Turintys židinį ar krosnelę arba dar tik ketinantys jas įsigyti, turėtų apgalvoti ir tai, kur ir kaip ketina laikyti malkas kambaryje. Suprantama, kad didžiosios atsargos bus sukauptos atskiroje patalpoje (malkinėje, garaže, tamsiajame kambarėlyje ir pan.), tačiau paprastai dalis jų yra laikoma netoli židinio ar krosnelės, jog būtų „po ranka“. Aišku, jei namų ar viešos paskirties erdvės didelės, galima laikyti malkų tiek, kiek pavaizduota paveikslėlyje – tuomet tikrai galima būti tikram, kad malkų bus pritrūkta negreitai.
Sprendimai, kaip laikyti malkas yra įvairūs. Vieni malkas nori paslėpti, kiti atvirkščiai – laiko atvirai ir mano, kad tai prideda tam tikro natūralumo ir jaukumo erdvei. Iš tiesų, šalių knygų ir medinių stalų malkos atrodo taip, tarsi niekur kitur jos ir negalėtų būti.
Dar kiti žmonės apskritai malkas naudoja kaip interjero sprendimą, tuomet malkos jau virsta nepajudinama sienos dalimi ir netgi atstoja dalį jos. Tokį originalų pasirinkimą (net be židinio ar krosnelės!) matote žemiau pateikiame paveikslėlyje.
Žinoma, malkas galima laikyti ir bet kaip. Tačiau dažniausiai ir tame „bet kaip“ yra tam tikra tvarka ir racionalus pasirinkimas.
Iš pateiktų pavyzdžių galima matyti, kad malkos laikyti vieta paruošiama arba iš anksto, t. y. jau įrenginėjant židinį yra paliekama tam tikra niša sienoje, arba vėliau montuojamos specialios lentynos.
Dargi būna taip, kad pats židinys gali turėti specialią vietą malkoms laikyti.
Na, o jeigu Jūsų namai nedideli ir židinio ar krosnelės idėja gimė visai neseniai, tad ir neturėjote progos projektuodami ar įsirenginėdami namus palikti vietos ir malkoms, siūlome pagalvoti apie malkines, krepšius, kibirėlius, puodus ar dėklus malkoms laikyti. Jų būna iš įvairių medžiagų, matmenų, tad tikrai galima rasti sau tinkamą. Betgi apie juos – jau kitą kartą!