Keraminės čerpės – tai natūralus, ekologiškai švarus, mažinantis radiacijos poveikį produktas. Keraminė stogo danga pati tyliausia, apsauganti Jūsų ausis nuo stipraus vėjo, lietaus ar krušos sukelto triukšmo.
Keramikinės čerpės gaminamos iš molio ir smėlio mišinio, vandens, oro ir ugnies pagalba. Keraminės čerpės – tai natūralus, ekologiškai švarus, mažinantis radiacijos poveikį produktas.
Šiuo metu gaminamos įvairių spalvų keraminės čerpės, tačiau populiariausia spalva iki šių dienų išlikusi – natūrali molio spalva. Taip pat mes galime pasiūlyti ir angobuotų, sendintų ar glazūruotų čerpių. Tokių čerpių spalvinė gama labai plati, todėl mes galime patenkinti bet kokius kliento lūkesčius. Mes galime pasiūlyti daugiau kaip 45 skirtingas keraminių čerpių formas – nuo tradicinės „S“ čerpės formos, dar kitaip vadinamos „olandiškos“, iki daugelio formų užkaitinių čerpių. Šiuo metu Lietuvoje populiariausios „S“ formos (banguotos) keraminės čerpės. Jos gali būti kelių modifikacijų – su didesne ar mažesne banga, su užkaitu ar be jo.
Keraminių čerpių atsparumas oro sąlygų kaitai
Taip, visos keramines čerpės atsparios šalčiui. Jeigu prieš dešimt metų reikalaujamas atsparumas šalčiui buvo 35 tūrinio šaldymo-atšildymo ciklų, tai 2000 m. sertifikuojamos čerpes turėjo išlaikyti 150 ciklų. Perėmus Europos standartus, taikomus čerpėms ir jų bandymų būdams, pasikeitė čerpių bandymo būdai ir Lietuvoje. Čerpės šaldomos ir atšildomos suklojus jas ant grebėstų, imituojant natūralias sąlygas (D meto¬das) – šlaitas kelias valandas liejamas vandeniu, o vėliau yra staigiai šaldomas. Šiuo būdu šaldomos čerpes turi išlaikyti 100 ciklų. Būtent taip yra tikrinamas šalčio atsparumas, tačiau gamtoje per vienus metus pasitaiko tik pavieniai tokie šalčio ciklai.
Keraminėmis čerpemis dengto stogo atnaujinimas
Norint atnaujinti keraminių čerpių stogą, tereikės jas nuplauti aukšto slėgio vandens srove. Kaip jau minėjau, keraminės čerpės yra labai atsparios gniuždymui, todėl galima drąsiai vaikščioti ant namo stogo ir jas valyti. Jeigu čerpių negalima nuplauti ant namo stogo – jas teks nuimti.
Keraminių čerpių šilumos izoliacinės savybės
Keraminėmis čerpėmis dengtas stogas dieną kaupia natūralią saulės energiją, o vakare pamažu perduoda ją į namo vidų. Keraminėmis čerpėmis dengti namai nepraranda šilumos žiemą ir išlieka maloniai vėsūs vasarą. Kokią stogo dangą žmogus bepasirinktų, vis tiek po ja susidaro kondensatas. Skirtingai nuo kitų dangų, čerpių danga „alsuoja“. Per ją lengvai pasišalina garai.
Kiek svorio gali išlaikyti gaminys – ar žiemą neįlinks labai apsnigtas stogas?
Šiuo metu konstruktoriai skaičiuoja 200 kg apkrovą 1 kv. m. Jeigu palygintume keraminę stogo dangą su kuria nors lengviausia stogo danga, tai pačios dangos apkrova stogui sudaro tik 10-12 proc. Manoma, kad didelis čerpių svoris yra jos trūkumas, tačiau tai netiesa. Didesnis dangos svoris nedidina gegnių skerspjūvio, kuris parenkamas dažniau iš reikiamo šiltinimo storio ir grebėstų prikalimo sąlygų, ir dažniausiai priimamas 5×20 cm. Atstumo tarp gegnių didinti irgi negalima, nes tada didės grebėstų matmenys. Rekomenduojamas gegnių žingsnis yra nuo 0,6 iki 0,8 m. Palyginus čerpes su kitomis dangomis, sniego apkrova retai viršija dangos svorį, todėl deformacijų svyravimai mažesni.