Rockwool

Granuliniai katilai: pliusai bei minusai

Granuliniai katilai: pliusai bei minusai

Granuliniai katilai, kaip daugelis teigia, yra bene ekonomiškiausias bei ekologiškiausias būdas šilumai palaikyti jūsų namuose. Dažniausiai jie – išties kompaktiški, automatizuoti bei išlaiko šilumą efektyviai bei ilgai, naudodami įvairios rūšies biomasės granules (tokias kaip smulkintos anglys, medienos granulės, grūdų išvalas bei šiaudų granulės), atitinkančias kiekvieno lūkesčius.

Žinoma, granuliniai katilai būna skirtingų rūšių ir nuo to priklauso ir jų kaina bei veikimo savybės. Visiškai automatizuoti katilai patogūs tuo, jog jų nereikia kontroliuoti ir šiluma gaminama automatiškai, taip pat šie katilai rūšiuoja ir šalina pelenus į atskirą konteinerį, todėl jų dažnai valyti nereikės. Mažiau automatizuoti prietaisai yra paprasti ir atlieka tik šildymo funkciją. Taip pat rinkoje galima rasti ir kombinuotų granulinių katilų, kurie turi dvi pakuras, suteikiančias galimybę šilumą gaminti ne tik ekologišku kuru, tačiau ir pigesnėmis medžiagomis, tokiomis kaip pjuvenų breketai ar malkos.

Galiausiai galima atrasti ir universalių katilų, kurie išsiskiria tuo, jog puikiai pasitarnauja tiek šildant granulėmis ar malkomis, tiek briketais, anglimi ar rankiniu būdu, taip pat jie – ypatingai ilgaamžiški.

Pagrindiniai pliusai bei minusai

Turbūt vienas iš didžiausių granulinių katilų privalumų – mažos išlaidos šildymui bei galimybė juos naudoti išties ekologiškai deginant aplinkai draugiškas degiąsias medžiagas. Dar vienas iš pliusų yra toks, jog jie daugiau ar mažiau automatiški prietaisai, todėl neprireiks skirti daug laiko katilo priežiūrai – kurą papildyti dažniausiai reikia kas penkias-dešimt dienų priklausomai nuo patalpos ir prietaiso parametrų, o valyti – kas dvi ar tris savaites.

Žinoma, yra ir keletas granulinių katilų minusų, nors veikiau tai ne minusai, o šildymo alternatyvos. Jeigu nenorite skirti jokio laiko katilo priežiūrai, žinoma, rinkitės dujinį apšildymą ar elektros energiją, tačiau įdėdami minimalias pastangas į katilo priežiūrą ne tik sutaupysite, tačiau ir prisidėsite prie aplinkos gerinimo. Taip pat galime paminėti ir dar vieną minusą – būtina turėti vietos kur bus laikomos degiosios medžiagos, naudojamos katilams.

Kaip išsirinkti granulinį katilą?

Pirmiausia, žinoma, apgalvokite savo poreikius bei galimybes – kokio dydžio katilo reikia, kokiomis medžiagomis norėsite apsišildyti būstą, ar turėsite laiko katilo priežiūrai ar geriau rinktis pilnai automatinį valdymą.

Apgalvoję savo lūkesčius pirkdami atkreipkite dėmesį į katilo valdymo mechanizmą (automatinis ar elektrinis), vandens tūrį katile, kokie yra deginių rezultatai (kitaip tariant – naudingumo koeficientas) bei kaip buvo atlikti sertifikavimo darbai, kiek apsaugos lygių turi prietaisas.

Daugiau informacijos – STROPUVA tinklalapyje.

REKOMENDUOJAME