvuose, patalpų dekoravimui skirtose girliandose, kurios kabinamos virš durų ar langų; induose, veidrodžiuose, drapiruotėse, kilimuose ir t.t. Tokiu būdu dekoruotus aksesuarus įmanoma pasigaminti ir namuose, nes visas reikalingas medžiagas galime įsigyti parduotuvėse – belieka fantazijai išskleisti sparnus.