Vėjo jėgainės būna dviejų tipų: horizontalios ir vertikalios. Abi rūšys turi savo privalumų bei trūkumų. Žemiau galite perskaityti abiejų jėgainių tipų palyginimą, bet turėkite omenyje, jog efektyvesnės ir populiaresnės jėgainės yra horizontalios ašies. Jėgainės taip pat rūšiuojamos pagal galingumą. Mes prekiaujame horizontaliomis vėjo jėgainėmis nuo mažo iki vidutinio galingumo.
Horizontalios ašies vėjo jėgainės
- Vėjo turbiną galima aukštai iškelti. 10 metrų aukštyje vėjo greitis padidėja iki 20%, todėl energijos sugeneruoti galima iki 34% daugiau.
- Didelis efektyvumas, nes mentės visuomet yra statmenos vėjui ir generuoja energiją viso apsisukimo metu. Tuo tarpu vertikalios ašies vėjo turbinų mentės pusę apsisukimo energijos negeneruoja, nes nukrypsta prieš vėją.
- Daug kartų mažesnis turbinos svoris, dėl to ją yra lengva įsirengti. Tuo tarpu vertikalios ašies turbinos labai daug sveria, tad jas statant yra reikalingas kranas.
- Nesudėtingas įrengimas. Norint įsirengti mažo dydžio vėjo jėgainę, užtenka perskaityti instrukciją ir tam skirti kelias valandas.
Vertikalios ašies vėjo jėgainės
- Gali būti išeitis tose vietose, kur draudžiama statyti aukštą vėjo jėgainę. Horizontalios ašies vėjo jėgainės yra santykinai žemesnės už vertikalios ašies jėgaines.
- Skleidžia mažiau garso už horizontalios ašies vėjo jėgaines.
- Didelio svorio sistemų startui dažnai reikalingas papildomas įsukimas, o visai nurimus vėjui, -pradinio sistemos greičio palaikymas. Mat, startuoti nuo nulio sistema negali išvis arba reikia ilgesnio laiko vėjo tarpo, kas gūsingų ir nepastovių vėjų zonose yra retas dalykas. Dažnai tokioms sistemoms išsukti/startuoti yra reikalingas papildomas variklis.
- Dėl jų didelio svorio auga konstruktyviniai reikalavimai sistemos pamatui. Statant generatorius nuo 1kW galios, reikalingas kranas.
Blogos būna ne vėjo jėgainės, o neteisingas jų pritaikymas.