Pirties durys būna lauko ir vidaus. Savo ruožtu vidaus durys esti iš priepirčio į prausyklą ir išjos į vanotuvę. Visos atidaromos į išorę. Durys į prausyklą turi būti apšiltinamos. Šilumai išsaugoti pirties durys daromos mažesnių matmenų. Aukščio pakanka 160-180 cm, esant 15-20 cm slenksčiui, plotis – 65-80 cm. Durys tarp prausyklos ir vanotuvės gali būti dvivėrės ir be slenksčio, tuo atveju tarp jų reikia palikti 5 cm tarpą.
Durys, kaip ir sienos, apkalamos obliuotomis lentomis su užkaitais. Prausyklos durys apšiltinamos termoizoliacinėmis medžiagomis (vata, veltiniu, plaušine ir kt.) ant garo izoliavimo medžiagos. Duris į garinę reikia daryti oro nepraleidžiančias, be apšiltinimo, būtinai su 200×400 mm langeliu viršuje, tuomet garinė neatrodys kaip kamera. Paprastos ir patikimos būna durys iš 3-4 mm storio faneros ar drožlių pluošto plokštės, iš abiejų pusių apkaltos vertikaliomis lentelėmis. Tokios nesikreivina, nesiriečia.
Durims uždaryti galima įtaisyti įvairias velkes, tačiau vielinės rankenos turėtų būti medinės, nes metalinės nepatogios, labai įkaista. Meilinės durų rankenos gali būti irgi labai įvairios, originalios.
Lauko duris galima daryti dekoratyvines, iš vienodo pločio lentelių sudėstyti įvairius geometrinius ornamentus: eglutes, trikampius, rombus, apskritimus, žvaigždes ir kt.
Didelis pirties patalpų apšvietimas nereikalingas, tačiau langai būtini, jie turėtų užimti 5 proc. grindų ploto. Langas daromas horizonialus. Paprastai jo aukštis sudaro 2/3 – 3/4 ilgio (30×40,40×60,60×80 cm). Lango matmenis galima padidinti, jei pro jį gerai matomas gražus kraštovaizdis, į kurį galima žiūrėti sėdint ar gulint ant suolų ar plautų. Paprastai langai įrengiami žmogaus galvos aukštyje. Taupant šilumą langai įstiklinami dvigubais stiklais.
Kai pirtis sumūryta iš plytų, patogiau langus daryti iš tuščiavidurių stiklo blokelių (184x 194×98 mm).Apsauginiais metaliniais apvalkalais tiesti plieniniuose vamzdžiuose. Pirtyse tinka tik laidai su dviguba izoliacija, jų šiuo metu yra labai daug ir įvairių.
Jei elektros laidai tiesiami per medines konstrukcijas, juos būtina kloti ant 3 mm storio asbestinių juostų. Kai kuriuos elektros laidus su išoriniu apvalkalu galima tiesti be izoliacinių vamzdelių ant ritinėlių
Kur įmanoma, vietoje elektros laidų galima tiesti kabelius. Drėgnose patalpose labai tinka lankstūs 2 – 3 gyslų kabeliai su gumine izoliacija. Tvirtinami jie taip pat kaip elektros laidai.
Laidams ar kabeliams per sienas ir perdenginius pravesti naudojami izoliaciniai vamzdeliai.
Esant galimybei, elektros prietaisus ir šviestuvus reikia įrengti ne drėgnose patalpose. Pavyzdžiui, apšviesti patalpas galima per priepirčio langelį, įrengti specialius šviestuvus arba su medinėmis grotelėmis. Elektrinius boilerius taip pat galima statyti ne prausykloje, o priepirtyje. Drėgnose patalpose negalima montuoti rozečių ir jungiklių. Jie įtaisomi priepirtyje.
Elektros prietaisus montuoti reikia pagal specialistų projektą ir derinti su elektros tinklų įmonėmis. O eksploatuojant reikia laikytis visų saugumo reikalavimų.