Daug yra statomų naujų, perstatomų ir atnaujinamų pastatų. Statant naujus ar remontuojant senus pastatus, didžiulis dėmesys skiriamas vonių kambariams. Statistiniais duomenimis, vonios kambario plotas yra vidutiniškai tik 8m2. Vadinasi, labai daug vonių kambarių yra kur kas mažesnių už vidutinius. Nepaisant to tokiame mažame plote nereikia atsisakyti komforto nei prabangos. Architektai, santechninės įrangos gamintojai ir montuotojai, naudodami naujas medžiagas bei įrangą, įgyvendina naujas idėjas ir kuria stebuklus. Vandens maišikiiai, kuriuos galima prijungti prie kiekvieno vandens čiaupo, modulinės saunos ir kt., – nėra nieko, ko nebūtų įmanoma įgyvendinti. Nauja šiuolaikinė įranga leidžia įvykdyti kiekvieną pageidavimą, neardant sienos ir netiesiant joje naujo vamzdyno.
Po to, kai „drėgnąsias” butų ar individualių namų zonas, t.y. vonios kambarius, pradėta pertvarkyti į poilsio oazes, architektams pradėti kelti didesni reikalavimai. Tai ypač tinka kalbant apie esančias pastatų konstrukcijas, nes gana dažnai reikia atlikti iš anksto visai nenumatytus darbus. Tačiau praardžius sienas, lubas ar grindis paaiškėja šių, nenumatytų darbų būtinumas (įvairių plytų mūras, prastos kokybės skiedinys, apipuvusios medinės sijos ar apipelijusios kitos medinės konstrukcijos – tai tik keli defektų pavyzdžiai, į kuriuos verta atkreipti dėmesį prieš pradedant vonios kambarį pertvarkyti ar remontuoti).
Jei reikia keisti vonios patalpos pagrindinį planą, būtina gauti architekto leidimą (ypač jei bus dirbama daugiabučiame name). Taip pat reikia pranešti specialioms instancijoms apie perstatomų patalpų paskirties keitimą (jei tai planuojama daryti), pvz., kai įprastas vonios kambarys arba rūsys pertvarkomas į sauną (toks pertvarkymas įmanomas net ir daugiabučiame name). Tokiems pakeitimams irgi būtinai reikia gauti kompetentingų žinybų leidimą, nes nuo to, kaip bus atlikti visi statybiniai darbai, kokius techninius standartus aitinkanti įranga bus sumontuota, priklausys visų namo gyventojų saugumas, gera nuotaika. Ką nors darant, rektų galvoti ne vien tik apie save ar savo patogumą, o stengtis nepadaryti blogo kitiems.
Kai atliekami didesni perstatymai: griaunamos ir naujoje vietoje statomos vidaus sienos arba perkeliama vonios kambario lango anga, būtina pakviesti statybos inžinierių, kuris patikrintų tokių perstatymų galimybes statiniu požiūriu. Net jei jūs gyvenate nuomojamame bute, galite pamėginti įgyvendinti „savo” vonios kambario svajonę. Prieš pradedant didesnius vonios kambario pertvarkymo darbus, patartina gauti raštišką būsto savininko sutikimą. Jei planuojami pakeitimai padidina būsto bendrąją vertę, nuomininkas už atliktus darbus turėtų gauti kompensaciją.
Planuojant naują vonios kambario įrangą, reikia spręsti įvairias įrangos gavimo problemas. Vietoj dažnai užsikemšančios gremėzdiškos įrangos geriau naudoti lengvus surenkamus gaminius (pritekėjimo ir nutekėjimo vamzdžius, aretavimo įrangą prausyklai ir klozetui (wc). Prie sienos tvirtinamą specialią įrangą be didelio vargo galima sumontuoti per keturias dienas. Tokie atnaujinimo darbai galimi ir jau apgyvendintuose pastatuose, nes viską įmanoma atlikti nesugadinant statybinių konstrukcijų. Bendra naujos įrangos kaina kartu su surenkamais gaminiais yra ne didesnė už įprastą vonios kambario įrangą, tačiau naujoji, prie sienos tvirtinama santechninė įranga yra kokybiškesnė ir greičiau montuojama. Montuojant naująsias modulines, pvz., dušų kabinų, sistemas, nereikia nei didelių finansinių išlaidų, nei techninės įrangos sąnaudų, nei statybos aikštelės.
Jei vonios kambario plotas leidžia, patartina įrengti atskirą dušo kabiną, nes praustis po dušu, stovint vonioje, yra gana pavojinga. Dušo kabiną galima atitverti permatomo ar spalvoto organinio stiklo sienelėmis, duris daryti stumdomas. Kabiną galima uždengti įprasta vonios užuolaida. Jei vonia ir klozetas įrengti vienoje bendroje patalpoje, klozetą patartina „paslėpti” bent už nedidelės pertvarėlės. Tam gali gerai pasitarnauti kampinė prausyklos spintelė su dideliu veidrodžiu, dalijanti kambarį į dvi dalis. Šioje spintelėje tilps ne tik rankšluosčiai, bet ir kai kurie kosmetikos, asmens higienos reikmenys, skalbimo, dėmių valymo ir kitos priemonės.
Jei senąją vonią norima pakeisti nauja, patartina įsigyti vonią su šonine rankena. Beje, specialią rankeną ar turėklą galima įmūryti sienoje – pagyvenusiems ar žmonėms su negalia bus daug lengviau į vonią įlipti ar iš jos išlipti.
Voniai patogumo suteiks ir modernūs elektriniai įtaisai bei prietaisai: elektrinį „gyvatuką” galima naudoti ne vien tik patalpai šildyti, bet ir rankšluosčiams džiovinti. Kai vonia nesinaudojama, šį įrenginį galima išjungti. Nedaug vietos užims elektrinis vandens šildytuvas, tvirtinamas ant sienos. Tokie šildytuvai būna įvairių modelių: 5,10,20 litrų ir dar didesnės talpos. Pasirinkus tinkamą šildytuvą, galima gana greitai pasišildyti reikiamą kiekį vandens. Tai ypač patogu vasarą, kai nereikia rūpintis viso namo ar buto šildymu.