Gyvenamųjų pastatų sienas iš akmens mūsų klimato sąlygomis daryti nepatartina. Jos šaltos, praleidžia šilumą, tačiau, jei vis dėlto pasiryžtama, priminsime, kad akmenų sienos turi būti storos, apie 0,90 m storumo. Ten, kur laukuose daug akmenų, juos surinkus geriau mūryti sienutę sklypui aptverti. Ji bus tikrai dekoratyvi, patraukli.
Statyti sienas iš tašytų taisyklingos formos akmenų brangu. Iš laukų suvežti apvalūs akmenys taip pat netinka, nes yra slidūs, jais sunku sienas surišti, todėl jos bus netvirtos. Geriausia akmenines sienas mūryti iš skeltų arba plokščios formos akmenų.
Dirbti teks itin rūpestingai – su virve ir svambalu parenkant išorinei sienų pusei lygios ir plokščios formos akmenis. Kiekvienas akmuo iš pradžių primatuojamas ir, įsitikinus, kad jis tinka numatyton vieton, įmūrijamas su skiediniu. Į sieną plokštumai išlyginti dedami nedideli akmenys, o tarpuose tarp jų – skaldinys. Skaldinio taip pat įspaudžiama į išorinės sienos paviršiaus skiedinio gyslas. Tokiu būdu sienutė iš dalies sustiprinama, taip pat ir pagražinama.
Jei mūrijamas pastatas, langų ir durų angos, taip pat ir sienų kampai aptaisomi plytomis.
Sienoms skiedinys gali būti kalkinis arba cementinis. Pastarasis daromas tokios sudėties – 1:6. Beje, prieš mūrijimą akmenis reikia gerai nuvalyti ir išplauti. Antraip skiedinys neprikibs.
Jei akmenų sienas norite sumūryti ūkiniam pastatui, kuriame bus laikomi galvijai, teks jas daryti 0,75 m storio, kad neperšaltų. Šaltiems sandėliams užteks ir 0,60 m storumo akmeninės sienos.