Anza

Apie oro kondicionierius namuose. Ar jie daro žalą? Atsako specialistas

Nešiojamas kondicionierius

Oro kondicionavimo sistemos šiais laikais yra daugelio žmonių namuose. Džiugu, kad lietuviai supranta, kad namuose turi būti ne tik šildymo, tačiau ir vėsinimo įranga.

Tiesa, kad ir kokie geri bei inovatyvūs yra įrenginiai, kurie vėsina orą, tačiau dažnam vis dar kyla klausimas, ar ji tikrai neturi jokios žalos žmogui. Juk nešiojamas kondicionierius pučia vėsą,  tad gali susargdinti.

Tai yra tik mitas. Apie šį bei kitus panašius mitus, kurie gali trukdyti rasti tinkamiausią įrangą, pasakoja jomis prekiaujantis Paulius.

Tinkama įrangos laikymo vieta

Svarbu yra ne tik Jūsų namams labiausiai tinkamo oro kondicionieriaus pasirinkimas, tačiau ir geriausia jo laikymo vieta. Mobilūs gali būti perkami iš vienos vietos pagal poreikius. Dėl šios galimybės dažnas būtent ir renkasi mobilius, o ne sieninius.

„Svarbiausia yra laikyti oro kondicionierių tokioje vietoje, kad vėsa nepūstų žmogui tiesiai į kuprą, galvą ar panašiai. Būtent toks tiesioginis pūtimas dažniausiai ir sukelia sąnarių skausmus. Vėsa turi tolygiai pasiskirstyti po visą patalpą. Reikia laiko. Nenorėkite, kad įjungus, jau po minutės visoje patalpos būtų vėsu. Venkite įrangos laikyti ir žmonių susibūrimo vietose, pavyzdžiui, greta sofos“,- pasakoja Paulius.

Dėl tinkamos įrangos laikymo vietos galite tartis su specialistais, kurie atsakys į klausimus bei pateiks rekomendacijas.

Kodėl mobilus – geriausias pasirinkimas?

Paulius teigia, kad bene pati universaliausia ir labiausiai savo galimybėmis džiuginanti įranga yra būtent mobilūs oro kondicionieriai. Vertinami dėl to, kad galima keisti jų laikymo vietą, tad jeigu vienoje vietoje pastačius atrodo, kad tai nėra geriausias sprendimas, gana paprastai galima transportuoti į kitą, kur labiau tinka. 

„Daugeliui žmonių patinka, kad mobilūs oro kondicionieriai taip pat ir kainuoja gana pigiai. Žinoma, kaina yra objektyvus dalykas. Tačiau lyginant su sieniniais, kurie montuojami daugeliui metų, mobilių kainos yra daug mažesnės. O perkant per akcijas – galima apskritai sutaupyti labai daug“,- teigia specialistas.

Apie kondicionieriaus temperatūros nustatymus

Greta tinkamos vietos taip pat reikia pasirūpinti, kad būtų nustatyta optimali temperatūra. Specialistas teigia, kad ji turi būti mažesnė tik iki 5 laipsnių nei tokia, kuri yra lauke. „Kalbame apie tikrą temperatūrą, oro, o ne jutiminę. Jeigu lauke yra +30, tuomet patalpose reikėtų laikyti apie +25. Vėsos tikrai pakaks, tačiau svarbiausia, kad vaikštant iš lauko į patalpas nebus stresinamas organizmas, taip pat nebus susergama peršalimo ligomis“. 

Dažniausiai įrangos turi gana platų temperatūros nustatymo diapazoną, tad domėkitės inovatyviomis sistemomis, kurios jų turi daugiau.

Į ką dar reikia atkreipti dėmesį?

Renkantis oro kondicionierius siūlome vertinti ne tik jų inovatyvumą, tačiau ir galingumą. Kai kurie daug dėmesio skiria matmenims. Kai tiksliai žinote, kurioje vietoje oro kondicionierius bus laikomas – nebus sunku rasti ir tinkamą vietą. Taip pat rinktis galima ir pagal stilių. Šiais laikais žmonės prioritetą skiria tokiai įrangai, kurie ne tik efektyviai gerina gyvenimo kokybę, tačiau ir puošia namus, įsilieja į interjerą. Pasiekti tokį rezultatą su oro kondicionieriais įmanoma, kadangi siūloma gana plati jų stiliaus gama.Pagerinti savo gyvenimo kokybę šiais laikais tikrai gana paprasta. Svarbiausia – norėti tai daryti. Taip pat renkantis bet kokią įrangą apsimoka tartis su specialistais, kurie atsakys į klausimus bei paneigs mitus, kurie kartais gali trukdyti suvokti įrangos galimybes bei funkcionalumą.

REKOMENDUOJAME

Išsausėjęs oras namuose?

Išsausėjęs oras namuose?

Protingi namai NIBE – daugiau nei 40 metų patirtis kuriant šilumos siurblių technologijas Infraraudonųjų spindulių šildymas Vandens filtrai Optimali oro