Rąstai turi būti kuo patikimiau apsaugoti. Visų pirma namo pamatai turi būti 6 cm virš žemės, kad drėgmė ir šaltis einantis nuo žemės nepadarytų žalos medienai. Jei aplink yra skruzdžių lizdų, pamatai turi būti net 60 cm virš žemės. Svarbiausia, kad mediena neturėtų tiesioginio kontakto su žeme.
Būtina įrengti kokybiškus nutekamuosius vamzdžius. Stovinčiame vandenyje gali daugintis medžiui kenksmingi mikroorganizmai. Dėl tos pačios priežasties būtina pašalinti netoli rąstinio namo nukritusius medžius ir kelmus. Jie taip pat traukia parazitus, kurie per ilgą laiką gali atkeliauti ir iki jūsų namo.
Aplink rąstinį namą neturėtų būti krūmų. Oras aplink medinį namą turi laisvai cirkuliuoti ir leisti išgaruoti po stipraus lietaus ar pūgos medyje susigėrusiam vandeniui.
Medienos rąstus reikia prižiūrėti ir valyti, kad ant jų paviršiaus neatsirastų grybelių. Pavasario pabaigoje nuplaukite namą su žarna ir nuvalykite pažeistas vietas minkštu šepetėliu.
Laikui bėgant mediena turi savybę susitraukti. Šią savybę turi visos lentos, rąstai ir medinės grindys. Dėl šio natūralaus proceso namo sienose atsiranda tarpai, kuriuose gali įsikurti vabzdziai. Taip pat dėl medienos traukimosi padidėja šilumos laidumo koeficientas. Vienintelė išeitis, kaip galima išvengti prastėjančios namo būklės – užglaisyti išorėje ir viduje susidariusius tarpus.
Jei namo viduje atsirado vabzdžių: termitų ar skruzdžių, tai signalas, kad jūsų namas nėra sandarus. Didelė tikimybė, kad šalia namo ar po juo yra didelis vabzdžių lizdas. Jei šių vabalų sutinkate labai daug, jų lizdelis jau yra kažkur jūsų namuose. Nieko nelaukdami kvieskite profesionalų vabzdžių naikintoją. Jei reikės kvieskite jį kelis kartus, kol visiškai išnaikinsite kenkėjus. Prieš tai reikės užglaistyti kuo daugiau ertmių pro kurias šie padarai gali patekti į jūsų namus.