Pasaulis pilnas kontrastų. Ir didesniame ar mažesniame pasaulyje – bute – jų taip pat neišvengsi. Kontrastai paryškina erdvę, interjerui suteikia energijos ir padaro jį originalų. Tačiau persistengti nereikia. Svarbiausia – suderinti iš pirmo žvilgsnio vienas prie kito netinkančius daiktus. Jei tai pavyksta, nusikratoma monotonijos ir interjeras spinduliuoja jaukia šiluma.
Eksperimentų nauda
Kambariui, apstatytam vienos spalvos ir vieno stiliaus baldais, trūksta pikantiškumo. Suskaičiuokite, kiek skirtingų faktūrų jūsų interjere. Kokios medžiagos yra grindys, baldai, dekoratyviniai elementai, kokios sienos? Ar ne per daug patalpoje vienos rūšies daiktų? Galbūt jie visi minkšti ar vien tik kieti? Bandymas su faktūra – greitas ir pigus būdas pakeisti kambario išvaizdą.
Virtuvėje turi būti lygių paviršių baldai. Bet ji taps jaukesnė, jei sugalvosite joje įkurdinti ką nors minkšto. Pavyzdžiui, ant kėdžių galite padėti pagalvėlių, ant stalo – servetėlių, pakabinti lengvas užuolaidas. Jei miegamasis atrodo „minkštas“ – lovos suapvalintais galais, pūpso pagalvėlės, reikėtų kokio nors kietesnio akcento. Galite pastatyti natūralios medžio faktūros krėslą, tiks medinė širma, kvadrato ar stačiakampio formos stalelis.
Tačiau kontrastingos faktūros neturi atrodyti kaip atsitiktiniai fragmentai. Jos neturi kristi į akis, o tik paryškinti ir pagyvinti bendrą vaizdą.
Stilių sintezė
Senoviniai baldai gali labai gerai atrodyti ir šiuolaikiniame bute. Statydami senus baldus šalia šiuolaikinių, pasistenkite, kad jie tarp savęs derintųsi. Stilių galima maišyti. Pavyzdžiui, barokinė skrynia tiks šalia tiesių linijų kanapos, tačiau reikia atsižvelgti į baldų ir kambario, kuriame jie stovės, harmoniją. Žinokite, kad modernūs, griežtokų linijų baldai netinka kambaryje su reljefiniais ornamentais puoštomis lubomis, ypač dažytomis viena spalva.
Kaip pritaikyti skirtingo stiliaus baldus, variantų labai daug. Moderniais baldais apstatytame kambaryje savo vietą gali rasti restauruota komoda, etažerė ar stalelis raižytomis kojomis. Ant jų galite pastatyti tinkamą šviestuvą, vazą ar senovinę statulėlę. Pagalvokite, galbūt tada derėtų pakeisti užuolaidas? Gal labiau tiktų sunkesnės, storesnės medžiagos?
Seni daiktai priverčia į save pažvelgti kitu žvilgsniu. Kartais atrodo, kad jie ir buvo sukurti tam, kad sujungtų sena ir nauja. Restauruotą medinę skrynią galima naudoti kaip televizoriaus staliuką, atnaujintas stalelis puikiai tiks telefono aparatui padėti.
Itin mėgstama yra modernaus ir kaimiško stilių sintezė. Jei ji gerai apgalvota, interjeras tampa daug jaukesnis.
Spalvų fantazija
Spalvos veikia ne tik žmogaus nuotaiką, bet ir pojūčius. Gamtoje žmogus jaučiasi geriausiai, nes joje viskas natūraliai suderinta. Tad ir interjere visos spalvos turi derėti. Derinti galima net, atrodo, nesuderinamas spalvas. Miegamajame tiks kontrastinga balta ir mėlyna spalvos, mediniai baldai. Sodrios spalvos plono audinio užuolaidos dera prie šiurkščios faktūros ramių spalvų kilimo. Griežtas baldų linijas tarsi sušvelnina šiltos spalvos – įvairių atspalvių geltona, rausva.
Tačiau ne visos spalvos pasiduoda derinamos. Vargu ar žmogus, jei jis ne daltonikas, gerai jausis kambaryje, kurio viena siena ryškiai raudona, o kita – sodriai mėlyna. Kai interjere mėginama suderinti ryškias spalvas, spektre esančios gana toli viena nuo kitos, patalpa dažnai tampa varginanti. Išeitį kartais galima atrasti – per daug aktyvią spalvą „pažaboti“ – įmaišyti baltos spalvos.
Rinkdamiesi kontrastingų spalvų derinius būkite labai atidūs. Atsiminkite, kad prie jų dar reikės derinti baldus.