Ekoklima

Filtruotas vanduo ir daugybė svarbių jo privalumų

Anglinis vandens filtras

Nepaisant to, kad galbūt jūs ne vieną dešimtmetį iki šiol naudojote centralizuotai tiekiamą vandenį ir net nepagalvojote apie galimybę įsirengti vandens filtrą, žinokite, kad filtruotas vanduo yra daug švaresnis, kokybiškesnis ir visai saugus vartoti. Todėl svarstant, ar rinktis vandens filtrą ir savo namuose naudoti filtruotą vandenį, rekomenduojama įvertinti daugybę jo teikiamų privalumų.

Geresnis vandens skonis

Iš vandens pašalinus chlorą, dioksinus, šviną, gyvsidabrį ir arseną, vanduo bus švaresnis, o jo skonis – geresnis. Tad, jei iki šiol vengdavote gerti pakankamai daug vandens iš čiaupo, nes jo skonis jums nebuvo malonus, pasinaudoję vandens filtrais pajusite didžiulį skirtumą. 

Mažina kalkių nuosėdų susidarymą

Vandens kalkės – tai balkšvos, kreidinės nuosėdos, dažnai aptinkamos arbatinukuose. Tai vienas iš dalykų, dėl kurių vanduo namuose yra vadinamas kietu. Dėl kalkių nuosėdų vanduo tampa kietas ir kaupiasi vamzdynuose bei buitinės technikos prietaisuose, be to, dėl kalkių nuosėdų pablogėja vandens skonis. Kadangi Lietuvoje didžioji dalis namų ūkių naudoja kietą vandenį, vandens filtras jiems gali būti labai naudingas. Kokybiškas vandens filtras pavers vandenį minkštu ir sumažins kalkių nuosėdų susidarymą.

Panaikina nemalonų vandens kvapą

Galbūt pastebėjote, kad atsukus vandens čiaupą jaučiamas nemalonus kvapas. Kadangi vandentiekio vanduo apdorojamas įvairiomis cheminėmis medžiagomis, yra veikiamas sunkiųjų metalų ir kitų aplinkos veiksnių, jūsų kasdien vartojamas vanduo gali turėti nemalonų kvapą. Laimei, vandens filtravimas iš vandens padeda pašalinti chemikalus ir kitus išorinius teršalus, kurie sukelia nemalonų kvapą. Pašalinus nemalonų kvapą, vandenį gerti tampa daug maloniau.

Iš vandens pašalina sunkiuosius metalus

Įprastame vandentiekio vandenyje taip pat yra tam tikras kiekis sunkiųjų metalų, tokių kaip švinas, gyvsidabris, arsenas, dioksinai ir kt. Žinoma, šios medžiagos yra kenksmingos jūsų organizmui, todėl jų buvimas vandenyje, net ir nedidelėmis koncentracijomis, gali kelti problemų. Filtruodami vandenį gerokai sumažinsite sunkiųjų metalų kiekį vandenyje ir galimų sveikatos problemų riziką. 

Pašalina chlorą

Prieš vandeniui patenkant į centralizuotai tiekiamo vandens sistemas, jį būtina išvalyti ir „nukenksminti“. Daugumoje vandens valymo sistemų yra naudojamas chloras, tokiu būdu siekiant, jog vanduo nebūtų užterštas mikrobais ir bakterijomis. Nors chloras gerai dezinfekuoja vandenį, jis gali būti kenksmingas žmonių sveikatai, įskaitant padidėjusią riziką susirgti vėžiu. Gera žinia ta, kad vandens filtravimas padeda pašalinti chlorą, kurio vandenyje gali būti likę nuo centralizuotai tiekiamo vandens filtravimo sistemų. 

Tausoja aplinką ir taupo lėšas

Ar žinojote, kad vandens plastikinių butelių gamybai kasmet sunaudojama milijonai barelių naftos? O ką jau kalbėti apie anglies dvideginio išmetimą į aplinką ir plastikinius butelius, kurie atsiduria sąvartynuose! Tuo tarpu renkantis vandens filtrus, tiesiogiai prisidedama prie aplinkos išsaugojimo, kadangi reikšmingai sumažinamas vandens buteliuose vartojimas. Tai taip pat padeda sutaupyti ir daugiau lėšų.

Gerėja odos ir plaukų būklė

Daugelis gerai žino, kad geriant daug vandens gerėja odos ir plaukų būklė, nes jie gauna reikiamą kiekį vandens. Filtruoto ir švaraus vandens vartojimas naudingas visam žmogaus organizmui. Kuo vandenyje yra mažiau kenksmingų cheminių medžiagų, tuo organizmui lengviau jį pasisavinti. Jei iki šiol naudojote kietą vandenį ir išspręsite kieto vandens problemą, neilgai trukus pastebėsite akivaizdų teigiamą poveikį odos ir plaukų būklei. 

Palaiko gerą sveikatą

Filtruojant vandenį, gerėja jo kvapas ir skonis, todėl jį maloniau gerti. Hidratacija yra viena pagrindinių apsaugos nuo ligų priemonių. Jeigu jūsų organizmas kiekvieną dieną gaus pakankamą kiekį švaraus vandens, jis suformuos apsaugą, būtiną norint išvengti peršalimo, gripo ir įvairių kitų sveikatos problemų, todėl ilgiau išliksite sveikesni.

REKOMENDUOJAME

Fekalinis siurblys

Kaip pasirinkti fekalinį siurblį?

Protingi namai NIBE – daugiau nei 40 metų patirtis kuriant šilumos siurblių technologijas Infraraudonųjų spindulių šildymas Vandens filtrai Fekalinis (nuotekų)