Montuojant namą vietoje, labai svarbu kad gerai būtų padaryti pamatai. Atkreipkite dėmesį į tai, kad pamato viršus būtų lygus, kad apatinis rąstas visu pagrindu priglustų prie pamato. Paviršiaus nelygumai ir aukščių skirtumas tarp pamatų kampų turi neviršyti 10 mm, nes laikui bėgant apatinio vainiko rąstai išlinksta įgaudami pamato paviršiaus formą ir plyšiai pasiskirsto tarp rąstų. Pamato aukštį vir žemės paviršiaus rekomenduojame daryti ne mažesnį kaip 40 cm, nes esant mažesniam aukščiui, lijant gali apsitaškyti apatinis vainikas ir nešvarumus labai sunku išvalyti.
Medinis namas nėra sunki konstrukcija, todėl pilnai pakanka montuoti juostinius-stulpinius pamatus. Stulpelių apačia bus žemiau pašalo zonos (1,3-1,4 m) ir veiks kaip inkarai, o rostverkus galite montuoti įgilinant į žemę tik 50-70 cm. Tai paprasti, nebrangūs pamatai.
Kai kada tokius juostinius pamatus problematiška sumontuoti dėl aukšto gruntinio vandens, tuomet kaip išeitį siūlytume montuoti plokštinius pamatus. Tai monolitiniai gelžbetoniniai pamatai po visu namo plotu, kartu tarnaujantys ir kaip pagrindas namo pirmo aukšto grindims, kartais vadinami „plaukiojančiais“.
Montuojant pamatus, meistrus reikia perspėti, kad jie skirti rąstiniam namui, nes tokiu atveju pamatai daromi 30-40 mm mažesni nei namo išorinis matmuo. Tai reikalinga tam, kad vanduo patekęs ant rąstinės sienos, nutekėtų nepatekdamas tarp apatinio rąsto ir pamato.
Patariame montuojant pamatus, kartu išbetonuoti ir pirmo aukšto grindis, šildant jas 8-10 cm putų polistirolo sluoksniu. Betoninėse grindyse sumontuokite visus elektros, vandentieki.