Ankstesiuose serijos straipsniuose kalbėjome apie skirtingas šildymo sistemas , įvairius šildymo būdus . Šį kartą pristatome pagrindinius aspektus, į kuriuos verta atsižvelgti, renkantis šildymo sistemą. Specialistai pateikia naudingų patarimų, kaip susieti komfortą ir jam reikalingas investicijas. Tiesa, ar žinote, koks šildymo sprendimas tinkamiausias mažose erdvėse?
Šildymo sprendimo pasirinkimas
Prieš jį pasirenkant, pirmiausia, reikia nuspręsti, kokia turi būti vėdinimo – šildymo sistema bei šilumos šaltinis. Taip pat labai svarbu, koks bus reikalingas gryno oro kiekis. Juk sprendimai, tinkantys privačiam gyvenamajam namui, ne visada tinka butui ar komercinėms patalpoms. Taip pat svarbu ir tai, ar greitai turite sušildyti patalpas, ar patalpos bus nuolat šildomos, ar tik kartą per mėnesį (jeigu tai vasarnamis).
Nepamirškite įvertinti, kokius energinius resursus turite sklype – ar tai būtų gamtinės dujos, vandens telkinys, elektros linija, ar gręžinys. Jeigu neturite, juos galite įsirengti, pvz. atsivesti gamtines dujas, reikiamo galingumo elektros liniją, taip pat atsižvelkite, ar turėsite kur įrengti kuro saugyklą dujoms ar skystam kurui. Nepamirškite ir papildomos vietos malkinei. O gal nuspręsite įsirengti gręžinį ar saulės kolektorių?
Komfortas ir investicijos
Maksimalus komfortas už mažiausias investicijas. Argi ne apie tai svajojame? Tai išties įmanoma, jei viska darote suderinę su gamta. Šiuolaikinės technologijos mums suteikia galimybę su gamta elgtis taip, kaip mums atrodo patogiau. Deja, įrangai sugedus – gamta laimi. Tad suraskite galimybę išnaudoti sklype esančius gamtos resursus – tai padės sumažinti investicijas ir tolimesnes eksploatacines sąnaudas.
Sprendimas mažoms erdvėms
Kad nesumažėtu ir taip mažos patalpos – geriausiai tinka elektrą naudojantys šilumos šaltiniai. Tai gali būti šilumos siurbliai/kondicionieriai oras-oras, joniniai / teniniai katilai, taip pat infraraudonųjų spindulių šildytuvai, konvekciniai elektriniai radiatoriai ar gyvatukai.
Kaime gyvenantis žmogus nesutiks su šiuo teiginiu ir pasakys: „Pigiausia ir maloniausia šiluma gaunama naudojant „buržuikes“ (nedidelės kieto kuro krosnelės)“. Tokiam konservatoriui pasiūlysime įvertinti bent saugumo aspektą. Juk šie įrenginiai statomi viduje ir turi atvirą liepsną. Be to, krosnelės įkaistą taip, kad nesunkiai gali užsidegti aplink esantys daiktai. Norint to išvengti – reikalingas saugus atstumas. Deja, mažoje erdvėje tai spręsti sunku. Ką jau bekalbėti apie dulkes, suodžius, smalkes ir pelenus – liekančius po degimo proceso. Koks viso to rezultatas? Minimalus komfortas ir dar ligų šaltinis jautresnės sveikatos gyventojui.