Anza

Patarimai perkantiems keramines plyteles

Patarimai perkantiems keramines plyteles

Plati keraminių plytelių spalvų ir atspalvių gama, faktūrų bei formatų įvairovė leidžia įgyvendinti vartotojui pačius netikėčiausius sumanymus, pasiekti norimą įspūdį formuojant patalpos erdves.

Dažniausiai keraminės plytelės perkamos konkrečiai paskirčiai, įvertinant ekonomiškumą, fizinį saugumą ir komfortą. Derinant tamsesnių ir šviesesnių tonų plyteles galima optiškai keisti patalpos dydį. Ilga ir siaura patalpa atrodys trumpesnė ir platesnė, jei plačiąsias sienas išklijuosime tamsesnio tono plytelėmis, siaurąsias – šviesesnio. Reikia mokėti pasirinkti plytelių piešinį ir faktūrą. Maža patalpa atrodys erdvesnė, jei sienos išklijuotos neryškaus piešinio plytelėmis, ir atvirkščiai – stambaus piešinio plytelė optiškai sumažins patalpą. Aukštesnės patalpos įspūdį sudarys siena, išklijuota plytelėmis iki pat lubų, atvirkštinį rezultatą gausime suskaidę sieną horizontaliomis juostomis, derindami skirtingos spalvos ar tono plyteles, panaudodami dekoro juosteles. Reikia mokėti pasirinkti plytelių klijavimo kryptį: horizontaliai klijuotos plytelės piešinys optiškai platins patalpą, o vertikaliai – aukštins. Glazūruotomis plytelėmis išklijuota patalpa atrodys šviesesnė, nes žvilgantis paviršius gerai atspindi šviesą. Svarbu teisingai pasirinkti ir plytelių spalvas: šiltos spalvos optiškai mažina patalpą, o šalti tonai tolina plokštumą; tamsios spalvos atrodo sunkios, todėl grindis patartina klijuoti tamsesnėmis plytelėmis nei sienas. Grindų dangai kloti reikėtų pasirinkti atsparias dėvėjimuisi, neslidžias, atsparias lenkimui plyteles. Jei naudojimo metu grindys bus dažnai šlapios, reiktų rinktis grublėto paviršiaus plyteles.

Glazūruotos grindų plytelės pagal atsparumą dilumui skirstomos į 5 klases. Plytelių atsparumas dilumui pasirenkamas pagal paskirtį. Svetainėse, virtuvėse, prieškambariuose, dengtose verandose ir pan. patartina kloti ne žemesnės kaip 3 dilumo klasės plyteles. 5 dilumo klasės plytelės skirtos gyvenamosioms, gamybinėms ir visuomeninės paskirties patalpoms, kuriose itin intensyviai vaikštoma visų tipų užteršta avalyne, išskyrus patalpas su srautiniu žmonių judėjimu (stotys, prekybos centrai ir pan.). Patalpose su srautiniu žmonių judėjimu rekomenduojama naudoti neglazūruotas ar akmens masės plyteles. Neglazūruotos plytelės turi būti atsparios giliajam dilumui. Perkant plyteles baseinui nėra svarbu, ar jos bus naudojamos lauke ar viduje, reikia rinktis šiurkštaus paviršiaus plyteles. Tokiomis plytelėmis būtina iškloti ir baseino kraštus.

Plytelės gaminamos glazūruotos ir neglazūruotos. Glazūruotos plytelės paviršius yra padengtas stiklišku, vandens nepraleidžiančiu sluoksniu – glazūra. Glazūra turi būti termiškai atspari ir atspari skeldėjimui. Kartais plytelių paviršius dengiamas vadinamu angobu, kurio paviršius gali būti pralaidus vandeniui. Perkantieji turėtų būtinai išaiškinti pardavėjui plytelių paskirtį ir nurodyti, kokiomis sąlygomis jos bus naudojamos. Išorės apdailai naudojamos keraminės plytelės turi būti atsparios šalčiui.

Prieš perkant plyteles reikia atidžiai išnagrinėti ženklinimo rekvizitus, nurodytus ant jų pakuotės. Ant tinkamai ženklintos pakuotės pirkėjas turėtų rasti šiuos rekvizitus: gamintojo pavadinimą ir jo adresą, importuotoms plytelėms – importuotojo pavadinimą ir jo adresą, nuorodą į Europos arba nacionalinį standartą, kurį jos atitinka, vardinius, darbinius, modulinius arba nemodulinius matmenis, plytelės paviršiaus tipą (glazūruotos arba neglazūruotos), plytelės kodą (piešinys), kalibrą atspalvį ir rūšį. Vienai patalpai kloti turi būti perkamos vieno kodo, atspalvio ir kalibro plytelės. Jei planuojama sienų apdailai naudoti skirtingų kodų plyteles, reikia pasitikrinti, kad plytelės būtų vienodo kalibro.

Paaiškinsime, kaip perskaityti žymenis, pateiktus ant plytelių pakuotės. Keraminės plytelės pagal jų gamybos būdą ir vandens įmirkį skirstomos į grupes:

Raidė A ant pakuotės nurodo, kad plytelės pagamintos juostinio formavimo būdu (A formavimo būdas), B – pussausio presavimo plytelės (B formavimo būdas) ir C- lietos plytelės (C formavimo būdas).

Mažo vandens įmirkio plytelės priskiriamos I grupei. Tokių plytelių vandens įmirkis ne didesnis kaip 3%. (E< 3%), vidutinio vandens įmirkio plytelės (II grupė) 3% < E < 10%. II grupė skirstoma į: 3% < E < 6% ( IIa grupė), 6% < E < 10% (IIb grupė). Didelio vandens įmirkio plytelės (III grupė) E > 10 %. Atsižvelgiant į vandens įmirkį, yra parenkami ir plytelių klijai.

Pirkėjas reikiamą plytelių kiekį turėtų pasiskaičiuoti su atsarga.

Ristatus

REKOMENDUOJAME

Smėlis statyboms

Koks smėlis tinkamas naudoti statybose?

Statybinės ir apdailos medžiagos Moderni izoliacija Medžiagos statybai, sodo, daržo prekės Langai ir durys Oficialus “Forbuild”, “Conecto”, “Kraso” ir “Bela”

Pamatų blokai

Pamatiniai blokai

Statybinės ir apdailos medžiagos Moderni izoliacija Medžiagos statybai, sodo, daržo prekės Langai ir durys Oficialus “Forbuild”, “Conecto”, “Kraso” ir “Bela”

keraminiai blokeliai

Silikatiniai ir keraminiai blokeliai

Statybinės ir apdailos medžiagos Moderni izoliacija Medžiagos statybai, sodo, daržo prekės Langai ir durys Oficialus “Forbuild”, “Conecto”, “Kraso” ir “Bela”

Kalkakmenis

Kalkakmenis interjere, eksterjere

Statybinės ir apdailos medžiagos Moderni izoliacija Medžiagos statybai, sodo, daržo prekės Langai ir durys Oficialus “Forbuild”, “Conecto”, “Kraso” ir “Bela”