Kai renkamės aplinkos apdailos medžiagas – natūralus akmuo tampa atstovu to, kas praktiškai neturi konkurentų. Daugybė natūralaus akmens rūšių, kurios skiriasi savo spalva, struktūra, tekstūra ar apdirbimo būdais, atveria milžiniškas galimybes kurti tokią aplinką, kuri išskirtine taptų ne tik Jums, bet savitumu galėtų džiuginti ir svečius ar kaimynus. Tad kokį akmenį rinktis eksterjero kūrimui bei kokiomis savybėmis jie pasižymi, kalbame su UAB „Akmenukai“ atstovais.
Akmenų dekoro pritaikymas labai įvairus, jis tinka ir grindims, ir aikštelėms, fasadams bei lauko židiniams, gėlynams, tvoroms ir kitiems architektūriniams sodo elementams, priklausomai nuo kiekvieno fantazijos. Tačiau renkantis akmenį būtų pravartu pasikonsultuoti su specialistais, kad išvengtumėte klaidų. Juk kiekvienos rūšies akmuo pasižymi tam tikromis savybėmis, vieni, daugiau tinka vidaus, kiti lauko apdailai, skirtingos akmenų savybės lemia ir skirtingą jų paskirtį.
Kad ir skalūnas, jo skiriamos net dvi rūšys, viena jų – molinga, kita, kristalizuotų skalūnų rūšis, susidaro iš kristalinių arba magminių uolienų. Arba smiltainis. Be to, kad gali būti labai įvairios sudėties, priklausomai nuo mineralų kiekio jame, šis akmuo ypač atsparus dūlėjimui. Na, o akmens kietumas taip pat priklauso nuo mineralų sudėties, smėlio dalelių apzulinimo ir net tekstūros.
Ką tai reiškia paprastam vartotojui, tiesiog norinčiam gražaus dekoro? O gi visiškai nieko, akmens rūšių yra nesuskaičiuojama galybė, žinoti visas visų jų savybes yra tiesiog neįmanoma. Nebent, ši sritis yra Jūsų kasdienybė ar net pašaukimas. Tokie yra ir „Akmenukai“ specialistai, būtent todėl, ieškodami patikimo patarėjo, kokiu akmeniu vertėtų dekoruoti namo fasadą, klauskite jų – juk ne tik fasadą, bet ir lauko židinį galėsite paversti originaliu ir įnešti natūralios gamtos sukurtos architektūros į savo namus.
Natūralus akmuo yra universalus. Jį galite pritaikyti prie bet kurio stiliaus, derinti su įvairiomis medžiagomis. Natūralūs akmenys turi ir ypatingą savybę – unikalumą. Juk nerasime dviejų visiškai vienodų akmenų – spalvos, formos, struktūra, raštai ir blizgumas priklauso nuo juose esančių mineralų kiekio ir rūšies. Todėl kai kurie akmenys patys savaime gali tapti išraiškingos aplinkos akcentais dėl ypatingos spalvos, rašto ar formos.