Pagrindo ruošimas. Pagrindas po stogo danga turi būti lygus ir sausas, nuvalytas nuo šiukšlių ir dulkių. Esant reikalui pagrindas džiovinamas karštu oru, vakuuminiais įrenginiais ir agregatais. Betono ir cemento smėlio pagrindai gruntuojami šaltosiomis bituminėmis gruntuotėmis, mediniai ir kietos mineralinės vatos – karštąja bitumine mastika. Gruntuotėmis dengiama rankiniu būdu, arba mechanizuotai, naudojant pneumatinius įrengimus arba autogruntatorius. Vienam m2 paviršiaus sunaudojama 0,5 – 0,7 kg gruntuotės. Išlyginamasis sluoksnis gali būti gruntuojamas jam visiškai išdžiūvus, bet efektyviau yra gruntuoti ką tik suklotą (po 3… 4h), kai stingsta cementas, nes tada nebereikia uždengti ir drėkinti šviežiai padaryto išlyginamojo sluoksnio, gruntuotė geriau įsigeria į pagrindą, o ritininę dangą galima pradėti klijuoti ne po 7…8, bet po 2..3 dienų.
Ritininės stogo dangos įrengimas. Iki 15% nuolydžio stogai dengiami klojant ritininių medžiagų juostas statmenai stogo šlaito nuolydžiui, o didesnio kaip 15% – lygiagrečiai jam, užleidžiant juostas už kraigo į kitą šlaito pusę ne mažiau kaip 25 cm, arba mechaniškai tvirtinant juostų galus prie pagrindo.
Dengiant stogą statmenai šlaito nuolydžiui juostas pradedama kloti nuo pačių žemiausių stogo vietų – vandens surinkimo latakų ir įlajų, karnizinių nuosvyrų. Juostos klojamos jas užleidžiant viena ant kitos ne mažiau kaip 70mm apatiniuose sluoksniuose ir ne mažiau kaip 100 mm – viršutiniame. Esant stogo nuolydžiui mažesniam kaip 3% užleidimas visuose sluoksniuose turi būti ne mažesnis kaip 100mm. Išilgine kryptimi juostos užleidžiamos 100 mm (juostų sudūrimas). Šie užleidimai išdėstomi, atsižvelgiant į vandens tekėjimo ir vyraujančių vėjų kryptis.
Stogas dengiamas pasluoksniui: iš pradžių visame darbo baro plote klojamas pirmasis sluoksnis, jį patikrinus – antrasis sluoksnis ir t.t. Kiekvieno sekančio sluoksnio juostų užleidimai ir sandūros perstumiamos 0,2…0,5 m, kad išvengti vietinių stogo dangos pastorėjimų, kurie galėtų sutrukdyti normaliam vandens nutekėjimui.
Pirmiausia ant paruošto pagrindo kreida pažymimos linijos, pagal kurias bus klojamos pirmosios juostos. Paskui išvyniojamas 2/3 ilgio pirmas rulonas ir orientuojamas pagal kreidos liniją. Jo galas 50…70 cm ilgio atlenkiamas ir nepajudinus visos juostos, priklijuojamas prie pagrindo. Po to juosta vėl suvyniojama iki priklijuotos dalies ir prasideda visos juostos klijavimas. Kitos juostos klijuojamos analogiškai tik ne braižomos linijos, o išvyniojus ruloną patikslinamas juostų užleidimo plotis.
Ritininių stogų dengimas organizuojamas darbo barais. Už barą priimamas vienos įlajos vandens surinkimo plotas, kai pastate priimtas vidinis vandens nutekėjimas, ir vienas stogo šlaitas kai pastate išorinė vandens pašalinimo sistema. Stogo danga pradedama įrengti nuo barų, labiausiai nutolusių nuo vietų, per kurias vyksta medžiagų ant stogo tiekimas, kad išvengti intensyvaus judėjimo virš jau įrengtos dangos.