Anza

Namų šildymo sistemos: kurią rinktis geriausia?

Namų šildymo sistemos: kurią rinktis geriausia?

Tam, kad namuose būtų gera ir patogu gyventi bet kuriuo metų laiku, būtina pasirūpinti efektyviu šilumos šaltiniu. Naujausios technologijos padeda susikurti ekologiškas, taupias, net ir žemiausiai oro temperatūrai pritaikytas sistemas. Jų pasirinkimas individualiems namams neišmanant specifikos gali būti gana keblus. Vis dėlto problemą išspręsti nėra taip jau sunku – tereikia daugiau pasidomėti skirtingų šildymo būdų ypatumais.

Tinkamos šildymo sistemos pasirinkimas – būtinas

Esminė klaida, kurią daro statomų ar renovuojamų namų savininkai – šildymo sistemos neapgalvojimas. Baimindamiesi daug investuoti į šildymo įrangą, neskirdami pasirinkimui pakankamai laiko, neįvertinę galimybių jie sukelia rūpesčių ne tik sau, bet ir artimiesiems, kurie namuose taip pat negali jaustis komfortiškai.

Dažnai mėginant sutaupyti pasirenkami tokie šilumos šaltiniai, kurie savaime yra netaupūs, pasižymi didelėmis energijos sąnaudomis. Pavyzdžiui, nekokybiško dujų baliono įrengimas gali kainuoti namų saugumą ir turtą: netinkamai sureguliavus tokį šilumos šaltinį, jis gali sprogti. Be to, kylanti žaliavų kaina automatiškai kelia ir šios naudingosios iškasenos kainą.

Siekiant atsirinkti idealiai tinkantį šildymo būdą, būtina įvertinti visas kiekvieno tipo ypatybes. Šildymo specialistai akcentuoja, kad nereikėtų bijoti rinktis šiuolaikiškas priemones. Jos – ne tik saugios, efektyvios, bet ir taupios. Ypatingą dėmesį verta skirti geoterminio šildymo sistemos ir šilumos siurblių oras-vanduo, ištraukiamo oro siurblių įvertinimui.

Geoterminis šildymas: šiluma iš žemės gelmių

Geoterminis šildymo būdas yra vienas moderniausių. Geoterminiai siurbliai reikalingą kaitrą išgauna iš grunto. Sistemą taip pat sudaro specialūs kolektoriai arba giluminiai zondai.

Ši šildymo sistema pasižymi itin mažais eksploataciniais kaštais, galimybe ne tik didinti, bet ir mažinti patalpos temperatūrą, bei ruošti karštą vandenį. Be to, ji gali būti valdoma išmaniaisiais įrenginiais. Geoterminis šildymo būdas – ekologiškas, nes jam naudojamas atsinaujinantis šaltinis. Vis dėlto toks būdas yra labiausiai tinkamas planuojant statyti, įrengti naują individualų namą ar daugiabutį, nes tam reikia vietos. Kaip vieną privalumų galima paminėti tai, kad geoterminiai šilumos siurbliai gali būti įrengiami ir vandens telkinio dugne – pavyzdžiui, pelkėje ar tvenkinyje.

Geoterminės šildymo sistemos puikiai veikia net esant itin žemai lauko temperatūrai. Be to, energinis naudingumas lieka aukštas visus metus, ne tik šaltuoju metų laiku. Iki ketvirčio tokios sistemos įrengimo kainos padengia valstybė.

Šilumos siurbliai oras-vanduo – kai papildomos vietos nėra

Šilumos siurbliai, veikiantys principu oras-vanduo – taip pat racionalus pasirinkimas norintiems sutaupyti ir pasirūpinti namų komfortu. Priešingai geoterminiam šildymui, šiems šilumos siurbliams įrengti nereikia daug vietos, nes šiluma išgaunama iš oro. Šių šilumos siurblių efektyvumas tiesiogiai priklauso nuo lauko oro temperatūros: kuo ji aukštesnė, tuo pigesne energija aprūpinami namai.Naudojant tokius siurblius taip pat galima ne tik šildyti, bet ir vėsinti patalpas visus metus, ruošti karštą vandenį.

Privalumas yra ir tai, kad tiek geoterminio šildymo įranga, tiek šilumos siurbliai oras-vanduo kaupia karštą vandenį, tad gali būti naudojami lauko baseinams šildyti. Tokios šildymo sistemos valdymas taip pat išmanus. Be to, dalį sistemos įrengimo kainos taip pat subsidijuoja valstybė.

Ištraukiamo oro šilumos siurbliai – kai reikia kompaktiškos įrangos

Ištraukiamo oro šilumos siurbliai veikimo principu panašūs į siurblius oras-vanduo, nes jie taip pat išskiria šilumą iš oro. Pagrindinis skirtumas tas, kad šie įrenginiai ne tik šildo namus ir ruošia karštą vandenį, bet ir vėdina patalpas, panaudodami ištraukiamo oro šilumą vandeniui šildyti. Taigi, toks šilumos šaltinis dvigubai sumažina išlaidas šildymui ir karšto vandens ruošimui. Be to, šie įrenginiai gali būti lengvai derinami su saulės kolektoriais. Privalumas yra ir tai, kad ištraukiamo oro siurbliai yra nedideli – juos galima įrengti ir mažose erdvėse. Paprastai tokios sistemos galingumo užtenka namams, kurių plotas siekia iki 200 kvadratinių metrų.

Šilumos užtikrinimui svarbios ir kitos aplinkybės

Svarbu nepamiršti, kad namų šilumą gali padėti užtikrinti ne tik pažangūs technologiniai įrenginiai, bet ir kitos ypatybės. Norint užtikrinti visokeriopą komfortą namuose, reikėtų kruopščiai pasirūpinti namo sienų išorės ir vidaus apšiltinimu. Taip pat būtina pasirūpinti ir langų, stogo sandarumu. Tokiu atveju užtikrinamas geresnis šildymo sistemos veiksmingumas.

Jei siekiate įrengti ypatingai komfortiškus, individualiems poreikiams pritaikytus, mažomis sąnaudomis pasižyminčius namus, nebijokite išmėginti naujovių. Apgalvokite, kokia sistema labiausiai tinka pagal turimą sklypo plotą, laisvą vietą namuose, finansines galimybes ir poreikį vėdinti patalpas. Įvertinus tokius kriterijus tereikės pasirūpinti atsakingu, geriausius rezultatus užtikrinančiu sistemos įrengimu.

Reklama: šilumos siurblių montavimas

REKOMENDUOJAME