Pažintis su namais prasideda nuo prieškambario. Čia sutinkami svečiai, čia jie susidaro pirmą įspūdį apie butą. Prieškambaryje su drabužiais tarsi atsikratoma visų iš lauko atsineštų rūpesčių ir puolama į jaukių namų glėbį.
Svarbiausias baldas
Prieškambaris turi atitikti viso buto stilių. Kaip jį apstatyti, lemia dydis ir buto planavimas, būtina atsižvelgti ir durų varstymo kryptį.
Vos įėjus į vidų nusivelkamas paltas ar apsiaustas, nusiaunama, todėl pagrindinis prieškambario baldas yra spinta arba drabužių kabykla. Spintos dažniausiai statomos iki lubų. Viršutinėje jos dalyje patogu sudėti rečiau naudojamus daiktus – lagaminus, sezoninę avalynę. Apačioje arba stalčiuose laikomi batai, šlepetės.
Išradinga šeimininkė panaudos ir vidinę spintos durų pusę – iš tvirtesnio audinio pasiūtas specialias kišenes pritvirtins prie durų. Į jas sudės pirštines, kojines, šalikus.
Norint išvengti standarto ir monotonijos, galima pasirinkti neištisines spintas, jose įmontuoti veidrodžius. Jie sukelia erdvės pojūtį. Patogu spintos slankiosiomis durimis, ypač jei prieškambaris nėra didelis. Kai jis erdvus, patartina įrengti drabužinę.
Kiekvienam – sava vieta
Į spintą sudedami šeimos drabužiai, o svečių pakabinami ant kabyklos. Jų yra pačių įvairiausių ir kiekvienas gali pasirinkti pagal prieškambario dydį ir savo skonį.
Prieškambaryje būtina batų dėžė. Ji gali būti įmontuota į spintą, gali būti ir kaip atskiras baldas – tarsi suolelis.
Svečiai ar šeimininkai, vos įžengę pro duris, turi rasti vietą įvairiems daiktams – pirštinėms, rankinėms – susidėti. Tam tinka lentynėlė. Jų yra įvairių – iš plastiko, stiklo, medžio, metalo. Ilgus skėčius gražu sustatyti į keraminius ar medinius stovus.
Prieškambaryje būtinai reikalingas veidrodis. Geriausia, žinoma, aukštas, kad galima būtų pamatyti save visu ūgiu. Be to, jis tarsi padidintų patalpą. Veidrodį reikėtų kabinti bent 30 centimetrų virš grindų. Jei nėra tuščios sienos, jį galima pritvirtinti prie kurių nors durų.
Idealu, jei siaurame koridoriuje būtų įrengta ištisa veidrodinė sienelė – tai optiškai praplėstų erdvę.
Galima susikurti
Prieškambaris dažniausiai neturi langų, todėl jį reikia gerai apšviesti. Be viršutinio šviestuvo, gali būti ir papildomų – ant šoninių sienų, geriausiai prie pat veidrodžio. Galima apšviesti ir drabužių kabyklą.
Erdvų prieškambarį gražu papuošti nedideliais paveikslais. Juos reikėtų kabinti akių aukštyje. Jei yra vietos, tiks stalelis su patogia kėde ar suoleliu.
Daug reikšmės jaukumui ir grožiui turi sienų spalva, grindų danga. Reikėtų vengti tamsių apmušalų ar sienų dažų. Patartina rinktis šviesius baldus ir šviesias spalvas, nes tai suteikia lengvumo įspūdį.
Kai kuriems gali kilti mintis, kad išgriovus prieškambario sienas įmanoma sutaupyti gyvenamosios erdvės. Tačiau dažniausiai tai tėra iliuzija. Kažkaip nejauku įžengti tiesiai į kambarį. Bet jeigu būstas yra be prieškambario, jį galima sukurti pastačius krėslą, lentyną, skėčių dėklą. Svetainę nuo prieškambario galima atskirti lengva, prie grindų pritvirtinta pertvarėle. Joje įtaisoma kabykla ar drabužių spinta.
Tačiau svarbiausia – prieškambarį neužgriozdinti baldais ar dėžėmis. Čia turi būti erdvu ir gražu, nes tai – vizitinė buto kortelė.