Franke

Vandens minkštinimo filtrai kieto vandens problemoms šalinti

vandens filtrai

Vandens kietumas – tai bendra vandens savybė, kuri atsiranda dėl vandenyje ištirpusių kalcio ir magnio junginių bei kitų elementų, pavyzdžiui, geležies. Kieto vandens problemos būdingos daugumai būstų. Lietuvoje apie 90 %vandens yra kietas arba labai kietas. Taip yra todėl, kad Lietuvoje vandens kietumas nėra reglamentuojamas, o tai reiškia, kad ir centralizuotai tiekiamas vanduo gali būti kietas. Nors dėl kieto vandens poveikio sveikatai nereikėtų nerimauti, tačiau kietas vanduo gali padaryti nemažai žalos buitinei technikai, apsunkinti buitį ir nulemti papildomas išlaidas.

Namų savininkai gali nesuvokti, kiek iš tikrųjų kainuoja kietas vanduo, arba nepripažinti, kad jis yra daugelio kasdienių problemų priežastis. Kietas vanduo dažnai sukelia odos ir plaukų sausumą, kai vanduo kietas, prausimosi priemonės negali tinkamai putoti. Dėl ištirpusių mineralų vamzdžiuose, boileriuose, skalbimo mašinose, indaplovėse ir kituose buitinės technikos prietaisuose kaupiasi apnašos, sukeliančios daugybę problemų – tiek virtuvėje, tiek vonioje.

Kietas vanduo taip pat gali sukelti tokias problemas kaip dėmės ant stiklinių ir sidabrinių indų, išblukę drabužiai, pakitusi vonios ir kriauklės spalva, trumpesnis vandenį naudojančių prietaisų tarnavimo laikas – ir tai tik keli iš daugybės galimų požymių, kad kietas vanduo daro įtaką jūsų kasdieniam gyvenimui.

Taigi, jei pastebėsite, kad dėl kieto vandens atsirado problemų buityje arba kad jis turi neigiamą poveikį jūsų odai ir kai dėl to atsiras papildomų išlaidų, nepamirškite, kad tokias problemas veiksmingai padeda išspręsti vandens minkštinimo filtrai. Jų pagalba galite pagerinti į jūsų namus patenkančio vandens kokybę ir atsikratyti visų iki tol buvusių nepatogumų.

Prastesnis skonis ir kvapas

Akivaizdu, kad kiekvienas norime, jog mūsų kasdien vartojamas ir naudojamas vanduo numalšintų troškulį ir leistų jaustis švariai bei gaiviai. Kai vanduo yra nemalonaus kvapo ar prasto skonio, malonumas, kurį turėtų teikti vanduo, tiesiog dingsta. Žemiau pateikiame keletą dažnai pasitaikančių vandens kvapo ir skonio problemų, su kuriomis jums gali tekti susidurti:

  • Metalo skonis. Metalo skonis ar kvapas gali būti gyvsidabrio, švino, vario, arseno ar geležies vandenyje požymis. Vanduo gali įgauti metalo kvapą ar skonį dėl mangano ir cinko, o taip pat dėl vandentiekio vamzdžių senėjimo ar korozijos. 
  • Chloro skonis ir kvapas. Chloras yra įprastas centralizuotai tiekiamo vandens šaltiniuose kaip vandens valymo, dezinfekavimo ir geriamojo vandens ruošimo proceso dalis. Atsikratę chloro skonio ir kvapo, galėsite mėgautis geresniu vandeniu. Tokiu atveju taip pat galite apsaugoti savo odą, plaukus, drabužius ir buitinės technikos prietaisus nuo chloro sukeliamo sausumo ir išblukimo.
  • Sieros skonis arba kvapas, primenantis supuvusių kiaušinių kvapą. Tai rodo, kad vandenyje yra sieros vandenilio, t.y. bespalvių ir ėsdinančių dujų, kurios dažnai aptinkamos požeminiame vandenyje. Taip gali būti dėl vandenyje esančių bakterijų. Visi šie veiksniai gali būti ir vandens sūraus skonio priežastimi. Didelė sieros vandenilio koncentracija taip pat gali pažeisti vamzdžius ir metalines prietaisų dalis.
  • Pelėsių, žemės kvapas ir skonis. Tokį kvapą ir skonį gali sukelti vandentiekyje arba pačiame vandens šaltinyje esančios pūvančios organinės medžiagos. Tai dažniau pasitaiko namų ūkiuose, kuriems vanduo tiekiamas iš paviršinio vandens šaltinių.

Drumstumas ir spalvos problemos

Vandens spalva gali pasikeisti arba jis gali pasidaryti drumstas ir neskaidrus dažniausiai dėl vandenyje esančio ištirpusių kietųjų dalelių kiekio. Tai vadinama vandens drumstumu ir gali atsirasti dėl natūralių priežasčių, sąlygojančių smulkiųjų dalelių kiekio padidėjimą vandenyje. Šios kietosios dalelės gali turėti įtakos vandens skoniui, kvapui, išvaizdai ir pačiam vandens naudojimui. Net jei vanduo atrodo skaidrus, rekomenduojama patikrinti jo drumstumą, kad būtų galima nustatyti tinkamą kieto vandens valymo būdą.

Korozijos problemos

Vamzdžių ir santechnikos prietaisų koroziją gali sukelti įvairios vandens problemos, įskaitant vandens kietumą. Geležies ar plieno korozija paprastai vadinama rūdijimu. Dėl vandens kokybės jūsų namuose koroziją gali pagreitinti keletas veiksnių, pvz., didelė mineralų koncentracija, ištirpusio deguonies kiekis, vandens temperatūra, jau minėtos kieto vandens problemos, kai po plovimo ant stiklinių indų lieka apnašų, vandens vamzdynuose susikaupia kalkių ir kt.

Vandens minkštinimo filtrai

Šiandien veiksmingiausia kovos su kieto vandens problema priemonė yra vandens minkštinimo filtrai, kurių veikimas yra pagrįstas jonų mainais. Svarbu pabrėžti, kad būtent Ca ir Mg jonų druskos yra pagrindiniai elementai, kurie lemia vandens kietumą. Vandens minkštinimo filtrai, kuriuose naudojamas specialus katijoninis užpildas, sulaiko kietame vandenyje esančius Ca ir Mg jonus. Taigi, norint kietą vandenį paversti minkštu, tereikia pasirinkti kokybiškus ir labai efektyvius vandens minkštinimo filtrus.

REKOMENDUOJAME

Fekalinis siurblys

Kaip pasirinkti fekalinį siurblį?

Protingi namai NIBE – daugiau nei 40 metų patirtis kuriant šilumos siurblių technologijas Infraraudonųjų spindulių šildymas Vandens filtrai Fekalinis (nuotekų)