Tokie kenkėjai kaip tarakonai, vorai, skruzdėlės ne tik kenkia jūsų turtui, bet ir platina infekcijas. Geriausias būdas atsikratyti jų yra paskambinti kenkėjų naikinimo tarnybai. Bet prieš užsisakydami tokias paslaugas, išbandykite šias veiksmingas kenkėjų naikinimo gudrybes.
Patarimai:
- Laikykite virtuvę švarią
Kenkėjai veisiasi purvinoje, drėgnoje atmosferoje. Kad išvengtumėte kenkėjų, palaikykite švarius virtuvės stalą, lentynas, viryklę ir stalčius. Reguliariai juos nuvalykite dezinfekuojančiu valikliu. Be to, jei lauke guli maisto dalelės, jos pritrauks daugiau vabzdžių. Todėl pašalinti teks ir jas.
- Laikykite vonios, tualeto kambarį švarų
Prieš tai minėta taisyklė taip pat taikoma tualeto, vonios kambariams. Dažnai valykite tualetą įvairiais valikliais. Laikykite savo vonios kambarį švarų ir sausą. Plaukite kriauklę bent kartą per savaitę gerais valikliais. Laikykite dušo užuolaidą sausą. Įsitikinkite, kad kanalizacija nėra užkimšta plaukų ir muilo dalelėmis. Šios mažos priemonės palaikys vonios higieną ir užkirs kelią kenkėjams.
- Nelaikykite ilgai vaisių ir daržovių atviroje vietoje
Vaisiai ir daržovės pritraukia muses ir kitus vabzdžius. Venkite ilgai laikyti supjaustytus ir prinokusius vaisius, daržoves. Kai kurie kenkėjai, pavyzdžiui, vaisinės muselės, yra nekenksmingi, tačiau pernokę, pūvantys vaisiai taip pat gali pritraukti didesnius kenkėjus, tokius kaip skruzdėles ir tarakonus.
- Reguliariai išmeskite šiukšles
Mes dažnai svarstome, kaip valyti virtuvę, kad neatsirastų kenkėjų, tačiau tai gana paprasta. Šiukšlių šalinimas yra vienas iš lengviausių ir efektyviausių kenkėjų naikinimo būdų. Idealiu atveju šiukšles reikėtų išnešti kiekvieną dieną. Susikaupusios šiukšlės gali prikviesti žiurkes, graužikus ir tarakonus.
- Išmeskite nereikalingus daiktus
Svarbus kenkėjų naikinimo patarimas yra jūsų name esančių nereikalingų daiktų išmetimas. Jei namuose guli nepanaudotų dėžučių, kaupiančių dulkes, ar žaislų, kuriuos tavo vaikai išaugo, – atsikratyk jų. Šie daiktai tampa kenkėjų veisimosi židiniais. Parduokite ar išmeskite bet kokį seną daiktą, įskaitant senus vežimėlius kūdikiams, batus, pakavimo medžiagas, plastikinius maišelius ir pan. Jei jums sunku nuspręsti, mesti ką nors ar ne, paklauskite savęs: ar naudosiu šį daiktą per ateinančius tris mėnesius? Jei atsakymas yra neigiamas, tada laikas jį išmesti!
- Kreipkitės į profesionalią kenkėjų naikinimo tarnybą
Nors pirmiau minėtos priemonės gali padėti sumažinti kenkėjų skaičių jūsų namuose, negalite visiškai atsikratyti jų be profesionalios pagalbos. Profesionalai turi didelę patirtį kenkėjų naikinimo srityje. Jie atliks tai, kas yra būtina tam, kad jūsų namuose neliktų nei vieno nepageidaujamo kenkėjo.