Ekoklima

Receptas nuo melancholijos – židinio ar krosnelės šviesa

Receptas nuo melancholijos – židinio ar krosnelės šviesa

Rudens, o ypač lapkričio, tamsa ir šaltis dažną iš mūsų pastūmėja neviltin, pradedame jausti nerimą, ryškėja pirmieji depresijos požymiai.  Kas gi nutinka, jog ilgėjant vakarams ir merkiant lietui, jaučiamės vis labiau prislėgti ir kodėl tampa taip sunku džiaugtis įprastais dalykais – artimų žmonių meile, draugų kompanija, gera knyga, kinu ar vyno taure.  Juk atrodo, kad niekas nepasikeitė, o vis dėlto…  Žvilgtelėkite į dangų ir tikrai suprasite, ko taip ilgu. Juk rudenį mes vis rečiau ir rečiau matome saulę. Nejaugi iš tiesų ji turi šitiek galių ir daro įtaką net  tam, kaip mes jaučiamės, kaip bendraujame?

Tikra tiesa, kad saulė veikia mūsų nuotaikas. Jas formuoja cheminė reakcija, o pastaroji yra tiesiogiai susijusi su saulės šviesa. Mokslininkai mano, kad rudeninės nuotaikos kyla dėl pakitusių cheminių medžiagų – seratonino ir melatonino – balanso smegenyse. Būtent už gerąsias mūsų emocijas yra atsakingas seratoninas ir būtent jo gamybai įtakos turi šviesa.  Kuo daugiau saulė jos išspinduliuoja, tuo aktyvesnė šio hormono gamyba, tuo pakiliau jaučiamės. Bet ką daryti, jei jau gimėme ir gyvename šioje klimato juostoje, kuri turtinga visais keturiais metų laikais?

Būdų, kaip išbūti šį niūrų metą ir nepasinerti į melancholiją, yra įvairių. Dalis jų yra tiesiogiai susiję su saulės „gaudymu“. Rekomenduojama tik jai pasirodžius, kuo ilgiau būti lauke, jei yra galimybė – išvykti paatostogauti į šiltuosius kraštus. Tačiau.. ne visi turime pinigėlių ir laiko kelionėms, o dar kaip tyčia, jei jau saulėta, tai dažniausiai darbo metu. Taigi, tenka dairytis priemonių, kuo pakeisti saulės šviesą. Čia taip pat yra išeičių – įsijungti kuo daugiau lempų namuose ar lankytis ten, kur šviesu, ypač soliariumuose. Arba daryti kitus malonius dalykus, kurie iš šiaip padeda kovoti su bloga nuotaika bet kuriuo sezonu – sportuoti, vaikščioti, bendrauti, laikytis disciplinos,  kartas nuo karto palepinant save naujais pirkiniais ar saldumynais.

Šalia visų išvardintų veiksmų, kurie mums galėtų kompensuoti saulės trūkumą, paminėtume ir dar vieną geros nuotaikos receptą. Tai natūrali krosnelės ar židinio šviesa, kurią  papildo ir šiluma, taip pat turinti įtakos gerai mūsų jausenai. Visi sutiksime, kad nėra nieko jaukiau ir maloniau sėdėti vienam su knyga ar bendrauti su bičiuliais ir šeima prie krosnelės ar židinio, palikus visas rudens žvarbumas ir niūrumas už lango.

Vis dėlto, jei ir vadovaujantis šiais patarimais, jausitės prislėgti, nepulkite neviltin. Tai,  kad jūs reaguojate į metų laikus, kad tai veikia jūsų nuotaikas, tik parodo, jog esate gamtos žmogus ir nepraradote santykio su ja. O šis ryšys itin svarbus vidinei harmonijai.  Taigi, pasistenkite išbūti rudenį kartu su gamta ir pasiimkite iš jo, kas geriausia. Leiskite savo nuotaikoms būti tokioms pat spalvingoms, kaip ir šis metų laikas!

REKOMENDUOJAME