Ekoklima

Šiuolaikinės medžiagos namo pamatui ir fasadui

Šiuolaikinės medžiagos namo pamatui ir fasadui

Atlikti eksploatuojamų pastatų stebėjimai rodo, kad daugiausia problemų kyla pamatuose, žemėje įgilintose konstrukcijose – tam įtakos turi susidariusi  drėgmė grunte. Todėl ir kalbame apie pamatų apšiltinimą,  nuo drėgmės poveikio, taip pat apie tai, kokiomis medžiagomis galime to išvengti, apsaugodami pamatą.

Drėgmė atsiranda tada, kai įrengiant  pamatą  daroma uždara nuogrinda,  ant jos pradeda kauptis ne tik drėgmė, bet ir įvairūs teršalai, veisiasi sąmanos bei kiti organizmai. Lietus aptaško pamato apdailą ir jie tampa drėgni, murzini, dėmėti, iš jų veržiasi druskos. Lietus bei grunte esanti drėgmė, kartu su teršalais, pro atsitiktines vietas, gali prasiskverbti į pamatą ir žemėje esančią  šiltinimo sistemą. Iš šiltinimo sistemos į išorę migruojanti drėgmė gadina ne tik pamato konstrukiją, bet ir tinkuotų  pamatų apdailą. Norint išvengt išvardytų problemų, rekomenduojama tinkamai apšiltinti pamatą ir pasirinkti fasadinį tinką.

Pristatome medžiagą , kuri būtų efektyviausia pamato šiltinumui – mėlynojo polistereninio putplasčio plokštės. Dėl savo techninių  sąvybių jos apsaugo pamatą nuo didesnės  drėgmės kaupimosi apšiltinant, taip pat nuo tolimesnio drėgmės kaupimosi eksplotuojant pastatą.  Šios plokštės yra specialiai impregnuotos taip, kad vandens įgeriamumo koficientas būtų kuo mažesnis ( nuo 3% iki 1 % procento ). Plokštės gaminamos su specialiais drenažiniais grioveliais, skirtais susikaupusios drėgmės ir kondensato savaiminiam pasišalinimui  nuo plokštės paviršiaus. Dar vienas privalumas – plokštės sugraduotos centrimentais taip, kad būtų lengviau suprasti, kokio ilgio ar pločio plokštės dalį reikia naudoti. Be to,  impregnuoti produktai turi specialius  kvadratėlius iš vienos plokštės pusės – taip papildomai nebereikia šiaušti paviršiaus jas montuojant. Plokštės gaminamos tik frezavimo būdu, jų paskirtis – nepraleisti drėgmės į sieną, todėl montažinėmis putomis užpildyti tarpų tarp ploksčių papildomai nebereikia.

Kalbant apie fasadinį tinką, specialistai rekomenduoja rinktis mozaikinį. Pagrindinis privalumas tas, kad jis gaminamas iš akmens ir natūralaus marmuro. Mozaikinis tinkas pasižymi tvirtumu, atsparumu fiziniams bei gamtos veiksniams, tokiems kaip  vėjas, lietus, ultravioletiniai spinduliai, todėl rekomenduojama  tinkuoti tas vietas, kuriuose  yra didelis judėjimas ir didelė tikimybė fiziniam kontaktui. Toks tinkas naudojamas ne tik pamatui ar fasadui, jis puikiai tinkamas laptinėms, koridoriams, židinio apdailai. Mozaikinis tinkas, dėl sudėtyje esančių akmenukų yra tvirtesnis ir atsparesnis purvo poveikiui, lietus nuplauna purvo dėmės ir fasadas išlaiko estetinį patrauklų vaizdą.

Galite rinktis mozaikinį tinką iš dažyto akmens ir kalkakmenio užpildo – toks produktas yra pigesnis, turi visas atsparumo savybes, tačiau dėl nenatūralaus užpildo yra linkęs blukti. Natūralių marmuro akmenukų užpildu produktas yra atsparus visiems fiziniams, gamtos veiksniams bei laiko poveikiui – marmuro spalva lieka ilgam.

Pasirinkę tinkamus produktus savo svajonių namu galėsite džiaugtis labai ilgus metus.

REKOMENDUOJAME

Klinkerio plytelių apdaila

Klinkerio plytelių apdaila

Statybinės ir apdailos medžiagos Moderni izoliacija Medžiagos statybai, sodo, daržo prekės Langai ir durys Oficialus “Forbuild”, “Conecto”, “Kraso” ir “Bela”

Natūralaus akmens fasadai

Natūralaus akmens fasadai

Statybinės ir apdailos medžiagos Moderni izoliacija Medžiagos statybai, sodo, daržo prekės Langai ir durys Oficialus “Forbuild”, “Conecto”, “Kraso” ir “Bela”