Šiuolaikiniai akvariumai tokie gražūs ir skirtingi, kad jau seniai tapo ne tik atpalaiduojančiu pomėgiu, bet ir tikrų tikriausia gyvenamųjų patalpų, biurų, restoranų, prekybos centrų puošmena.
Šis gyvosios gamtos gabalėlis ne tik džiugina akį ir nukreipia dėmesį nuo kasdienių rūpesčių, bet ir gali tapti šiuolaikinio bet kokio stiliaus interjero ašimi.
Labiausiai paplitę yra ant grindų statomi akvariumai. Paprastai tokio įrenginio konstrukciją sudaro spintelė, pats akvariumas ir dangtis-šviestuvas. Deja, standartinių akvariumų spintelės ne visada džiugina akį, netgi dažnai nukreipia žvilgsnį nuo pagrindinės akvariumo dalies, ir stokoja stilių bei formų įvairovės.
Geras, bet gana brangus šios problemos sprendimo būdas – užsisakyti vienetinę spintelę arba pirkti akvariumą specializuotame salone. Puikiai atrodo natūralaus medžio padėklai, bet praktiškiau vis dėlto bus plastikinis akvariumo pagrindas. Įspūdingiausiai tokie akvariumai (150-200 litrų talpos) atrodo darbo kabinetuose ir miegamuosiuose. Be to, šis nuostabus mažas pasaulėlis galėtų užimti vietą, kurią įprasta „atiduoti” televizoriui.
Patys įdomiausi interjero dizaino požiūriu yra integruoti akvariumai, dažniausiai naudojami kaip pertvarėlės tarp kambarių arba užpildyti nišoms. Dviejų trijų metrų ilgio akvariumas su tinkamai parinktomis žuvytėmis, augalais ir apšvietimu gali būti originali priemonė atskirti erdvėms. Atlikdamas šią funkciją jis dar ir papuoštų abi patalpas. Dažniausiai šiuo tikslu akvariumas įkurdinamas tarp virtuvės ir valgomojo arba valgomojo ir svetainės. Be to, jis gali atlikti ir ypač efektingai atrodančio naktinio šviestuvėlio vaidmenį.
Įdomiai šių tipų akvariumai atrodo ir kaip staliukų ar spintelių pagrindas.
Trečias akvariumų tipas – akvariumas-diorama. Jis gali būti ir statomas ant grindų, ir įmontuojamas. Tačiau išskirtinis jo bruožas yra gaubtas priekinis stiklas, sukuriantis nuostabų pasinėrimo į povandeninį pasaulį efektą. Tokie akvariumai įspūdingiausiai atrodo didelėse erdvėse – restoranuose, biuruose ir pan. Neįprastai, bet stilingai akvariumai-dioramos atrodo ir didžiuliuose vonios kambariuose.
Vis didesnio populiarumo sulaukia pakabinami akvariumai. Jie idealiai tinka mažiems butukams, nes beveik neužima vietos. Vienintelis trūkumas – jie negali sverti daugiau nei centnerį. Iš pakabinamų akvariumų įvairovės reikėtų išskirti akvariumus-paveikslus, taip pramintus dėl pločio, paprastai neviršijančio 15 cm. Tokį gyvąjį kampelį galima pakabinti kur tik norima: kabinete, miegamajame ar netgi vaikų kambaryje, figūrėlėmis ir kriauklėmis sukūrus jame gražią panoramą jūros tema.
Kartais sukurti neįprastam interjerui naudojami akvariumai-baseinai, sumontavus juose fontanus ir apgyvendinus stambias gražias žuvis. Tačiau tokios dizainerių išmonės tinka tik ypač didelėse patalpose. Be to, jie atrodo ne itin efektingai ir yra stacionarūs – į kitą vietą neperkelsi.
Dar vienas ne visai įprastas sprendimas – įkurdinti kambaryje keletą nedidukų akvariumų, kuriuose gyventų tik po vieną žuvelę. Tačiau sprendimas nelabai humaniškas, nes žuvytėms reikia erdvės, tinkamo vandens ir temperatūros. Be to, kažin ar vieniša žuvytė bus laiminga jūsų namuose.
Interjero ašis gali būti ne tik akvariumo forma ar dydis, bet ir jo gyventojas. Pavyzdžiui, įkurdinus kambaryje rykliuką, nederėtų sienų išklijuoti rožiniais tapetais su gėlytėmis.
Kuriant kambario interjerą naudojantis akvariumu, būtina daug dėmesio skirti jo apšvietimui. Spektrinė lempa padės sukurti tam tikrą, tik jūsų interjerui tinkamą vandens spalvą. Tačiau nederėtų pernelyg susižavėti efektais ir pamiršti tikrųjų akvariumo gyventojų. Kuriant bet kokį interjerą ir įsigyjant bet kokį akvariumą pirmiausia reikia pagalvoti apie jo priežiūrą.
Jeigu nesate pasiruošę prisiimti atsakomybę už mažuosius povandeninės karalystės gyventojus, o grožėtis jūra savo namuose vis tiek norite, įsigykite akvariumą be gyventojų – „apgyvendinkite” jame įvairias figūrėles ar spalvingus oro burbulus.