Viename savo straipsnių jau pristatėme Jums biožidinius, kurie suteikia unikalią galimybę tiems žmonėms, kurie neturi dūmtraukio ar didelių plotų tradiciniam židiniui įsirengti, mėgautis šia prabanga. Tik norime pabrėžti – ne namų, o sielos. Neįtikėtina, bet dabar šiuos židinius mes galime atsinešti net į lovą. Įsivaizduokite, kad vakarieniaujate šiltai įsisupę į pledą, o ant nešiojamo stalelio rusena ugnis. Kur slypi šių židinių paslaptis ir ar tai saugu? Netrukus į visus šiuos klausimus Jums atsakysime.
Biokuro židinių ugnelė gimsta iš specialaus skystos ar gelio formos kuro, kuris neskleidžia į aplinką jokių kvapų, dūmų ir yra visiškai saugus. Šis aplinkai ir vartotojui nekenksmingas kuras yra augalinės kilmės, jam degant skiriasi tik vandens garai ir anglies dioksidas. Kita vertus, nereikėtų pamiršti, kad kaip ir turint įprastus židinius, būtina pasirūpinti, jog patalpa būtų natūraliai ventiliuojama (pravertas langas ar orlaidė), nes degant ugniai patalpoje natūraliai sumažėja deguonies.
Būtent kuro ypatybės (vis dėlto ne malkos ir ne anglis, kurios gerokai apriboja kūrybinius sprendimus), ir leidžia dizaineriams kurti įvairiausių formų ir didumo biožidinius – nuo užimančių gana daug vietos erdvėje iki tokių, kurie tvirtinami prie sienos ar, kaip minėjome, tiesiog pastatomi ant stalo. Tokių „lovos židinių“ medžiaga taip pat gali būti įvairi, tačiau dažniausia yra stiklas, plienas.
Žemiau pateikiame keletą tokių biožidinių pavyzdžių. Tikiu, jog kiekvienas atras sau artimą formą ar dizainą. Na, o kam grožis ne taip aktualu, priminsime, kad biožidinys namus ne tik puošia, bet ir šildo. Žinoma, tokie nedideli židiniai, kuriuos matote, visų namų neįkaitins, tačiau blogas mintis tikrai ištirpdys!