Beveik šešis dešimtmečius daugelio Europos šalių statybų aikštelių taikoma perdangos sistema „Teriva“ netruko pelnyti ir Lietuvos statytojų pripažinimą. Šiai perdangai įrengti nereikia krano ar sudėtingos klojinių sistemos. Jos elementai – lengvi, o montavimas – paprastas, todėl kiekvienas perdangą gali įsirengti savarankiškai ir sutaupyti didelę dalį įprastai tokioms konstrukcijoms montuoti skiriamų investicijų.
Nesudėtinga konstrukcija
Surenkamai gelžbetoninei „Teriva“ perdangai įrengti nereikia krano ar sudėtingos klojinių sistemos. Jos elementai – lengvi, montavimas – paprastas, todėl kiekvienas tokią perdangą gali įsirengti savarankiškai. Ją sudaro tam tikra tvarka išdėstytos gelžbetoninės sijos, tarp kurių dedamas užpildas – tuščiaviduriai blokeliai. Vėliau viskas užliejama viršutiniu betono sluoksniu. Kad pilant sunkų, šlapią betoną perdanga neįlinktų, ji paremiama keliais statramsčiais. Kartu su perdanga įrengiamas ir namo sienas rišantis vainikas. Nors tokia perdanga yra gerokai lengvesnė nei kitos, tačiau kartu itin patvari ir patikima. Jos lengvus elementus galima paprastai ir greitai montuoti tiesiog rankomis ir sutaupyti daug lėšų – per dieną trys žmonės sugeba perdengti apie 100 m2 plotą.
Pasirinkus „Teriva“ perdangą nesunku įgyvendinti originalius architektūrinius projektus – keičiant sijų ilgį galima perdengti įvairios formos pastatus. Be to, montuojant šią perdangą, nesunku formuoti laiptų, kaminų ar ventiliacijos kanalų angas.
Sutaupo daug lėšų ir laiko
Palyginti su įprastos konstrukcijos monolitinėmis perdangomis, „Teriva“ perdangos yra net perpus pigesnės. „Teriva“ perdangoms iš viso nereikia klojinių, todėl nereikalingi ir paruošiamieji darbai – klojinių išdėstymas, ramstymas, armatūros tvirtinimas, kuriems sugaištama labai daug laiko, o jie taip pat nemažai kainuoja. Visi šių perdangų montavimo darbai yra nesudėtingi ir greitai atliekami. Sijos yra tolygios visai reikalingai armatūrai, todėl statybos objektuose išvengiama bet kokių perdangos armavimo klaidų, nereikia gaišti laiko jas taisant. Statybos kainą sumažina ir darbo laiką sutrumpina tai, kad perdangai „Teriva“ reikia mažesnio betono kiekio nei monolitinei, todėl betonas gali greičiau sutvirtėti ir tai leidžia anksčiau pradėti kitus statybos darbus.
Iš tiesų daug lėšų statytojams sutaupo ir „Teriva“ transportavimas. Vienu metu vilkiku su puspriekabe (13,6 m) galima vežti iki 200 m² perdangos iš betoninių blokelių. Toks pat sunkvežimis į statybvietę sunkių gelžbetoninių plokščių atvežtų tik apie 70 m². Tai ypač svarbu tada, kai statybos vyksta toliau nuo didmiesčių.
Nepakeičiama pastatų rekonstrukcijai
Perdanga „Teriva“ naudojama statyti įvairiausios paskirties tiek individualius, tiek visuomeninius pastatus. Tokios perdangos pasirinkimas – tai bene vienintelis tinkamiausias sprendimas, kai reikia rekonstruoti pastatą ir neapsunkinti senų konstrukcijų. „Teriva“ perdangos sijos dažniausiai montuojamos esamų medinės perdangos rastų vietose, kitais atvejais joms atremti įrengiamos naujos skylės. Statramsčiais paremiamos sijos montuojamos kas 45–60 cm, vėliau ant jų sumontuojami perdangos blokeliai, o šalia sienų įrengiamas vainikas ir suformuojamos skirstomosios briaunos. Darbų pabaigoje belieka užpilti ne žemesnės nei C20/25 klasės betono sluoksnį. Be to, patogu, kai, rekonstruojant senus pastatus su esamu stogu, „Teriva“ perdangos elementus galima įnešti tiesiog pro langą ar duris.
„TERIVA LIGHT“ pranašumai
Šiemet surenkamųjų gelžbetoninių perdangų gamintoja UAB „Prefabeta“ savo naujuoju gaminiu „TERIVA LIGHT“ ne tik papildė produkcijos sąrašą, bet ir praplėtė „Teriva“ perdangų naudojimo ribas, suteikė statybininkams ir projektuotojams dar daugiau galimybių.
Perdangos su „TERIVA LIGHT“ blokeliais iš polistireninio putplasčio yra tokio pat stiprumo kaip ir su betoniniais, tik turi kur kas didesnę 3 m2 K/W šiluminę varžą. Todėl, sumontavus „TERIVA LIGHT“ blokelius, stogui arba rūsio perdangai apšiltinti reikės perpus mažiau šilumą izoliuojančių medžiagų. Perdangos su šiais blokeliais garso izoliacija taip pat yra nepalyginti geresnė nei kitų gelžbetoninių perdangų. Be to, „Teriva“ perdanga su lengvais ir nemažais blokeliais (1 m ilgio „TERIVA LIGHT“ blokas sveria vos 4 kg) montuojama kur kas sparčiau. Darbus spartina ir tai, kad blokus visai nesunku pjaustyti iki reikiamo ilgio. Jų transportavimo išlaidas labai sumažina tai, kad vienu sunkvežimiu į statybvietę galima pristatyti net 600 m² perdangų. Tokios perdangos 1 m² sveria tik 180 kg, todėl ją galima naudoti statant namą su šiltomis, bet mažesnio stiprumo blokelių sienomis, tai pat rekonstruojant pastatus, kurių ribota pamatų ar sienų laikomoji galia.
Labai tikėtina, kad naujasis gaminys „TERIVA LIGHT“, išsiskiriantis tokia pranašumų gausa, turėtų gana greitai užsitikrinti nišą Lietuvos statybų rinkoje.
UAB „PREFABETA“
P. Lukšio g. 32, Vilnius („Domus galerija“, 2 a.)
Tel. +370 5 233 96 62
Faks. +370 5 239 55 37
Mob. +370 610 05 515
El. p. info@prefabeta.lt
www.teriva.lt