Franke

Ketinių ir plieninių židinių privalumai

ketiniai židiniai

Dažnai besirenkant židinius iškyla klausimas: kokia medžiaga geriausia ir ką verta rinktis? Palyginkime dvi populiariausias medžiagas: ketų ir plieną.

Ketiniai židiniai

Ketus visada buvo labai populiari medžiaga židiniams ir tam yra nemažai gerų priežasčių. Ketaus gaminimo procesas buvo ištobulintas gerokai prieš plieno gamybą, taigi labai natūralu, kad pirmieji židiniai buvo išlieti iš geležies. Nuo originalių keleto Ben‘o Franklin‘o krosnių iki tūkstančių modelių buvo įsigyjama 1800-aisiais, ir būtent ketus buvo pagrindinė medžiaga.

Ketaus židinių privalumai:

  • Jis yra itin atsparus karščiui ir temperatūros pokyčiams. Dėl šios priežasties nemažai automobilių variklių yra pagaminti būtent iš šios medžiagos.
  • Tai yra labai tvirta mežiaga, tačiau gali būti gana nesunkiai išgręžta ir suformuota (pavyzdžiui, krosnelės).
  • Ji gerai paskirsto šilumą. Kai ketus įšyla, jis puikiai paskirsto šilumą kitose dalyse.
  • Iš ketaus galima pagaminti labai dekoratyvius židinius, nes jis gali būti nesunkiai išlankstytas ir kitaip apdirbtas.
  • Ketui lengvai gali būti pritaikytas emalis, kuris leidžia suteikti dar daugiau dekoratyvios apdailos ir funkcionalumo.

Ketinių židinių projektavimas ir gamyba gali būti gana brangūs. Gamintojas tam tikslui privalo turėti liejyklą. Be to, kiekviena detalė turi brangią, meistriškai sumontuotą struktūrą.

Plieniniai židiniai

Pastaruosius kelis dešimtmečius plienas tapo gera alternatyva ketiniams židiniams. Masinė plieno gamyba pasitelkinat vis geresnės kokybės pjaustymo ir suvirinimo įrenginius, sukūrė tikrą plieno gaminių bumą.

Anksčiau plieno židiniai buvo gana paprasti – dažniausiai paprastos plieninės dėžės su ketinėmis durimis. 1970-aisiais, apėmus energijos krizei, šimtai suvirinimo parduotuvių ėmėsi šio verslo, nes pastebėjo, jog gaminti plieninius židinius ir krosnis yra gana lengva. Nuo tada plieninius židinius imta gaminti kur kas didesniais kiekiais, o jie tapo gerokai dekoratyvesni ir dailesni.

Keletas plieninių židinių privalumų

  • Lengva pjaustyti ir apdirbti naudojant kompiuterizuotą įrangą.
  • Gana tvirta ir patvari medžiaga.
  • Nesunkiai galima padaryti tam tikrus papildomus pakeitimus jau pagamintame židinyje.
  • Dvigubų sienelių konstrukcija, kuri yra nesunkiai pagaminama, leidžia, kad židinys, pastatytas arti sienos, jos nesugadintų.

REKOMENDUOJAME