Toliau kalbame aktualia tema, artėjant žiemos sezonui: šildymo sprendimai. Šį kartą apie tai, kokios daromos klaidos, statomose naujuose būstuose, taip pat apie srities profesionalus ir apie tai, koks gi brokas dažniausiai pasitaiko.
Šildymo sistemų įrengimas.
Šildymas ir vėdinimas yra neatsiejami dalykai, deja, vėdinimas dažnai pamirštamas naujai statomuose bustuose. Geriausiu atveju įrengiamas oro ištraukimo kaminėlis ir pamirštama, kad šiuolaikinis namas yra ypač sandarus. Štai ir prasideda problemos:
Oras iš lauko neturi pro kur patekti. Name susidarius žemam slėgiui, oras iš išorės į namo vidų patenka pro ten, kur jam lengviau: kanalizacinį vamzdį, skylę sienoje ar lango rėme, taip pat pro kitą oro ištraukimo angą ar net pro kaminą… Kai kuriais atvejais tai gadina namo konstrukciją, o orui laidi vieta, po kurio laiko, pradeda drėkti bei pelyti.
Dar vienas svarbus elementas: šildymo sistema turi atitikti patalpų paskirtį. Na, pavyzdžiui vasarnamyje įrengiamas grindinis šildymas: kadangi grindinis šildymas dažniausiai yra itin inertiškas, tik savaitgaliui atvykus į tokį namuką ir pradėjus jį šildyti, šilumą pajusime tik atėjus sekmadieniui, kai jau reikės iš jo išvykti. Dar vienas panašus nesusipratimas – patalpos aukštomis lubomis ir radiatoriai. Bažnyčiose tikrai būna labai šalta, tiesa?
Nedarykite klaidų
Jei busimas busto savininkas apie bustą nieko neišmano, o nori išmanyti, reikia pradėti nuo konsultantų. Daugiskaita naudojame sąmoningai – ne visi supranta, ko iš jo norima, ir konsultantas, nesupratęs užklausėjo, idėjas išdėsto, taip kaip suprato pats. Aišku, gali būti ir taip, kad konsultantas informaciją pateikia visiškai nesuprantamai, kalba technine kalba ir t.t. Tad nepagailėkite skirti laiko ir lėšų, susirinkite įvairią informaciją ir tik tada spręskite, koks iš tiesų turi būti Jūsų namas. Tada jau keliaukite pas architektą. Turite projektą? Tuomet kreipkitės į specialistą. Svarbiausia, nepamirškite pagrindinės taisyklės – pasitikėkite žmonėmis, tačiau nepamirškite jų kontroliuoti.
Vieninga sistema
Dažnai namuose yra įrengiamos sistemos, kurios tarpusavyje susijusios, tačiau nesusietos. Na, pavyzdžiui šaldymas ir šildymas. Jeigu namuose reikia vėdinimo, šaldymo ir šildymo, o visus įrenginius montuoja skirtinti specialistai – sistemos tapma nesusietos, veikia taip, kaip joms patinka. Visos šios sistemos turi papildyti viena kitą, padėti viena kitai, bet ne prieštarauti.
Egzistuoja ne vienas atvejis, kai kondicionieriai „galynėjasi“ su šildymo sistemomis: vienas namus šaldo, o kitas šildo. Gal tai per daug ir nerūpėtų, jeigu tokia „dvikova“ nepasijaustų sąskaitose.
Kitaip tariant, jeigu viska darote vienoje sistemoje, gaunate maksimalų komfortą beveik trečdaliu pigiau, nei visa tai darant atskirai. Vienoje sistemoje vieningai veikianti įranga papildo viena kitos darbą, o tai teikia ekonomišką eksploataciją. Juk geras komfortas ir geros sąlygos namuose – tai sveikata ir harmonija kūnui, sielai, šeimai ir visiems kitiems namų gyventojams.
Ankščiau publikuotus straipsnius apie šildymo sprendimus rasite nuorodose: