Norint sumažinti šilumos nuostolius kasmet atvėsus orams tiek individualių, tiek daugiabučių namų gyventojai susirūpina šilumos taupymu, o pirmas žingsnis siekiant užtikrinti patalpų šildymo efektyvumą – patalpų sandarinimas.
„Foil tack“ klijais PE garo izoliacinę plėvelę tvirtinkite ir prie lubų, ir sujungimo su siena vietoje.
Paprastai tiek statant naujus namus, tiek keičiant senus langus naujais naudojama įprasta schema – tarpas tarp lango rėmo ir pastato sienos yra užpildomas garsą ir šilumą izoliuojančia medžiaga bei uždengiamas nuo lietaus ir vėjo apsaugančia užtvara. Deja, dažniausiai naudojamos įprastos technologijos ir medžiagos ne visada užtikrina ilgalaikį langų sandarumą – nenaudojant montavimo metu garo užtvaros iš vidinės patalpos pusės į porėtos sandarinimo medžiagos poras įsiskverbę vandens garai šaltu oru užšąla, smulkūs ledo kristalai plėsdamiesi ardo sandarinimo medžiagą ir vos per porą metų susidarę plyšiai gerokai sumažina naujai įstatytų langų sandarumą bei namų šildymo efektyvumą.
Šių nemalonių nuostolių būtų galima išvengti, jei montuojant langus, be šilumą ir garsą izoliuojančios medžiagos bei nuo lietaus ir vėjo apsaugančios užtvaros, taip pat būtų naudojami ir hermetizuojamieji profiliai, kurie neleistų vandens garams prasiskverbti iki izoliacinės medžiagos ir jai pakenkti. „Bostik“ hermetizuojamieji profiliai gaminami iš korėto polietileno, turinčio uždaras poras. Šiuos profilius lengva montuoti dėl jų lankstumo ir skersmens įvairovės. Net iki 50 proc. deformavęsis polietileno profilis išsaugo izoliacines, šilumą taupančias ir langų sandarinimo medžiagų ilgalaikiškumą užtikrinančias ypatybes. „Bostik“ suteikia galimybę išsirinkti kiekvieno individualius poreikius atitinkančio skersmens hermetizuojamuosius profilius – siauriausio polietileno profilio skersmuo siekia tik 6 mm, plačiausias „Bostik“ profilis – 50 mm skersmens.
Montuojant tarp lango rėmo ir sienos iš vidinės pusės, įspraudžiamas hermetizuojamasis polietileno profilis neleidžia vandens garams prasiskverbti iki montavimo putų , be to, dėl ypatingos korėtos uždarų porų struktūros išsiskiria aukšta šilumine varža, todėl padeda išsaugoti šilumą ir prailgina efektyvų langų sandarinimo medžiagų poveikį. Tačiau efektyvus ir taupus patalpų šildymas neapsiriboja sandariais langais – ne mažiau svarbi pastato sienų ir lubų izoliacija. Įprasta ir efektyvu sandarinant pastatų sienas ir lubas, be kitų medžiagų, naudoti ir garo izoliacinę PE plėvelę. Vis dėlto net ir kokybiškiausių izoliacinių medžiagų ypatybės nebus iki galo sėkmingai išnaudotos, jei meistrai rinksis netinkamas jų tvirtinimo priemones ar būdus. Paprastai garo izoliacinė plėvelė ant lubų ar sienų tvirtinama metalinėmis kabėmis, kurios plėvelę pažeidžia mechaniškai.
Taip vandens garai skverbiasi į šilumą izoliuojančias medžiagas ir stipriai sumažina jų šilumą saugančias ypatybes. Jei sandarinama siena yra betoninė ar iš gipskartonio plokščių, PE garo izoliacinė plėvelė montuojama tiesiog prispaudžiant jos kraštus konstrukcinėmis detalėmis, tačiau toks būdas taipogi palieka tarpus vandens garams skverbtis į izoliacinę medžiagą. Norint visiškai pašalinti vandens garų patekimą į pastato konstrukcijas ir uždaryti šilumą pastato viduje, derėtų prie pastato sienų ir lubų plėvelę tvirtinti ne tik prispaudžiant, bet ir hermetiškai priklijuojant. Montavimo klijai „Bostik Foil Tack“ sukurti specialiai polietileno garo izoliacinei plėvelei klijuoti ir sandarinti, juos galima naudoti esant įvairioms konstrukcijoms, nes „Bostik Foil Tack“ puikiai limpa prie betono, medžio,akmens, cemento mišinių, gipskartonio plokščių ir net metalo.
Elastingi, „Bostik Foil Tack“ klijai atlaiko nedideles pastato deformacijas, o siūlė išlieka nepažeista – taip užtikrinamas patikimas, ilgalaikis patalpų sandarumas. Kenksmingų tirpiklių neturintys, švelnaus kvapo klijai leidžia efektyviai išnaudoti kitų pastato izoliacinių medžiagų ypatybes ir kurti jaukius, šiltus ir ekonomiškus namus.