Ar žinojote, kad Skandinavijos šalyse, statant namą, privaloma pasirūpinti kokiu nors alternatyviu šildymo įrenginiu tam, kad sutrikus elektros energijai ir šilumos siurbliui gyventojams netektų šalti? Židiniai ir krosnelės Lietuvoje nėra privalomi, bet įgauna vis didesnį populiarumą. Kodėl juos verta įsirengti ir kurį iš dviejų pasirinkti?
Namuose įrengtas židinys gali tapti jūsų išsigelbėjimu nuo didelių sąskaitų už šildymą. Nors kokybiško židinio įrengimas nėra pigus, ilgainiui jis išties atsiperka, nes už malkas visam šildymo sezonui sumokėsite mažiau nei kas mėnesį mokėdami už šildymą. Ypač turint omeny, kad sąskaitos už šildymą būna nenuspėjamos, todėl gali griauti jūsų finansinius planus.
Kuo židinys skiriasi nuo krosnelės? Židinys gali šildyti visą namą, šiluma pasiekia visus kambarius, o krosnelės skleidžiamos šilumos gali neužtekti namuose, kuriuose yra daugiau kambarių, nes ji ją skleidžia tiesiogiai nuo savęs, konvekciniu būdu. Taigi, mažoms patalpoms užteks krosnelės (jos montavimas taip pat yra paprastesnis ir pigesnis), o didesniems namams rekomenduojamas židinys.
Jei židinys arba krosnelė yra įrengiami kaip alternatyva įprastam šildymui, jie leis jaustis patogiai ir šiltai kol šildymas nėra tiekiamas, o temperatūra sparčiai krenta. Visgi, jeigu nuspręsite židinį namuose turėti kaip pagrindinį šildymo šaltinį, išvengsite išlaidų šildymui dujomis ar elektros energija.
Daugiau apie namų šildymo sprendimus: https://www.vilpra.lt/