Franke

Kaitriomis dienomis vėsą namuose užtikrina oro kondicionierius: ką reikia žinoti apie jo įrengimą

Kondicionierių įrengimas

Tiek nuosavų namų, tiek ir daugiabučių gyventojai karštomis vasaros dienomis namuose nori jausti vėsą, komfortą, atsipūsti nuo lauke alinančios kaitros. Šis poreikis gana greitai ir paprastai įgyvendinamas, tiesa, svarbu pasirūpinti ne tik gera įranga, bet ir leidimais, kad viskas būtų saugu ir legalu. Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija informuoja, kokie reikalavimai keliami įsirengiant kondicionierius gyvenamuosiuose namuose.

Kondicionieriaus tvirtinimas ant daugiabučių gyvenamųjų pastatų

Kondicionieriaus išorinio bloko tvirtinimas ant pastato fasado ar šlaitinio stogo, taip pat jo tvirtinimas ant pastato plokščiojo stogo, kai jis iškyla daugiau kaip 1 m virš pastato plokščiojo stogo parapeto laikytinas pastato išvaizdos keitimu.

Kai daugiabutis gyvenamasis namas yra nors vienoje iš šių teritorijų – mieste, konservacinės apsaugos prioriteto ar kompleksinėje saugomoje teritorijoje, kultūros paveldo objekto teritorijoje, kultūros paveldo vietovėje, ir įrengiant kondicionieriaus išorinį bloką keičiama daugiabučio gyvenamojo pastato išvaizda, tai tokiems statybos darbams privaloma parengti paprastojo remonto aprašą arba paprastojo remonto projektą (kultūros paveldo statinio atveju) ir iš savivaldybės mero ar jo įgalioto savivaldybės administracijos valstybės tarnautojo per Lietuvos Respublikos statybos leidimų ir statybos valstybinės priežiūros informacinę sistemą „Infostatyba“ gauti statybą leidžiantį dokumentą (SLD).

Tuo atveju, kai įrengiant kondicionieriaus išorinį bloką nėra keičiama daugiabučio gyvenamojo pastato išvaizda arba keičiama, tačiau jis nepatenka į nurodytas teritorijas, tai gauti SLD nereikia. O projektas rengiamas tik pageidaujant statytojui.

Atkreipiame dėmesį, kai statybos darbai susiję su daugiabučio gyvenamojo pastato bendrojo naudojimo objektais, pavyzdžiui, stogu, išorinėmis sienomis, išorinės (fasado) konstrukcijomis, nepriklausomai nuo to ar statybos darbams privalomas SLD, tokiems statybos darbams privaloma gauti butų ir kitų patalpų savininkų daugumos sutikimą įformintą protokolu, priimtu Civilinio kodekso 4.85 straipsnyje nustatyta tvarka.

Svarbu žinoti, kad visos pagrindinės pastato konstrukcijos (pamatai, visos laikančiosios sienos ir kolonos, išorinės sienos ir vidinės pertvaros, atskiriančios bendrojo naudojimo patalpas nuo skirtingiems savininkams priklausančių butų ir kitų patalpų, perdangos, stogas, fasado architektūros detalės ir išorinės (fasado) konstrukcijos (balkonų, lodžijų ir terasų laikančiosios konstrukcijos, aptvarai, stogeliai, išorės durys, išoriniai laiptai), tarpaukštinių laiptų konstrukcijos, nuožulnos) yra bendrojo naudojimo objektai, todėl galioja aukščiau nurodyti reikalavimai.

Kondicionieriaus tvirtinimas ant vienbučių ir dvibučių gyvenamųjų pastatų

Jei vienbutis ar dvibutis gyvenamasis pastatas nėra kultūros paveldo statinys, tai kondicionieriaus išorinio bloko įrengimui, atliekant remonto darbus, gauti SLD nereikia.

Tačiau, jei pastatas yra kultūros paveldo statinys ir kondicionierius įrengiamas paprastojo remonto darbais, keičiant pastato išvaizdą, tai visada privaloma parengti projektą ir gauti SLD.

Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos informacija

REKOMENDUOJAME

Išsausėjęs oras namuose?

Išsausėjęs oras namuose?

Protingi namai NIBE – daugiau nei 40 metų patirtis kuriant šilumos siurblių technologijas Infraraudonųjų spindulių šildymas Vandens filtrai Optimali oro